Grójec, Powiat Grójecki - portal Grojec24.net
Autoryzowany punkt sprzedaży Bruk-bet Bruk Designer Olszany

Obywatelskie ujęcie kierowcy mercedesa pod Grójcem. Miał 2 promile

30 marca 2023; 09:53

Informacja prasowa

0 komentarzy

Dzięki reakcji innego uczestnika ruchu drogowego, policjanci zatrzymali nietrzeźwego kierowcę. Świadek widząc stan w jakim prowadził auto jechał za nim, a po zabraniu kluczyków wezwał funkcjonariuszy. Badanie alkomatem pokazało, że miał on około 2 promili alkoholu w organizmie.

News will be here

Do tego zdarzenia doszło w poniedziałek (27 marca br.), tuż po godzinie 17:00 pod Grójcem. Oficer dyżurny grójeckiej komendy otrzymał informację o obywatelskim ujęciu nietrzeźwego kierowcy przez innego kierującego.

Interweniujący na miejscu dzielnicowi ustalili, że 54-latek jadąc osobowym mercedesem zatrzymał się na stacji paliw. Tam inny kierowca zauważył, że jest pijany. Kiedy mercedes ruszył, mężczyzna swoim samochodem jechał za nim. 54-latek uciekając wjechał w drogę, która nie pozwoliła na kontynuowanie jazdy. Świadek aby uniemożliwić ucieczkę nietrzeźwemu kierowcy zabrał mu kluczyki i zadzwonił na numer alarmowy. Badanie alkomatem pokazało, że mężczyzna miał blisko 2 promile alkoholu w organizmie.

Zatrzymany mężczyzna kierował bez uprawnień. W przeszłości był już karany za kierowanie w stanie nietrzeźwości. Teraz mieszkańcowi gminy Grójec grozi do 2 lat więzienia, sądowy zakaz prowadzenia pojazdów oraz wysoka kara grzywny.

Na uznanie i pochwałę zasługuje także obywatelska postawa mężczyzny, który nie pozwolił nietrzeźwemu kierowcy na kontynuowanie jazdy, która mogła zakończyć się tragedią.

nadkom. Agnieszka Wójcik

TAGI:

Komentarze (0):

Na razie nie ma żadnych komentarzy - Twój może być pierwszy!

Napisz komentarz:

Twój nick:

Treść komentarza:

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Redakcja portalu Grojec24.net nie ponosi odpowiedzialności za ich treść. Każdego użytkownika obowiązują zasady komentarzy.

 

Najnowsze artykuły

Grójecki policjant na podium Mistrzostw Polski Policji w Triathlonie Grójecki dochodzeniowiec asp. szt. Paweł Jaroszyński zajął...
Amator cudzej borówki z Mogielnicy. Grozi mu teraz 5 lat odsiadki Z plantacji w gminie Promna skradziono krzewy borówki...
Mazowsze Grójec pozyskało nowego napastnika Z myślą o następnym sezonie 2024/25 GKS Mazowsze Grójec...
Rzadziej chorujemy Liczba zgonów i hospitalizacji z powodu złej jakości...
Będzie transmisja meczów EURO 2024 w grójeckim kinie! Wspólne kibicowanie i mecz na dużym ekranie, czyli...

Najnowsze ogłoszenia

Firmy z Grójca i okolic

OSK MANEWR PATRYK TOMASZ KUJAWA Dlaczego My? Odpowiedź jest prosta i zawarta w tym krótkim opisie.

2013-2023 © Grojec24.net - informacyjny portal mieszkańców Grójca i Powiatu Grójeckiego.

Wydawcą portalu jest AaaMedia.pl.