Grójec, Powiat Grójecki - portal Grojec24.net
Autoryzowany punkt sprzedaży Bruk-bet Bruk Designer Olszany

ORION zdobywa kolejne punkty

18 stycznia 2016; 07:37

Grojec24.net

2 komentarze

Fot. UKS Orion

OMDO - czy to kolejny, niewiele znaczący zlepek kilku liter? Nie, to skrót pochodzący od nazwy cyklu ogólnopolskich zawodów pływackich "Od młodzika do Olimpijczyka" organizowanych od 2011 roku przez AZS Środowisko Warszawa.

News will be here

W obecnym sezonie 2015/2016, w zawodach mogą uczestniczyć zawodniczki i zawodnicy urodzeni w latach 2002-2007. Starty w 3 pierwszych eliminacjach miały miejsce na krótkim (25 m) basenie a dwie kolejne eliminacje oraz Wielki Finał odbędą się już na basenie 50m.

Zawody OMDO organizowane są w oparciu o przepisy FINA i PZP. Starty odbywają się seriami na czas przy użyciu elektronicznego pomiaru czasu za pomocą tablic dotykowych z wykorzystaniem elektronicznych tablic wyników. Dodatkowo wyniki wyświetlane są, przy użyciu specjalnego programu, na ekranach projekcyjnych oraz są dostępne on-line.

W III eliminacjach tego sezonu, w dniach 16-17 stycznia, wzięła udział również dwójka zawodników z sekcji pływackiej grójeckiego UKS "ORION".

Daria Kowalczyk i Jan Werpachowski startując w dwóch konkurencjach na dystansie  100 metrów poprawili swoje rekordy życiowe. W stylu dowolnym czyli popularnym kraulu, progres wyniósł około jednej sekundy ale styl grzbietowy przyniósł już poprawę tzw. życiówek o 3 sekundy w przypadku Darii i prawie 6 sekund u Jasia. Zwłaszcza ten drugi wynik zasługuje na pochwałę, gdyż pokazuje, że podium w tych obsadzonych przez najlepsze kluby pływackie zawodach, jest coraz bliżej naszego młodego pływaka.

Tymi startami Daria i Jan zdobyli również kolejne punkty w klasyfikacji ogólnej potrzebne do tego aby móc zakwalifikować się do Wielkiego Finału jaki ma odbyć się w czerwcu na nowej pływalni olimpijskiej Warszawskiego Uniwersytetu Medycznego.

Młodym zawodnikom gratulujemy osiągniętych wyników a ich trenerom obranej metody treningowej przynoszącej tak pozytywne efekty.

TAGI:

Komentarze (2):

Borucha; 18 stycznia 2016, 22:34

Wielkie rzeczy

Miłośnik sportu; 21 stycznia 2016, 10:34

Znowu komuś żal pośladki ścisnął! Zapraszam na takie zawody żeby zobaczyć ile te dzieciaki dają z siebie, jaką mają psychikę żeby się ścigać z taką ilością zawodników i to nie byle jakich bo na OMDO przyjeżdżają młode talenty i tam znaleźć się w pierwszej 10 to jest bardzo duże osiągnięcie. Taka konkurencja! A z tego co wiem to Jasio Werpachowski to b. młody człowiek, któremu właśnie się to udaje. I nieładnie i krzywdzące jest umieszczenie komentarza w stylu "wielkie rzeczy". Właśnie, że WIELKIE!!! Bo żeby tak pływać to trzeba dużo pracować pomimo talentu. G R A TU L A C J E dla wszystkich dzieciaków, które mają zacięcie sportowe i im się chce!

Napisz komentarz:

Twój nick:

Treść komentarza:

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Redakcja portalu Grojec24.net nie ponosi odpowiedzialności za ich treść. Każdego użytkownika obowiązują zasady komentarzy.

 

Najnowsze artykuły

Przeciwzapalne właściwości ziół – kurkuma i mastika Stan zapalny jest normalną odpowiedzią organizmu na urazy i...
Jak dobrać opony do quada i motocyklu? Wybór odpowiednich opon do quada lub motocykla jest...
Nie żyje znany i lubiany mieszkaniec Grójca Był osobą niezwykle szanowaną i lubianą przez mieszkańców...
ITD: kierował bez uprawnień niesprawną wywrotką Kierowca wywrotki i zarazem przedsiębiorca nie posiadał waż...
Trafią na 3 miesiące do aresztu za pobicie i uszkodzenie ciała Najbliższe 3 miesiące spędzą w areszcie dwaj sprawcy, któ...

Najnowsze ogłoszenia

Firmy z Grójca i okolic

OSK MANEWR PATRYK TOMASZ KUJAWA Dlaczego My? Odpowiedź jest prosta i zawarta w tym krótkim opisie.

2013-2023 © Grojec24.net - informacyjny portal mieszkańców Grójca i Powiatu Grójeckiego.

Wydawcą portalu jest AaaMedia.pl.