Grójec, Powiat Grójecki - portal Grojec24.net
Autoryzowany punkt sprzedaży Bruk-bet Bruk Designer Olszany

„Ocalą od zapomnienia” chwile spędzone w Centrum Kształcenia Zawodowego i Ustawicznego w Nowej Wsi - pożegnanie klas czwartych technikum

6 maja 2019; 11:08

Informacja prasowa

0 komentarzy

Wśród kończących szkołę znalazło się wielu absolwentów z bardzo wysokimi wynikami w nauce i osiągnięciami godnymi pochwały i podziwu.

News will be here

„Ile razem dróg przebytych?
Ile ścieżek przedeptanych?
Ile w trudzie nieustannym,
wspólnych zmartwień,
wspólnych dążeń?
Chciałbym wszystkie te chwile ocalić od zapomnienia…”

Tymi słowami Konstantego Ildefonsa Gałczyńskiego dyrektor Centrum Kształcenia Zawodowego i Ustawicznego - Anna Dacka, rozpoczęła uroczyste pożegnanie uczniów klas czwartych Technikum im. Tomasza Nocznickiego w CKZiU w Nowej Wsi, uczących się w zawodach: technik architektury krajobrazu, technik ekonomista oraz technik ogrodnik. Uroczystość swoją obecnością uświetnili przedstawiciele lokalnych władz: Radny Powiatu Grójeckiego, Przewodniczący Komisji Rolnictwa, Leśnictwa, Ochrony Środowiska i Geodezji – pan Jan Madej, Wiceburmistrz Warki – pani Teresa Knyzio, Przewodniczący Rady Rodziców – pan Radosław Rak.

W to słoneczne piątkowe popołudnie, młodzież, kończąca kolejny etap swojej edukacji, usłyszała od znamienitych gości wiele mądrych rad, które będzie mogła wykorzystać w nowym, dorosłym okresie życia. Jak wspomniała dyrektor szkoły, pani Anna Dacka, dla każdego z absolwentów okres pobytu w Centrum Kształcenia Zawodowego i Ustawicznego w Nowej Wsi to z pewnością czas dojrzewania, dokonywania pierwszych ważnych, życiowych decyzji, budowania własnej tożsamości, nawiązywania przyjaźni, poszukiwania swojego miejsca w otaczającej rzeczywistości. Niemałą rolę w realizacji tych zadań odegrali nauczyciele i wychowawcy. „Nie raz podczas spotkań po latach będziecie wspominać zdarzenia, sytuacje, rozmowy, którymi żyła cała klasa. Dziś macie okazję spojrzeć z perspektywy na te doświadczenia  i z uśmiechem, a może rozrzewnieniem pomyśleć, że ten etap już za Wami” – mówiła pani Anna Dacka.

Wśród kończących szkołę znalazło się wielu absolwentów z bardzo wysokimi wynikami w nauce i osiągnięciami godnymi pochwały i podziwu. Nagrodę dla najlepszego absolwenta szkoły z rąk pani Teresy Knyzio - Wiceburmistrz Warki - odebrała Monika Papierowska, uczennica klasy czwartej w zawodzie technik ekonomista. Dyrektor Anna Dacka  wraz z panią wicedyrektor Hanną Rejnchard oraz z wychowawcami klas czwartych, panią Aliną Majewską i panią Magdaleną Kmidowską, wręczyły nagrody i świadectwa z wyróżnieniem za bardzo dobre wyniki w nauce, wzorowe zachowanie oraz pracę na rzecz szkoły. Szereg listów gratulacyjnych przekazano na ręce rodziców najlepszych uczniów.

Nagrody za wysokie wyniki w nauce i wzorowe zachowanie trafiły do: Moniki Papierowskiej (średnia 5,0), Moniki Zielińskiej (średnia 4,65), Pauliny Sekuły (średnia 4,42) – kształcących się w zawodzie technik ekonomista; Katarzyny Grabik (średnia 4,42) kształcącej się w zawodzie technik architektury krajobrazu oraz do Aleksandry Podsiadłej (średnia 4,97), Wojciecha Dominiaka (średnia 4,76) i Lidii Zdziarskiej (średnia 4,48) kształcących się w zawodzie technik ogrodnik.

Uczniowie technikum w Centrum Kształcenia Zawodowego i Ustawicznego w Nowej Wsi w ciągu czterech lat nauki byli bardzo aktywni w różnego rodzaju konkursach i olimpiadach. Wiele wyróżnień odebrał Wojciech Dominiak, kształcący się w zawodzie technik ogrodnik, który został Finalistą 43. Edycji Olimpiady Wiedzy i Umiejętności Rolniczych w bloku „Ogrodnictwo”, a oprócz tego reprezentował placówkę w Ogólnopolskim Turnieju Wiedzy Pożarniczej „Młodzież Zapobiega Pożarom”, w Międzyszkolnym Turnieju Wiedzy Ogrodniczej oraz w wielu innych konkursach. W Olimpiadzie Wiedzy i Umiejętności Rolniczych reprezentowali szkołę także: Michał Rak (blok „Ogrodnictwo”) oraz Katarzyna Grabik (blok „Architektura Krajobrazu”). W wielu międzyszkolnych konkursach udział brały także: Monika Papierowska, Paulina Sekuła, Weronika Zalewska kształcące się w zawodzie technik ekonomista oraz Aleksandra Podsiadła kształcąca się w zawodzie technik ogrodnik. Nagrody za godne reprezentowanie szkoły w poczcie sztandarowym otrzymali: chorąży Wojciech
Dominiak oraz asysta – Monika Papierowska, Paulina Sekuła i Aleksandra Podsiadła.

Dyrekcja szkoły złożyła podziękowanie za wieloletnią współpracę Przewodniczącemu Rady Rodziców – panu Radosławowi Rakowi, a także pani Iwonie Papierowskiej, która bardzo aktywnie działała w Radzie Rodziców, wspierając jej działania. Piękne słowa absolwentom przekazał Samorząd Uczniowski, reprezentowany przez jego przewodniczącą - Patrycję Kępkę oraz zastępcę – Klaudię Bińkiewicz. Na koniec przemówili główni bohaterowie uroczystości – uczniowie klas czwartych, reprezentowani przez Monikę Papierowską i Wojciecha Dominiaka, którzy z łezką w oku i w pięknym stylu pożegnali się ze szkołą.

Ostatnim, humorystycznym punktem piątkowej uroczystości, był krótki program artystyczny, w którym wróżki przepowiadały przyszłość tegorocznym absolwentom Centrum Kształcenia Zawodowego i Ustawicznego w Nowej Wsi. Scenkę przygotowali uczniowie klas trzecich z wychowawcami: panią Małgorzatą Bosak, panią Marleną Chustecką oraz panią Katarzyną Smolarek.

Teraz absolwentów Centrum Kształcenia Zawodowego i Ustawicznego w Nowej Wsi czekają egzaminy maturalne, które rozpoczną się już 6 maja egzaminem z języka polskiego. Połamania piór i wszystkiego najlepszego w nowym etapie życia!

Ewa Malowaniec, Paulina Kopczyńska
Centrum Kształcenia Zawodowego i Ustawicznego w Nowej Wsi
i Ustawicznego w Nowej Wsi.

TAGI:

Komentarze (0):

Na razie nie ma żadnych komentarzy - Twój może być pierwszy!

Napisz komentarz:

Twój nick:

Treść komentarza:

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Redakcja portalu Grojec24.net nie ponosi odpowiedzialności za ich treść. Każdego użytkownika obowiązują zasady komentarzy.

 

Najnowsze artykuły

Niebezpieczna noc na S7 pod Grójcem. Doszło do dwóch zdarzeń W nocy z czwartku na piątek na drodze ekspresowej S7 w...
Będzie zmiana warty na parafii w Zbroszy Dużej Dotychczasowy proboszcz parafii św. Jana Chrzciciela w...
Rowerem przez Mazowsze Jak zapewnić sobie czas pełen wrażeń? Odpowiedź jest prosta...
Fałszywi kominiarze grasują po Grójcu. Jest ostrzeżenie Spółdzielnia Mieszkaniowa Samopomoc w Grójcu ostrzega...
Już w sobotę 63. edycja Święta Kwitnących Jabłoni. Kto wystąpi w Grójcu Kubańczyk, Mesajah oraz Bajm to gwiazdy, które wystąpią...

Najnowsze ogłoszenia

Firmy z Grójca i okolic

OSK MANEWR PATRYK TOMASZ KUJAWA Dlaczego My? Odpowiedź jest prosta i zawarta w tym krótkim opisie.

2013-2023 © Grojec24.net - informacyjny portal mieszkańców Grójca i Powiatu Grójeckiego.

Wydawcą portalu jest AaaMedia.pl.