Grójec, Powiat Grójecki - portal Grojec24.net
Autoryzowany punkt sprzedaży Bruk-bet Bruk Designer Olszany

Osiem nowych radiowozów dla grójeckiej Policji

18 grudnia 2018; 12:05

Informacja prasowa

21 komentarzy

Osiem nowych radiowozów wzmocniło tabor Komendy Powiatowej Policji w Grójcu. Wczoraj podczas uroczystego apelu odbyło się przekazanie pojazdów.

News will be here

Od wczoraj grójeccy policjanci mogą korzystać z czterech pojazdów oznakowanych marki Opel Astra oraz trzech samochodów nieoznakowanych marki Opel Astra, które zostały zakupione dzięki wsparciu lokalnych samorządów. Dodatkowo w ramach modernizacji służb mundurowych otrzymaliśmy radiowóz z wideorejestratorem, czteronapędowe 252-konne BMW 330i. Pojazdy na co dzień będą wykorzystywane przez funkcjonariuszy z Wydziału Ruchu Drogowego, Wydziału Prewencji, Komisariatu Policji w Warce oraz posterunków w Mogielnicy i Nowym Mieście nad Pilicą.

Łączny koszt zakupu samochodów wyniósł ok. 560 tys. zł, z czego kwotę około 211 tys. zł pokryły lokalne samorządy. Dzięki wsparciu Starostwa Powiatu Grójeckiego, Urzędu Miejskiego w Warce, Urzędu Gminy i Miasta w Mogielnicy i Nowym Mieście nad Pilicą oraz Urzędu Gminy w Jasieńcu udało się zakupić pojazdy. Dwa radiowozy sfinansowało Starostwo Powiatu Grójeckiego. Pozostałe środki pochodziły z budżetu policji w ramach Programu modernizacji służb mundurowych Ministerstwa Spraw Wewnętrznych i Administracji .

/AW

TAGI:

Komentarze (21):

Nana; 18 grudnia 2018, 12:35

A gdzie wozy dla straży pożarnej ?
Dla służby zdrowia ?
Tylko policja musi mieć nowe samochody ?

Jogi; 18 grudnia 2018, 12:57

Napiasz do Brudzinskiego albo Susla towam da

still; 18 grudnia 2018, 13:14

A kto zapłacił Kapelanowi za poświęcenie pojazdów ? .Chyba nie przyszedł bidula za darmo - też ma potrzeby !

Wgr; 18 grudnia 2018, 13:16

To dobrze. Bo dzis jak jechali nie oznakowana Kia na WO to walila im panewa na pol miasta

Ktos; 18 grudnia 2018, 15:21

Karetek brakuje a wy robicie taki cyrk .a co sie stalo z policyjnymi rowerami ???cos cicho na ten temat a przeciez byly .rowery motocykle nowe bmw .ile by bylo karetek?

Sympatyk ; 18 grudnia 2018, 17:57

Ciekawe czy miejsca na parkingu starczy dla tych aut? Nowe wyzwanie stoi teraz przed zastępcą komendanta musi miejsce na parkingu zrobić albo porozbijać kilka z nich.

cha; 18 grudnia 2018, 21:14

Wreszcie kierowca będzie miał co znowu kasować ;))

Obywatel; 18 grudnia 2018, 22:07

Kogo będą ścigać tymi radiowozami? Chłopów ze wsi a nie złodziei i bandytów!

Wsparcie; 18 grudnia 2018, 22:27

Wsparcie od lokalnych samorządów ? Policja ma swój budżet i lepiej by było gdyby to właśnie z tych pieniędzy finansowano zakup samochodów. Wsparcie samorządów powinno służyć bezpośrednio mieszkańcom gminy np. dofinansowanie do śmieci. Takie wspieranie policji nie powinno mieć wogle miejsca - to jest korupcjogenne.

Ktoś ; 19 grudnia 2018, 00:43

Dla straży to maroszek nowe bieże i tylko maroszek ma znajomego drucha.

???; 19 grudnia 2018, 09:22

Wszystko super niech mają! Tylko kto nim i będzie jeździł, bo z tego ci mi wiadomo, to nie do końca jest obsada w Grojeckiej policji...

Łoś; 19 grudnia 2018, 09:44

Dzieciom głodnym dajcie obiady a nie policji nowe auta!

xgn; 19 grudnia 2018, 11:31

Najważniejsze, że ksiądz poświęcił. Teraz już naprawdę czuję się bezpieczny.

Aas; 19 grudnia 2018, 20:31

Popieram.Karetek brakuje i to bardzo.Policja powinna na pieszo chodzić to było by trudniej im zdjęcia robić jak radiowozami chowają się w pewnym miejscu za drzewami i stoją tam godzinami.A jak wyruszą w miasto to po to by poszaleć.Jak długo mieszkam to jeszcze karetki za drzewami schowanej nie widziałem a policję widzę bardzo często.Kupcie karetki i wozy bojowe dla straży bo są ważniejsi.A dla policji za jedno BMW kupcie rowery.

oleander; 20 grudnia 2018, 07:09

A ten pan z kropidłem co tam robi?

Obserwujący; 20 grudnia 2018, 09:26

Wszyscy specjaliści wypowiadający się anonimowo na tym forum, życzę Wam abyście nie musieli nigdy korzystać z pomocy policjantów którzy przyjadą tymi radiowozami. Dajcie im rowery, jestem za tym aby chodzili w patrolach pieszych tylko nie mlaskajcie jęzorami jak na kakąś interwencję przyjdą za późno i gdzieś dojdzie do tragedii. Wtedy specjaliści tacy jak piszą tutaj krakali by, że Policja za późno przybyła i też by było źle. Ale jak ktoś zna się na sprzedaży kiełbasy ko niech ją sprzedaje a nie wypowiada się w kwestii pracy Policji. Dla mnie Policja, Straż czy Pogotowie powinni mieć nowy niezawodny sprzęt do pracy bo to od niego zależy często ludzkie życie.

Życzliwy; 20 grudnia 2018, 09:48

Nie dość, że codziennie policjanci narażają życie i zdrowie wychodząc "na wojnę " bo nigdy nie wiedzą co ich czeka to jeszcze dać im stary sprzęt żeby nim stanowili zagrożenie dla siebie i innych uczestników ruchu drogowego. Nikt nie psioczy na żołnierzy którzy mają nieporównywalnie nowoczesny sprzęt, pracują za większe pieniądze od poniedziałku do piątku od 7 do 15 i cały czas czekają na "wojnę". Jakie pieniądze inwestuje się w OSP gdzie te ich wozy strażackie kosztują dużo większe pieniądze a jak się coś zapali to w większości przypadków dochodzi do całkowitego spalenia. Większość specjalistów powie, że to wina Policji

Ktos; 20 grudnia 2018, 11:43

O czym ty mowisz ??? Co policja moze zawsze jest na czas ???malo samochodow maja??? Zadzwon zeby przyjechali na intetwencje moze maja czym przyjechac ale czesto nie maja kogo !!!!

Brawo; 20 grudnia 2018, 14:38

To z kiełbasą.... to o co chodziło bo nie kumam.....?

Ziomek; 28 grudnia 2018, 13:33

Pan "komendant" Paweł dalej siedzi i głowi się gdzie te auta rozmiescić, no i które pierwsze skasować

Do Ziomek; 29 grudnia 2018, 07:55

paweł napewno coś wymyśli, wybitny „specjalista”

Napisz komentarz:

Twój nick:

Treść komentarza:

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Redakcja portalu Grojec24.net nie ponosi odpowiedzialności za ich treść. Każdego użytkownika obowiązują zasady komentarzy.

 

Najnowsze artykuły

Mazowsze Grójec i FC Mundialito zapraszają piłkarskie młode talenty na TESTY W czwartek, 20 czerwca na stadionie GOS w Grójcu odbędą si...
Będą zmiany personalne w parafiach z terenu powiatu grójeckiego Archidiecezja Warszawska opublikowała w poniedziałek...
Trzy awanse! Rewelacyjna wiosna młodzieży Mazowsza Grójec! Kapitalnie spisały się zespoły młodzieżowe grójeckiego...
Przedszkole nr 4 w Grójcu kończy 40 lat! Publiczne Przedszkole nr 4 w Grójcu rozpoczęło działalność...
Półkolonie z Mazowszem Grójec! Zapisy trwają! GKS Mazowsze Grójec zaprasza do udziału w zajęciach...

Najnowsze ogłoszenia

Firmy z Grójca i okolic

OSK MANEWR PATRYK TOMASZ KUJAWA Dlaczego My? Odpowiedź jest prosta i zawarta w tym krótkim opisie.

2013-2023 © Grojec24.net - informacyjny portal mieszkańców Grójca i Powiatu Grójeckiego.

Wydawcą portalu jest AaaMedia.pl.