Grójec, Powiat Grójecki - portal Grojec24.net
Autoryzowany punkt sprzedaży Bruk-bet Bruk Designer Olszany

"Odblaskowa klasa 2016"

24 grudnia 2016; 11:02

Grojec24.net

1 komentarz

14 grudnia uczniowie Szkoły Podstawowej w Błędowie oraz dzieci z Oddziału Przedszkolnego przystąpiły do konkursu pt. "Odblaskowa klasa 2016". Jest on częścią programu profilaktycznego B&N czyli B jak Bezpieczny i N jak Niechroniony.

News will be here

Celem programu jest poprawa bezpieczeństwa niechronionych uczestników ruchu drogowego, czyli pieszych i rowerzystów. Działania realizowane w szkole również zwracały uwagę na ich bezpieczeństwo po zmroku.

Uczniowie spisali się znakomicie,– ubrani w odblaski paradowali w szkole cały dzień. Komisja konkursowa policzyła ich iloœć w każdej klasie. Okazało się, że w kategorii klas młodszych zwyciężyła klasa III b, natomiast w kategorii klas starszych– IV a. Szczególne pochwały należą się Oddziałowi Przedszkolnemu, który po raz pierwszy – z wielkim zaangażowaniem - brał udział w konkursie.

Szczególnymi goœćmi odblaskowej akcji byli: Naczelnik Wydziału Ruchu Drogowego w Grójcu - podinsp. Radosław Kaczmarek oraz Kierownik Posterunku Policji w Błędowie - mł.asp. Leszek Marcinkowski. Podinsp. Radosław Kaczmarek zachęcał uczniów, by pamiętali o noszeniu odblasków i dbali o swoje bezpieczeństwo. Przypomniał również, że szybko zapadający zmrok, opady deszczu lub œśniegu bardzo zmniejszają widocznoœść niechronionych użytkowników dróg. Odblaski w znacznym stopniu poprawiają widocznoœść i bezpieczeństwo pieszego.

W nagrodę za udział w konkursie młodsi uczniowie otrzymali od policjantów książeczki o bezpieczeństwie, natomiast starsi - opaski odblaskowe. Szkoła otrzymała w prezencie komplet kamizelek odblaskowych. Serdecznie dziękujemy! Wszystkie klasy dostały piękne dyplomy i przepyszne soki owocowe. Dodatkowo zwycięskie klasy otrzymały słodkoœści od firmy Ferrero Polska.

Gratulujemy wszystkim udziału w konkursie. Dziękujemy za zaangażowanie dzieciom, ich Rodzicom i wszystkim, którzy włączyli się w akcję promującą bezpieczeństwo na drodze.

AW/PSP Błędów

TAGI:

Komentarze (1):

Lipa; 26 grudnia 2016, 10:54

teraz modne programy, projekty, a rzeczywistość w odwrocie. Pochodzili sobie po szkole w kamizelkach, luz w szkole, policjanci się ogrzali przy tym. Mogę się założyć, ze w drodze na pasterkę i w drodze powrotnej do domu nikt nie miał odblasku i kamizelki.

Napisz komentarz:

Twój nick:

Treść komentarza:

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Redakcja portalu Grojec24.net nie ponosi odpowiedzialności za ich treść. Każdego użytkownika obowiązują zasady komentarzy.

 

Najnowsze artykuły

Liga okręgowa: Pilica Nowe Miasto – Mazowsze Grójec 0:2 W kończących sezon 2023/24 derbach powiatu grójeckiego...
Artur Banasiewicz nowym kierownikiem PT KRUS w Grójcu Sołtys Częstoniewa Artur Banasiewicz został w czwartek 20...
ZWiK: fetor nie ma swojego źródła w oczyszczalni ścieków w Kobylinie Nie jest uprawnione stwierdzenie, że odczuwany przez...
Czas na Słomczyn! W weekend Driftingowe Mistrzostwa Polski Tor Słomczyn kojarzy się fanom sportu motorowego przede...
Douglas otwiera swoją pierwszą perfumerię w Grójcu Douglas otwiera swoją pierwszą perfumerię w Grójcu, w...

Najnowsze ogłoszenia

Firmy z Grójca i okolic

OSK MANEWR PATRYK TOMASZ KUJAWA Dlaczego My? Odpowiedź jest prosta i zawarta w tym krótkim opisie.

2013-2023 © Grojec24.net - informacyjny portal mieszkańców Grójca i Powiatu Grójeckiego.

Wydawcą portalu jest AaaMedia.pl.