Grojec24.net - Grójec i Powiat Grójecki

Ogromny sukces! Licealiści z Grójca reprezentowali Polskę w Singapurze

13 września 2023; 21:12

Grojec24.net

4 komentarze

Fot. facebook.com/fotonracing Fot. facebook.com/fotonracing

Grupa uczniów z Liceum Ogólnokształcącego im. Piotra Skargi w Grójcu, tworząca zespół Foton Racing w składzie - Mikołaj Cieślak, Bartosz Pietrzak, Marcin Malczewski, Jakub Winiarski, Wojciech Drabikowski, Piotr Kiliańczyk - zakończyła udział w światowych finałach F1 in Schools w Singapurze na 30 miejscu.

Jak ocenia jeden z popularnych blogów o Formule 1 w Polsce, to bardzo dobry wynik. Jak podkreślono, Foton Racing to pierwsza polska ekipa, która znalazła się w finalach tego wydarzenia, wygrywając polskie finały w maju w Łodzi.

Khalid Zamil (Vice President Aramco) podkreślił w trakcie ceremonii wręczenia nagród, że w tegorocznym F1 in Schools brało udział 1,8 miliona uczniów z 29 tysięcy szkół.

- Jako pierwsza polska drużyna w historii uplasowaliśmy się na 30 miejscu na 68 drużyn z całego świata. Dodatkowo byliśmy nominowani do nagrody "CHAIR OF JUDGES RECOGNITION OF ACHIEVEMENT AWARD supported by Aston Martin Red Bull Racing". Nasz bolid okazał się być 27. najszybszy z czasem 1,162 s! - piszą na swoim profilu uczniowie z Grójca. - Dziękujemy wszystkim, bez których sukces ten nie mógłby mieć miejsca, a zwłaszcza sponsorom i szkole! - dodają.Gratulacje młodym mieszkańcom złożył burmistrz Grójca Dariusz Gwiazda. Jak zauważył w mediach społecznościowych, już "samo zakwalifikowanie się do Finału Światowego w Singapurze i poświęcenie w przygotowaniach, a także wiara w sukces i pozyskanie niebagatelnej kwoty gwarantującej wyjazd czyni Was już Wielkimi".

Przypomnijmy, że F1 in Schools to interdyscyplinarna globalna inicjatywa, której celem jest promowanie nauk STEM (science, technology, engineering, maths) wśród młodzieży, korzystając z wiedzy i wsparcia ekspertów Formuły 1. Obecna jest w 54 krajach na świecie od roku 1999. Wyzwanie polega na stworzeniu zespołu (3-6 osób, w wieku od 11-19 lat) zaprojektowanie modelu bolidu w programie CAD, wykonanie go w specjalnej obrabiarce z kostki tworzywa dostarczanego przez organizatorów zgodnie z bardzo precyzyjnymi wytycznymi technicznymi, przeprowadzenie testów i oczywiście finalny start na specjalnym 20 metrowym torze. Mini bolidy napędzane są sprężonym CO2, ale to nie wszystko. Zadaniem zespołów jest zdobycie funduszy, działania marketingowe, zadbanie o design, przygotowanie stoiska i prezentacji na finały krajowe. Nauki ścisłe, inżynieria czy matematyka to fascynujące dziedziny. O ile uczy się ich w praktyczny sposób. A jeśli dodać do tego jeszcze rywalizację sportową i gorące emocje niczym te, które towarzyszą kibicom na trybunach toru Silverstone, to sukces gwarantowany. Tak właśnie działa F1 in Schools!

TAGI:

Komentarze (4):

Piłkarz ; 13 września 2023, 21:24

Komentarz został ukryty z powodu naruszenia zasad komentarzy.

Re; 14 września 2023, 08:15

Świetna robota. Dalszych sukcesów życzę

konkret; 18 września 2023, 14:38

A co to daje konkretnie szkole i społeczności. Idą za tym jakieś granty, czy punkty w rankingu szkół średnich. Proszę bardziej konkretnie.

k; 20 września 2023, 11:56

Brawo! Młodzi potrafią!

Napisz komentarz:

Twój nick:

Treść komentarza:

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Redakcja portalu Grojec24.net nie ponosi odpowiedzialności za ich treść. Każdego użytkownika obowiązują zasady komentarzy.

 

Najnowsze artykuły

Jest przetarg na modernizację stadionu w Grójcu Urząd Gminy i Miasta w Grójcu ogłosił przetarg na przebudow...
Grójecka policjantka na motocyklu, łączy służbę z pasją Czy pracę można połączyć z pasją? Mł. asp. Agata Sławińska...
Piknik Średniowieczny na 1000-lecie grodu obronnego w Lewiczynie Towarzystwo Przyjaciół Ziemi Grójeckiej i Koło Gospodyń...
Liga okręgowa: Mazowsze Grójec – Powiślanka Lipsko 1:0 Podopieczni Jerzego Engela jr odnieśli cenne zwycięstwo nad...
Jutro w Grójcu akcja Koalicji Obywatelskiej Kobiety na wybory Już jutro (23 września) w Grójcu o godz.15.30 akcja...

Najnowsze ogłoszenia

Firmy z Grójca i okolic

OSK MANEWR PATRYK TOMASZ KUJAWA Dlaczego My? Odpowiedź jest prosta i zawarta w tym krótkim opisie.
INTENSON S.A. - sklep z ekologiczną... INTENSON to producent zdrowej żywności. Jestesmy również sklepem, zajmującym...
Wędlina Mięso Garmażerka Grójec Kościelna... Sprzedaż zdrowej mało przetworzonej żywności, a nawet bez konserwantów...

2013-2023 © Grojec24.net - informacyjny portal mieszkańców Grójca i Powiatu Grójeckiego.

Wydawcą portalu jest AaaMedia.pl.