Grójec, Powiat Grójecki - portal Grojec24.net
Autoryzowany punkt sprzedaży Bruk-bet Bruk Designer Olszany

ORION wystartował

12 października 2016; 07:41

Informacja prasowa

0 komentarzy

Fot. UKS Orion Fot. UKS Orion

UKS "ORION" rozpoczął starty w nowym sezonie od udziału w Festiwalu Sprinterskim z okazji 100-lecia Mokotowa jaki miał miejsce w sobotę, 8 października, na 50 metrowej pływalni MUKP Warszawianka Wodny Park. W składzie 6-osobowej drużyny reprezentującej Grójec wystartowali: Jędrzej Broński, Julia Goszczyńska, Daria Kowalczyk, Aleksander Walenciej, Barbara Werpachowska oraz Jan Werpachowski.

News will be here

Podczas gdy pozostała część sekcji pływackiej uczestniczyła w treningu na basenie w Warce, nasi reprezentanci rywalizowali wraz 600 zawodnikami z 40 klubów z całej Polski na 50 metrowych dystansach w czterech stylach: motylkowym, grzbietowym, klasycznym i dowolnym.

Medali nie zdobyliśmy ale osiągnięte wyniki oraz przede wszystkim zaprezentowana olbrzymia chęć walki tych młodych dziewcząt i chłopców napawa wielkim optymizmem przed kolejnymi startami.

Na tle świetnej postawy wszystkich zawodników Oriona, wyróżnić można wyniki życiowe Aleksandra Walencieja oraz Jana Werpachowskiego. Olek przepłynął 50 metrów stylem klasycznym w czasie 46,06 sek., a Jaś potrzebował 37,58 sek. aby pokonać ten sam dystans stylem motylkowym co pozwoliło mu na zajęcie 6 miejsca w tej konkurencji.

Podkreślmy jeszcze fakt, że pływacy z Grójca znajdują się w mało komfortowej sytuacji związanej remontem grójeckiej pływalni Wodnik i koniecznością przeprowadzania treningów na okolicznych basenach w Warce i Mogielnicy (w okresie letnim).

UKS "ORION" to pierwszy klub pływacki w Grójcu założony i prowadzony przez doświadczonych i licencjonowanych trenerów i instruktorów pływania, absolwentów warszawskiego AWF-u, ratowników WOPR i nauczycieli szkół naszego powiatu. Oprócz treningów w wodzie nasi członkowie uczestniczą w zajęciach zapewniających ogólny rozwój psychofizyczny i sprawność dzieci i młodzieży. Wspólne wycieczki rowerowe, ogniska czy spływy kajakowe sprawiają, że zajęcia są czymś więcej niż tylko kolejnym treningiem czy lekcją nauki pływania.

Więcej informacji o prowadzonych zajęciach udzielają: Iga Czernicka  (tel. 508-112-982) oraz Paweł Zegarski (tel. 600-933-856). Kontakt e-mail: uks.orion@tlen.pl

TAGI:

Komentarze (0):

Na razie nie ma żadnych komentarzy - Twój może być pierwszy!

Napisz komentarz:

Twój nick:

Treść komentarza:

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Redakcja portalu Grojec24.net nie ponosi odpowiedzialności za ich treść. Każdego użytkownika obowiązują zasady komentarzy.

 

Najnowsze artykuły

Rusza przebudowa parku miejskiego w Grójcu! Rozpoczynają się prace przy kolejnym etapie rewitalizacji...
Dariusz Gwiazda: Wznawiamy rozbudowę Publicznej Szkoły Podstawowej nr 1 w Grójcu Burmistrz Dariusz Gwiazda poinformował, że w czwartek zosta...
Były sędzia poszukiwany listem gończym! Był zameldowany w Grójcu Były już sędzia Tomasz Szmydt, który zbiegł na Białoruś i...
Zmiany w kierownictwie Komendy Powiatowej Policji w Grójcu W środę (15.05) podczas uroczystej zbiórki w sali...
Przy stacji PKP Warka powstanie parking na 150 miejsc Mieszkańcy dojeżdżający na co dzień do pracy i szkoły ł...

Najnowsze ogłoszenia

Firmy z Grójca i okolic

OSK MANEWR PATRYK TOMASZ KUJAWA Dlaczego My? Odpowiedź jest prosta i zawarta w tym krótkim opisie.

2013-2023 © Grojec24.net - informacyjny portal mieszkańców Grójca i Powiatu Grójeckiego.

Wydawcą portalu jest AaaMedia.pl.