Grójec, Powiat Grójecki - portal Grojec24.net
Autoryzowany punkt sprzedaży Bruk-bet Bruk Designer Olszany

Od(b)jazdowe warsztaty

26 września 2023; 11:41

Informacja prasowa

0 komentarzy

Fot. materiały prasowe Fot. materiały prasowe

W ramach projektu "Od(b)jazdowe warsztaty" Fundacji Stacja Relacja mieszkańcy małych miejscowości gminy Grójec wzięli udział w serii ciekawych warsztatów i działań artystycznych.

News will be here

Warsztaty trwały 3 miesiące od lipca do września. Głównym założeniem projektu było wyjście z działaniem poza centrum Grójca oraz integracja mieszkańców. Fundacja dotarła z ofertą kulturalną do mieszkańców małych miejscowości, gdzie często barierą w korzystaniu z zajęć i warsztatów była odległość.

Action painting

Pierwsze warsztaty odbyły się 8 lipca na leśnej polanie tuż przy boisku w Głuchowie. Dzieci i rodzice dowiedzieli się na czym polega technika malarska action painting, czyli malarstwo gestu. Poprzez rozlewanie i rozpylanie farby w różnych kierunkach powstały piękne i niepowtarzalne obrazy,  które z pewnością zostaną wspaniałą pamiątką z tego spotkania.

Uczestnicy warsztatów wybrali się również na poszukiwanie leśnych skarbów, z których stworzyli ozdobne kompozycje, amulety, czy naszyjniki.

Łapacze snów

Z kolei 23 lipca na placu zabaw w Dużym Dole odbyły się warsztaty tworzenia łapaczy snów.

Dzieci z drobną pomocą rodziców owijały drewniane obręcze kolorowymi sznurkami, a następnie tworzyły sieć, oraz przyczepiały sznureczki z koralikami i piórkami. Powstały piękne, pełne barw i kolorów łapacze snów. Miejmy nadzieję, że od tej pory uczestnikom naszych warsztatów będą śniły się tylko same wspaniałe rzeczy.

Wachlarze Uchiwa

W piątek, 18 sierpnia w altanie przy Szkole Podstawowej w Bikówku odbyły się warsztaty tworzenia japońskich wachlarzay Uchiwa.

Podczas spotkania dzieci dowiedziały się jak stworzyć japoński wachlarz oraz samodzielnie malowały stelaż do wachlarza klejem, a następnie przyklejały do niego papier ryżowy. Kolejnym krokiem było malowanie, tutaj wszystko zależało od małych artystów.

Odlewy gipsowe

W sobotę, 26 sierpnia na terenie przy OSP Kośmin uczestnicy warsztatów tworzyli i ozdabiali odlewy gipsowe.

Dzieci i rodzice zapoznali się z podstawowymi materiałami potrzebnymi do powstania odlewu z form silikonowych o przeróżnych kształtach. Każdy uczestnik mógł zrobić własną figurkę z gipsu. Na uczestników czekały także już gotowe odlewy, które trzeba było poddać wstępnej obróbce. Przy pomocy różnej grubości papierów ściernym można było wygładzić nierówności. Następnym krokiem było pomalowanie gipsu farbami akrylowymi. Własnoręcznie wykonane i pokolorowane figurki gipsowe mogą posłużyć jako ozdoba w domu, bądź np. przycisk do papieru.  

Malowanie osłonek na kwiaty

Ostatnie spotkanie warsztatowe odbyło się 9 września na terenie Szkoły Podstawowej w Częstoniewie - malowaliśmy osłonki na kwiaty.

Dzieci i rodzice mieli możliwość pokolorowania farbami akrylowymi plastikowych, białych osłonek. Każdy uczestnik mógł ozdobić doniczkę w dowolny sposób używając szerokiej gamy kolorystycznej.

Oprócz warsztatów, w każdej z miejscowości prowadzone były animacje, gry i zabawy. Cieszymy się, że nasz projekt spotkał się z tak dużym zainteresowaniem. To dla nas ogromna satysfakcja, ponieważ, widzimy, że nasze działania są potrzebne. Najważniejszą ideą tego projektu jest to, że mieszkańcy mają możliwość spotkać się oraz zintegrować przy wspólnym działaniu, a w małych miejscowościach wreszcie zaczyna tętnić życie.

Warsztaty poprowadzili: Ilona Feliksiak-Kozerska, Irena Gnatowska, Anna Merska-Mitan, Marta Gąsienica-Gronikowska oraz Michał Ekiel.

Projekt pn. Od(b)jazdowe warsztaty Fundacji Stacja Relacja jest dofinansowany ze środków programu „Działaj Lokalnie” Polsko-Amerykańskiej Fundacji Wolności realizowanego przez Akademię Rozwoju Filantropii w Polsce oraz Stowarzyszenie W.A.R.K.A – Ośrodek Działaj Lokalnie przy wsparciu Samorządu Województwa Mazowieckiego, Powiatu Grójeckiego, Gminy Warka, Gminy Chynów, Gminy Grójec, Gminy Jasieniec, Gminy Goszczyn, Banku Spółdzielczego w Warce, firmy Biowet Drwalew, firmy Frostico Chłodnia Warka oraz osób przekazującym 1,5% podatku.

Fundacja Stacja Relacja

TAGI:

Komentarze (0):

Na razie nie ma żadnych komentarzy - Twój może być pierwszy!

Napisz komentarz:

Twój nick:

Treść komentarza:

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Redakcja portalu Grojec24.net nie ponosi odpowiedzialności za ich treść. Każdego użytkownika obowiązują zasady komentarzy.

 

Najnowsze artykuły

ITD: kierował bez uprawnień niesprawną wywrotką Kierowca wywrotki i zarazem przedsiębiorca nie posiadał waż...
Trafią na 3 miesiące do aresztu za pobicie i uszkodzenie ciała Najbliższe 3 miesiące spędzą w areszcie dwaj sprawcy, któ...
Kierowca zapomniał o wyroku sądu. Czekają go surowe konsekwencje Surowe konsekwencje czekają kierującego, który najwyraźniej...
Gdzie zamówić fronty do szafek? Wybór odpowiednich elementów do kuchni czy łazienki ma...
Na tę wiadomość kierowcy czekali wiele lat! Rusza budowa ronda w Żdżarach Już wkrótce, ruszy długo oczekiwana przebudowa skrzyżowania...

Najnowsze ogłoszenia

Firmy z Grójca i okolic

OSK MANEWR PATRYK TOMASZ KUJAWA Dlaczego My? Odpowiedź jest prosta i zawarta w tym krótkim opisie.

2013-2023 © Grojec24.net - informacyjny portal mieszkańców Grójca i Powiatu Grójeckiego.

Wydawcą portalu jest AaaMedia.pl.