Grójec, Powiat Grójecki - portal Grojec24.net
Autoryzowany punkt sprzedaży Bruk-bet Bruk Designer Olszany

Odznaczenia i nagrody dla policyjnych sportowców

8 października 2015; 10:56

Grojec24.net

0 komentarzy

Justyna Kozdryk z KPP w Grójcu i mł. asp. Piotr Gołębiewski z KPP w Wyszkowie oraz 36 innych policyjnych sportowców zostało wczoraj, w siedzibie Polskiego Komitetu Olimpijskiego, nagrodzonych przez Komendanta Głównego Policji, gen. insp. Krzysztofa Gajewskiego nagrodami motywacyjnymi. W spotkaniu uczestniczyli również słynni polscy olimpijczycy.

News will be here

Wśród funkcjonariuszy i pracowników Policji jest wielu wybitnych sportowców, którzy zdobywają medale na największych międzynarodowych imprezach i biją światowe rekordy, łącząc codzienną służbę z intensywnymi treningami. Aby uhonorować ich pasję i zmotywować ich do dalszej pracy, Komendant Główny Policji gen. insp. Krzysztof Gajewski wystąpił do Ministra Spraw Wewnętrznych o uhonorowanie 38 policyjnych sportowców nagrodami motywacyjnymi.

Wczoraj odbyło się spotkanie z okazji wręczenia tych nagród funkcjonariuszom i pracownikom policji. Uroczystość rozpoczęła się o godz. 12 w siedzibie Polskiego Komitetu Olimpijskiego w Warszawie, przy ul. Wybrzeże Gdyńskie. Spotkanie rozpoczął Prezes Polskiego Komitetu Olimpijskiego, Pan Andrzej Kraśnicki. Powitał zgromadzonych gości, wśród których byli m.in. Sekretarz Generalny PKOl, Pan Adam Krzesiński oraz słynni olimpijscy medaliści, m.in. Otylia Jędrzejczak, i pogratulował policyjnym sportowcom tego, że tak sprawnie potrafią łączyć swój zawód i sportową pasję. Następnie głos zabrał gen. insp. Krzysztof Gajewski, Komendant Główny Policji, który podkreślił jak istotną rolę odgrywa sprawność fizyczna w policyjnej służbie i podziękował mundurowym za to, że mimo trudów służby, znajdują czas na realizowanie swoich sportowych celów – i to na najwyższym poziomie.


Następnie Komendant Główny Policji, gen. insp. Krzysztof Gajewski, wspólnie z Podsekretarzem Stanu w MSW, Panem Stanisławem Rakoczym i Prezesem PKOl, Panem Andrzejem Kraśnickim wręczył przybyłym sportowcom nagrody. Trzydzieścioro ośmioro funkcjonariuszy zostało uhonorowanych Policyjną Odznaką Sprawności Fizycznej za dotychczasowe osiągnięcia (pełna lista wyróżnionych mundurowych w prezentacji poniżej). Komendant pogratulował im sukcesów i życzył coraz lepszych wyników i wytrwałości w treningach.

Podczas uroczystości uczestnicy obejrzeli przygotowane specjalnie na tę okazję prezentacje multimedialne, dotyczące sportu i sportowców w policji – od czasów przedwojennych do dziś. Już kilkadziesiąt lat temu funkcjonariusze Policji Państwowej realizowali się w różnych dyscyplinach sportu, odnosząc niemałe sukcesy.

Na zakończenie insp. Tomasz Kubicki – w imieniu policyjnych sportowców – przekazał Prezesowi PKOl wyrazy uznania oraz medal, który wywalczyli policyjni zawodnicy na tegorocznych Światowych Igrzyskach Służb Mudnurowych. Poniżej prezentujemy również wydanie specjale gazety „Policja 997” poświęcone w całości policyjnym sportowcom. Pragniemy zaznaczyć, że przedstawione w nim zostały sylwetki tylko części z zawodników, których dziś odznaczył komendant.

KGP/RJ

TAGI:

Komentarze (0):

Na razie nie ma żadnych komentarzy - Twój może być pierwszy!

Napisz komentarz:

Twój nick:

Treść komentarza:

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Redakcja portalu Grojec24.net nie ponosi odpowiedzialności za ich treść. Każdego użytkownika obowiązują zasady komentarzy.

 

Najnowsze artykuły

Działania grupy SPEED: aż trzech kierowców straciło prawo jazdy W ubiegłym tygodniu policjanci z Wydziału Ruchu Drogowego...
Targi browarniane - jakie gadżety reklamowe się sprawdzą? Targi browarniane to doskonała okazja dla przedsiębiorstw z...
Przyjechała do swojego domku letniskowego i bardzo się zdziwiła Policjanci z Błędowa zatrzymali kobietę i mężczyznę...
Panele winylowe - hit czy kit? Moda na winyle trwa... i wcale nie mamy tu na myśli...
Z zadrapaniami, bez butów, szedł drogą krajową na S7 Kiedy funkcjonariusz próbował dowiedzieć się co robi w tym...

Najnowsze ogłoszenia

Firmy z Grójca i okolic

OSK MANEWR PATRYK TOMASZ KUJAWA Dlaczego My? Odpowiedź jest prosta i zawarta w tym krótkim opisie.

2013-2023 © Grojec24.net - informacyjny portal mieszkańców Grójca i Powiatu Grójeckiego.

Wydawcą portalu jest AaaMedia.pl.