Grojec24.net - Grójec i Powiat Grójecki

Olbrzymia inwestycja Faurecii w Grójcu! Warta kilkadziesiąt milionów euro

23 grudnia 2021; 13:42

6 komentarzy

Faurecia Grójec (fot. Mateusz Adamski) Faurecia Grójec (fot. Mateusz Adamski)

We wtorek z udziałem burmistrza Dariusza Gwiazdy oficjalnie przecięto wstęgę w nowej części zakładu Faurecia przy ulicy Spółdzielczej w Grójcu.

Faurecia to jeden z największych pracodawców w powiecie grójeckim, zatrudniający około 1600 osób. Francuski koncern posiada w swoim portfolio szeroki zakres elementów motoryzacyjnych – od elementów foteli, przez prowadnice po elementy deski rozdzielczej.

W tym tygodniu oficjalnie otwarto nowoczesną i przestronną zakładową stołówkę. Zaprezentowano też rozbudowaną część socjalną dla pracowników oraz inwestycje w część produkcyjną zakładu. Była to jednocześnie okazja do pożegnania dotychczasowego dyrektora grójeckiego zakładu. Didier Ruissel, związany z koncernem od 40 lat, przechodzi bowiem na emeryturę. Jego miejsce zajmie Bartosz Jóźwik.

- Staramy się zmieniać zakład, zmieniać jego ergonomię, dostosowywać do coraz bardziej wymagających oczekiwań naszych pracowników. Nie chodzi tylko o to, żeby produkować, ale ważne jest też jak produkować – mówił nowy dyrektor.

Zwrócił uwagę, że obecnie w Grójcu przy produkcji pracuje około 100 kobiet, a jak zaznaczył, ambicją firmy jest, aby ten odsetek ciągle się zwiększał.

Jak mogliśmy usłyszeć podczas prezentacji, epidemia koronawirusa oraz globalny kryzys półprzewodnikowy wpłynęły na liczbę zamówień, jakie trafiały do grójeckiej fabryki w 2020 i 2021 roku. – Uznaliśmy, że jest to czas, który należy wykorzystać na modernizację i dostosowywanie do produkcji dla nowych klientów, jak Mercedes, Nissan, BMW czy Volvo – wskazał dyrektor Jóźwik. – To jest nasza ambicja, aby wejść na rynek samochodów premium, i tam już pozostać, jako dostawca najwyższej jakości produktów – podkreślił.

- W Grójcu każdego dnia nasi pracownicy wykonują ponad dwa miliony operacji. Dzielimy je na: linię pras, gięcie profili, spawanie laserowe, proste operacje zgrzewania i nitowania, malowanie czy montaż na liniach półautomatycznych, których mamy już w Grójcu kilkanaście i będziemy rozbudowywać ich park maszynowy – zapowiedział Bartosz Jóźwik.

Jednocześnie dyrektor poinformował, iż w ciągu czterech lat Faurecia zainwestowała w grójecki zakład i zainwestuje 67 mln euro. - Tylko po to, aby być dalej na rynku, tworzyć coraz więcej miejsc pracy i aby warunki pracy były coraz lepsze – dodał.

W planach jest rozbudowa zakładu o 4500 m2, kolejne nowe linie montażowe i linie pras.

ZOBACZ GALERIĘ ZDJĘĆ: Faurecia Grójec – tak zakład wygląda od środka

TAGI:

Komentarze (6):

olo; 24 grudnia 2021, 10:25

"...pracuje około 100 kobiet, a jak zaznaczył, ambicją firmy jest, aby ten odsetek..." Bzdury jak za komuny,ambicją są jak najniższe koszty i podatki,pracownikami najmniej się przejmują.

Dylon; 24 grudnia 2021, 18:36

Ambicje mają duże tylko szkoda że takie pensje marne i pracownik traktowany jak szmata

Murzyn; 24 grudnia 2021, 23:57

Wszystko pięknie ale tylko dla prasy niskie zarobki i ciągły nacisk na ogień w pracy i nie myśl że odpoczniesz.

To ja; 25 grudnia 2021, 11:22

Pięknie to mówią tylko. Jakoś nie mieli problemów pozwalniac setki ludzi. Zamiast podnieść pracownikom pensjie to inwestują w jakieś bzdury. Pracujac 15 lat a nawet 3 tysięcy do ręki nie wezmies a gorszego dyrektora to już chyba nie mogli wziąć.

Yyy; 25 grudnia 2021, 11:24

A bałagan w papierach taki ze masakra. Już nie pracuje tam 3 lata a nadal działa moja karta i przychodzą smsy dla pracowników faureci. Szkoda ze pensji nie przelewają.

Michał ; 25 grudnia 2021, 14:06

Kołchoz, a nie zakład pracy. Polak za miskę ryżu, we własnym kraju

Napisz komentarz:

Twój nick:

Treść komentarza:

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Redakcja portalu Grojec24.net nie ponosi odpowiedzialności za ich treść. Każdego użytkownika obowiązują zasady komentarzy.

 

Najnowsze artykuły

10 lat Grojec24.net! Zapraszamy na Amatorski Turniej Piłkarski Grójec Cup 7 października na boisku przy Hali Sportowej Spartakus w Gr...
Rząd rozdał pieniądze na zabytki. 15 mln zł trafi do powiatu grójeckiego Premier Mateusz Morawiecki ogłosił we wtorek wyniki drugiej...
Od(b)jazdowe warsztaty W ramach projektu "Od(b)jazdowe warsztaty" Fundacji Stacja...
Dobre materace piankowe – wyśpij się na zdrowie! Sen to nieodłączny element każdego człowieka. Problemy w...
Młodzi chcą rządzić Młodzi, ambitni, pełni energii i pomysłów. Radni Młodzież...

Najnowsze ogłoszenia

Firmy z Grójca i okolic

INTENSON S.A. - sklep z ekologiczną... INTENSON to producent zdrowej żywności. Jestesmy również sklepem, zajmującym...
Wędlina Mięso Garmażerka Grójec Kościelna... Sprzedaż zdrowej mało przetworzonej żywności, a nawet bez konserwantów...
OSK MANEWR PATRYK TOMASZ KUJAWA Dlaczego My? Odpowiedź jest prosta i zawarta w tym krótkim opisie.

2013-2023 © Grojec24.net - informacyjny portal mieszkańców Grójca i Powiatu Grójeckiego.

Wydawcą portalu jest AaaMedia.pl.