Grójec, Powiat Grójecki - portal Grojec24.net
Autoryzowany punkt sprzedaży Bruk-bet Bruk Designer Olszany

Obchody 77. rocznicy Zbrodni Katyńskiej i 7. rocznicy katastrofy lotniczej pod Smoleńskiem w 1.ORel. w Grójcu oraz Warce

12 kwietnia 2017; 15:49

Informacja prasowa

2 komentarze

Pomnik Zbrodni Katyńskiej i Katastrofy Smoleńskiej Pomnik Zbrodni Katyńskiej i Katastrofy Smoleńskiej

Uroczystość rozpoczęła się w dniu 09.04.2017r. o godz. 12.00 uroczystą Mszą Świętą w Kościele pw. Miłosierdzia Bożego w intencji 96 osób tragicznie zmarłych w katastrofie lotniczej pod Smoleńskiem w dniu 10.04.2010 roku oraz za wszystkich pomordowanych na Ziemi Katyńskiej i w innych nieznanych dotąd miejscach sowieckiej kaźni.

News will be here

Mszę Świętą odprawił ks. dziekan Stefan KAZULAK. We mszy świętej udział wzięli przedstawiciele  parlamentarzystów, samorządowcy ziemi grójeckiej, służby mundurowe, Dowództwo i żołnierze 1.ORel, harcerze, liczna społeczność i młodzież oraz poczty sztandarowe. Po zakończonej Mszy Świętej dalsze uroczystości odbyły się na placu przykościelnym przed pomnikami: Zbrodni Katyńskiej i Katastrofy Smoleńskiej. Po odegraniu Hymnu Rzeczypospolitej Polskiej, odczytaniu Apelu Pamięci, Kompania Honorowa 1.ORel pod dowództwem kpt. Michała ŚNIADEGO oddała salwę honorową. Następnie delegacje parlamentarzystów, Starosta Powiatu Grójeckiego, Burmistrz Gminy i Miasta Grójec, księża, Dowódca 1. Grójeckiego Ośrodka Radioelektronicznego płk Andrzej KOZERA, przedstawiciele szkół, służb mundurowych oraz mieszkańców Grójca dokonali złożenia wieńców pod pomnikami.

Na zakończenie uroczystości przedstawiciele Powiatu Grójeckiego, Burmistrz Gminy i Miasta Grójec i Dowódca 1.Ośrodka Radioelektronicznego zapalili znicz przed pomnikami symbolizujący naszą pamięć o 96 osobach tragicznie zmarłych w katastrofie lotniczej pod Smoleńskiem oraz za wszystkich pomordowanych na Ziemi Katyńskiej i w innych nieznanych dotąd miejscach sowieckiej kaźni.

W dniu 10.04.,2017r. żołnierze 1. ORel wzięli udział w uroczystościach upamiętniające Zbrodnię Katyńska oraz katastrofę lotniczą pod Smoleńskiem  w Warce . Obchody rozpoczął program poetycko-muzyczny w wykonaniu uczniów Publicznego Gimnazjum nr 1 w Warce zaprezentowany w  Kościele pw. Matki Bożej Szkaplerznej. Następnie odprawiono uroczystą Mszę Św. po której udano się na miejscowy cmentarz parafialny. Tutaj pod pomnikiem „Krzyże Katyńskie” został odczytany rys historyczny, apel pamięci oraz oddana salwa honorowa. Uroczystości zakończyło złożenie wiązanek przez zaproszone delegacje, oraz zapalenie symbolicznych zniczy przez Burmistrza Warki wraz z Dowódcą 1. ORel.

Tekst: Krystyna Kruszewska
Zdjęcia: Dariusz Stankiewicz i Dariusz Wiśniewski

TAGI:

Komentarze (2):

do redakcji; 13 kwietnia 2017, 13:06

Mam pytanie-dlaczego artykuł jest taki skąpy w informacje? Chodzi mi o nazwiska zaproszonych gości uczestniczących w tej pięknej uroczystości.

cały ja; 14 kwietnia 2017, 19:07

Najważniejsza jest pamięć a zaproszeni goście to sprawa drugorzędna każdy człowiek biorący udział w uroczystości jest tak samo ważny, poza tym któż taki znamienity był na uroczystościach ?

Napisz komentarz:

Twój nick:

Treść komentarza:

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Redakcja portalu Grojec24.net nie ponosi odpowiedzialności za ich treść. Każdego użytkownika obowiązują zasady komentarzy.

 

Najnowsze artykuły

Rusza przebudowa parku miejskiego w Grójcu! Rozpoczynają się prace przy kolejnym etapie rewitalizacji...
Dariusz Gwiazda: Wznawiamy rozbudowę Publicznej Szkoły Podstawowej nr 1 w Grójcu Burmistrz Dariusz Gwiazda poinformował, że w czwartek zosta...
Były sędzia poszukiwany listem gończym! Był zameldowany w Grójcu Były już sędzia Tomasz Szmydt, który zbiegł na Białoruś i...
Zmiany w kierownictwie Komendy Powiatowej Policji w Grójcu W środę (15.05) podczas uroczystej zbiórki w sali...
Przy stacji PKP Warka powstanie parking na 150 miejsc Mieszkańcy dojeżdżający na co dzień do pracy i szkoły ł...

Najnowsze ogłoszenia

Firmy z Grójca i okolic

OSK MANEWR PATRYK TOMASZ KUJAWA Dlaczego My? Odpowiedź jest prosta i zawarta w tym krótkim opisie.

2013-2023 © Grojec24.net - informacyjny portal mieszkańców Grójca i Powiatu Grójeckiego.

Wydawcą portalu jest AaaMedia.pl.