O włos od tragedii. Burmistrz Grójca zapowiada działania

17 stycznia 2023; 18:46

Grojec24.net

10 komentarzy

Urząd Gminy i Miasta w Grójcu (fot. NojekFotograf) Urząd Gminy i Miasta w Grójcu (fot. NojekFotograf)

Na zatoczce przed siedzibą Urzędu Gminy i Miasta w Grójcu zostanie zainstalowany próg zwalniający.

O niebezpiecznej sytuacji w tym miejscu poinformował nas dzisiaj Czytelnik za pośrednictwem aplikacji Alarm24. - Byłem dzisiaj świadkiem, jak kierowcy omijają światła koło urzędu gminy i jeżdżą przez zatoczkę. Mało brakowało, żeby jeden z takich kierowców potrącił rodzica i dziecko – napisał pan Jakub, i zaproponował, aby w tym miejscu zainstalować próg zwalniający.

Burmistrz Grójca Dariusz Gwiazda poinformował nas, że w ubiegłym roku z prośbą o wykonanie takiego wzniesienia zwróciła się szkoła podstawowa nr 1.

– Mamy niezbędną dokumentację i zgodę na próg, ale czekaliśmy na zakończenie prac przy PSP Nr 1, żeby zidentyfikować problem po zakończeniu prac. Teraz okazuje się to większym problemem, niż przed rozpoczęciem prac brukarskich przed szkołą, dlatego poleciłem sprawdzić dokumentację. Wystąpimy do starostwa o aktualizację organizacji ruchu drogowego w zatoczce, a próg wykonamy w ramach remontu dróg – zapowiada burmistrz.

TAGI:

Komentarze (10):

Mario; 17 stycznia 2023, 20:39

Dziś około 14:45 szedłem z córką ze szkoły koło Urzędu Gminy i naprawdę trzeba mieć oczy dookoła głowy. Jakaś babka w czerwonym samochodzie (chyba skoda) zatrzymała się prawie na moich plecach... Do tego jeszcze niektórzy to przeginają z tym parkowaniem prawie w bramie szkoły.

Marek; 17 stycznia 2023, 21:34

Próg zwalniający nic nie da jedynie da zarobić mechaniką samochodowym. Najlepiej zrobić objazd żeby ruch innych pojazdów był płynny, nie był spowolniony. Wtedy jeśli komuś się spieszy nie będzie musiał omijać świateł i korku to poprawi również bezpieczeństwo dzieci bo zamiast wysiadać w okolicy świateł, rodzice będą mogli np wjechać na plac szkoły i wysadzić bezpiecznie dziecko. A jeśli zrobicie parking dla pracowników Gminy a po drugiej stronie dla pracowników szkoły to albo jest blokada albo dziecko musi chodzić kilometr bo trzeba wtedy wysadzić je dużo dużo dalej tym bardziej że dostęp od Jana Pawła jest zablokowany przez rozbudowę szkoły bardzo duży parking szkoły rozwiąże 70% problemu.

Hello; 17 stycznia 2023, 21:50

Czyli było udawanie że problemu nie ma. Ilu kierowców ukarano przez ten czas? Dopóki poszkodowanych brak nie ma tematu.

Mama; 18 stycznia 2023, 00:58

A jestem ciekawa kiedy dyrektor szkoły podstawowej nr 2 zrobi porządek z autami które wjeżdżają na teren szkoły gdzie jest zakaz wjazdu.Jakby mogli to do szatni by wjechali.Jak zostanie potrącone jakieś dziecko to dopiero będą podjęte działania?

Włodzimierz ; 18 stycznia 2023, 19:49

Widzę że temat ma wzięcie więc może to coś da jak tu napisze, co się dzieje z uzupełnieniem przepalonych żarówek w lampach ulicznych. Od pewnego czasu zero reakcji pomimo zgłoszeń ciemnica.

blok ekipa!!!!; 19 stycznia 2023, 11:42

jest zakaz skrętu w lewo do szkoły od strony bloków wojskowych jadąc w stronę centrum miasta ul. Piłsudskiego ( wjazd do szkoły)i monitoring rejestruje codzienni kilku kierowców robiących to notorycznie i nic. Samochody parkują na zatoczce przed szkoła nr .1 i na terenach zieleni i tez nic. a przed szkoła nr 2. mieszkać bloków na polnej i ulicy Polnej parkują cała dobę przed szkoła i nie ma gdzie stanąć. powinien być zakaz parkowania powyżej 15 min w godzinie 7 -16. Nikt z tym nic nie robi. Musi Walo chyba polajem na WGR podjechać i zrobić drake to wtedy nagle wszyscy sie obudzą spiący.

Marcin; 19 stycznia 2023, 12:22

Zakaz wjazdu pod szkoły. I to nie tylko znak, bo taki jest w SP nr 2, ale faktycznie brama. W końcu jakieś dziecko zginie przez to.

Zniesmaczony Grójczanin; 20 stycznia 2023, 19:44

Zamontujcie próg zwalniający na którymś z przejść dla pieszych na Zdrojowej między Olimpijską a Bankową. Samochody na tym odcinku rozpędzają się do 100km/h. Tu też mieszkają ludzie. Wszędzie w mieście zróbcie progi na długich prostych odcinkach, zamiast marnować nasze pieniądze na głupoty. Niech coś po tym burmistrzu i radzie zostanie oprócz zmarnowanego przez Grójec czasu i służenia deweloperom.

Marek; 21 stycznia 2023, 14:17

Inne państwa już odchodzą od progów zwalniających a za kilka lat trzeba będzie je usuwać to najgłupszy pomysł, prawie nic nie wnosi a jest wiele niekorzyści udowodnionych na podstawie statystyk i badań np. zniszczone zawieszenia, bezsensowne wychamowywanie, czyli klocki i tarcze, więc szybsze zużycie i co gorsze hamowanie i ponowne przyspiesznie czyli duże zużycie paliwa jako kosztów. Sposób na problemy to uplynnie ruchu po przez dobrą rozbudowę dróg i sygnalizację. A przede wszystkim duże ilości darmowych parkingów.

Uważam że; 22 stycznia 2023, 15:20

A może zamknąć główny wjazd do szkoły od strony Piłsudskiego i przenieść do tyłu obiektu obok nowej hali, zrobić sensowny parking dla rodziców. Tam chyba jest dużo bezpieczniej.

Napisz komentarz:

Twój nick:

Treść komentarza:

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Redakcja portalu Grojec24.net nie ponosi odpowiedzialności za ich treść. Każdego użytkownika obowiązują zasady komentarzy.

 

Najnowsze artykuły

Planowane wyłączenia prądu Publikujemy listę miejscowości w powiecie grójeckim, w któ...
Gloria Victis. Powstanie Styczniowe - 160. ocznica zrywu – wystawa plenerowa Muzeum im. Kazimierza Pułaskiego w Warce zaprasza na wystaw...
Ogólnopolski Konkurs Poetycki O Laur Jabłoni Miejsko-Gminna Biblioteka Publiczna im. W. S. Laskowskiego...
Mecz towarzyski: Mazowsze Grójec – LKS Osuchów 4:1 Od przekonującego zwycięstwa 4:1 (1:1) nad LKS Osuchów seri...
Policja: "szeryf" na krajowej siódemce w Tarczynie (VIDEO!) 43-letni kierowca osobowej skody wyprzedził ciężarówkę z...

Najnowsze ogłoszenia

Firmy z Grójca i okolic

Wędlina Mięso Garmażerka Grójec Kościelna... Sprzedaż zdrowej mało przetworzonej żywności, a nawet bez konserwantów...
El-Dam Instalacje elektryczne - Instalacje elektryczne
- Systemy alarmowe
- Monitoring...
OSK MANEWR PATRYK TOMASZ KUJAWA Dlaczego My? Odpowiedź jest prosta i zawarta w tym krótkim opisie.
INTENSON S.A. - sklep z ekologiczną... INTENSON to producent zdrowej żywności. Jestesmy również sklepem, zajmującym...
KP Produkcja Archi-Tektury KP Produkcja Architektury to pracownia projektowania wnętrz utworzona...

2013-2022 © Grojec24.net - informacyjny portal mieszkańców Grójca i Powiatu Grójeckiego.

Wydawcą portalu jest AaaMedia.pl.