Grójec, Powiat Grójecki - portal Grojec24.net
Autoryzowany punkt sprzedaży Bruk-bet Bruk Designer Olszany

Obrazy malowane wełną w Galerii GOK

1 marca 2017; 20:04

Informacja prasowa

0 komentarzy

10 marca (piątek) o godz. 18:00 w GOK odbędzie się uroczyste otwarcie wystawy tkaniny artystycznej. Autorkami prezentowanych prac będą: Wiesława Adamowicz, Anna Lichosik, Małgorzata Mentel i Halina Polkowska.

News will be here

Obrazy malowane wełną - wystawa tkaniny artystycznej w Galerii GOK
Małgorzata Mentel
oraz uczestniczki warsztatów tkackich w Pracowni ArtKlimat:
Wiesława Adamowicz
Anna Lichosik
Halina Polkowska

Podczas wystawy będą mieli Państwo okazję zobaczyć gobeliny inspirowane zarówno motywami roślinnymi, jak i pejzażem miejskim czy symboliką kolorów. Ważnym elementem ujętym w pracach jest gra kolorów, faktur, struktur i kontrastów. Zaprezentowane zostaną owoce ponad dwuletniej pracy wykonywanej podczas długich popołudniowych spotkań z Małgorzatą Mentel w jej Pracowni ArtKlimat. Miła atmosfera i ciepły klimat sprzyjał twórczej atmosferze.

Wszystko zaczęło się w Grójeckim Ośrodku Kultury. To tam Małgorzata Mentel zainicjowała oraz prowadziła pierwsze zajęcia ,,tkactwa tradycyjnego na ramie". Wtedy to powstały pierwsze prace, które rozbudziły potencjał twórczy i chęć dalszego rozwoju uczestniczek warsztatów.

Należy wspomnieć iż część prac można było już podziwiać podczas Dożynek 2016 w Lewiczynie. Barwne gobeliny stanowiły element wystroju stoiska Gminy Grojec zaprojektowanego oraz przygotowanego przez Małgorzatę Mentel. Wyjątkowa aranżacja, połączona z pokazem tradycyjnego tkania na krosnach, została doceniona wyróżnieniem.

Małgorzata Mentel od wielu lat jest zafascynowana tkaniną artystyczną oraz możliwościami jej wykorzystania. Ważnym elementem w rozwoju jej twórczości jest wieloletnie praca z obróbką materiałów typu czesanka, wełna, skóra, filc. Uzyskała niepowtarzalne efekty w pracy nad tkaniną artystyczną przy wykorzystaniu różnych technik - rama tkacka, tradycyjne krosna, filcowanie na mokro, haft na utkanym materiale. Artystka doświadczenie zdobywała na specjalistycznych kursach i warsztatach oraz ucząc się samodzielnie. Ukończyła m.in. kurs filcowania na mokro różnymi technikami - nuno filc, cobweb, pod kierunkiem Beaty Jarmołowskiej (polska projektantka mody z dorobkiem kilkudziesięciu autorskich kolekcji); kurs przędzenia na wrzecionie pod kierunkiem Alicji Tyburskiej - historyk fascynująca się rekonstrukcją średniowiecznych technik artystycznych i tkactwa; kurs I i II stopnia z tradycyjnych technik tkackich (krosna dwu i cztero nicielnicowe) w Ośrodku w Łucznicy pod kierunkiem Anny Bałdygi.

Swą pasją oraz twórczym zaangażowaniem Małgorzata Mentel inspiruje i motywuje. Uczestniczki wystawy dobrze to znają i same odkrywają w sobie coraz to większe pokłady kreatywności. Piątkowy wernisaż 10 marca będzie dla nich okazją do podzielenia się z Państwem tym artystycznym klimatem. Zapraszamy.

Wystawa będzie dostępna do 5 kwietnia br.

Anna Daria Merska

TAGI:

Komentarze (0):

Na razie nie ma żadnych komentarzy - Twój może być pierwszy!

Napisz komentarz:

Twój nick:

Treść komentarza:

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Redakcja portalu Grojec24.net nie ponosi odpowiedzialności za ich treść. Każdego użytkownika obowiązują zasady komentarzy.

 

Najnowsze artykuły

Niebezpieczna noc na S7 pod Grójcem. Doszło do dwóch zdarzeń W nocy z czwartku na piątek na drodze ekspresowej S7 w...
Będzie zmiana warty na parafii w Zbroszy Dużej Dotychczasowy proboszcz parafii św. Jana Chrzciciela w...
Rowerem przez Mazowsze Jak zapewnić sobie czas pełen wrażeń? Odpowiedź jest prosta...
Fałszywi kominiarze grasują po Grójcu. Jest ostrzeżenie Spółdzielnia Mieszkaniowa Samopomoc w Grójcu ostrzega...
Już w sobotę 63. edycja Święta Kwitnących Jabłoni. Kto wystąpi w Grójcu Kubańczyk, Mesajah oraz Bajm to gwiazdy, które wystąpią...

Najnowsze ogłoszenia

Firmy z Grójca i okolic

OSK MANEWR PATRYK TOMASZ KUJAWA Dlaczego My? Odpowiedź jest prosta i zawarta w tym krótkim opisie.

2013-2023 © Grojec24.net - informacyjny portal mieszkańców Grójca i Powiatu Grójeckiego.

Wydawcą portalu jest AaaMedia.pl.