Grójec, Powiat Grójecki - portal Grojec24.net
Autoryzowany punkt sprzedaży Bruk-bet Bruk Designer Olszany

Oświadczenie klubów radnych Powiat Sprawny i Przyjazny oraz Nasze Czasy

12 lutego 2016; 10:35

Grojec24.net

35 komentarzy

Publikujemy oświadczenie klubów radnych Powiat Sprawny i Przyjazny oraz Nasze Czasy.

News will be here

Grójec 12 lutego 2016
Klub Radnych Powiat Sprawny i Przyjazny
Klub Radnych Nasze Czasy

Oświadczenie

Szanowni Państwo,

Od wielu miesięcy bijemy na alarm i informujemy Państwa o nieudolnym zarządzaniu powiatem przez  Starostę Marka Ścisłowskigo i Zarząd Powiatu. 

Kolejne nasze apele o odpowiedzialność, zaangażowanie, odwagę i ponadpartyjne kompromisy trafiają na jałowy grunt i są bezrefleksyjnie ignorowane przez radnych skupionych w klubie PiS.

Nieprofesjonalnie  prowadzony proces restrukturyzacji Powiatowego Centrum Medycznego, kolejne społeczne pieniądze zaangażowane w ratowanie szpitala niepoparte żadnym programem naprawczym są takim rażącym przykładem niegospodarności i braku dbałości o nasze wspólnotowe dobro.  Nie widać jakichkolwiek pomysłów i działań w celu zażegnania krytycznej finansowej sytuacji w szpitalu w Nowym Mieście. Opieszałość, brak pomysłu i kompetencji Starosty  w szybkim tempie doprowadzą do utraty społecznej kontroli nad tymi jednostkami  i w efekcie doprowadzą do prywatyzacji szpitali - na co zgody z naszej strony nie ma.   Nie możemy akceptować  źle funkcjonującego Powiatowego Zarządu Dróg i  wyrzucania kolejnych milionów w błoto. Nie będzie naszej zgody na degradację naszego szkolnictwa średniego – jesteśmy zwolennikami rozwoju i programowego zwiększenia atrakcyjności naszego szkolnictwa zawodowego, podniesieniem poziomu  szkolnictwa ogólnokształcącego i zatrzymania naszej młodzieży w naszych szkołach. Działania tego Zarządu świadczą o pełnej destrukcji w tym obszarze.

Szczególnym ostrzeżeniem i sygnałem alarmowym w ostatnim czasie stały się przykłady rażących naruszeń prawa i przedmiotowego traktowania radnych przez rządzących. Próba narzucenia nam rygorów głosowania uchwał wrzucanych pod obrady sesji w ostatniej chwili,  bez możliwości zapoznania się i analizy  uzasadnień, opinii  prawnych - pozwalających podjęcie właściwych decyzji. Na sesji 21 grudnia nastąpiło  apogeum bezprawia, manipulacji i kłamstwa, skutecznie zdemaskowane przez Przewodniczącego Janusza Karbowiaka. Niestety na kolejnych sesjach Radni Starosty Ścisłowskiego ponownie podjęli  próbę dezorganizacji obrad.  Niechęć radnych PiS do merytorycznego obradowania nad istotnymi problemami samorządu zostały odsunięte na dalszy plan,  ważniejszym dla tej grupy radnych stały się sprawy personalne obsady stołków i podniesienia wynagrodzenia dla Starosty Ścisłowskiego. 

Nie ma i nie będzie zgody z naszej strony  na ewidentne przykłady łamania prawa i manipulowania informacją  przez rządzących, bez względu jakiego szyldu dla usprawiedliwienia swoich niegodziwości używają. 

Docierają do Państwa różnego rodzaju oskarżenia i obelgi w naszym kierunku ze strony rządzących. Bardzo prosimy o rzetelną analizę tego minionego czasu – tych czternastu miesięcy z których trzeba rozliczyć rządzących – takie prawo mają wyborcy i taka jest funkcja radnych.  Najwyższa pora zadać pytanie Staroście Ścisłowskiemu – Co Pan zrobił w tym czasie?

TAGI:

Komentarze (35):

do radnych sprawni i przyjaźni; 12 lutego 2016, 11:56

Demagogia i kłamstwa dotyczące szpitala to bezczelność. Kto doprowadził szpitale do tak dramatycznej sytuacji? Odsyłam do artykułu z 15 maja 2014 roku dotyczący kontroli NIK. Chodzi o nieprawidłowości okresu przekształcenia szpitala w spółkę i nie tylko. To był ostatni artykuł w czasie rządów tych przedstawicieli, którzy piszą jakieś dziwne apele. Apel z mojej strony to-weźcie się panowie do roboty i pogódźcie się z porażką.

Zgadzam się; 12 lutego 2016, 11:59

Wydaje się, że Starosta traci grunt pod nogami. Zgadzam się, że powinien jasno określić plan działania Starostwa i określić się, czy ma możliwości wyprowadzenia Starostwo z długów. Bo jeśli nie to po co trwać i popadać w marazm.

Wasze (W)Czasy i inni zaangażowania; 12 lutego 2016, 12:36

Zadłużaliście powiat w zastraszającym tempie, a tu starosta widzi szansę obniżenia zadłużenia powiatu o kilka milionów złotych, decyzje jak się okazuje podejmuje zgodnie z prawem, jedyne co Was pcha do tego pisania pseudo apeli i oświadczeń, to fakt, ze wszystko idzie w dobrym kierunku, więc jak Wy ruiniarze możecie się pogodzić z tym że jednak znalazł się ktoś co może posprzątać smród pozostawiony przez Was, więc najlepsza wg Was metoda to plucie i blokowanie wszystkiego co służy poprawie sytuacji powiatu. Jeszcze trzy lata i wyborcy ocenią Wasze "zaangażowanie" dla dobra powiatu. Tak dalej!!!

Maciej Dobrzyński; 12 lutego 2016, 13:59

Właśnie zadłużyli powiat o kolejne 13 milionów a starosta mówi o redukcji zadłużenia - jednym słowem obłuda i kłamstwo.
Jeśli zechcecie prowadzić rzetelną debatę o tym co zrobiono przez te 14 miesięcy - bardzo proszę.
Odsyłam do lektury wywiadu przeprowadzonego ze starostą w Życiu Grójca - myślę, że sam nie mając nic do powiedzenia powiedział wszystko czego dokonał przez ten okres kiedy objął to stanowisko -dla wnikliwych czytelników niewątpliwie pobudzi wyobraźnię i wiele wyjaśni.
Czekam na rzeczowe pytania - jestem w stanie odpowiedzieć na każde, z pełną odpowiedzialnością - również prawną .

Wojtek który został strażakiem; 12 lutego 2016, 14:09

Szanowny PSIt czyli Powiat straszny i Pryjazny
Nie zgadzamy sie z waszą decyzją jaką publikujecie na portalach
Ps Stasiu wracaj do Zdrowia

do Macieja Dobrzyńskiego; 12 lutego 2016, 15:27

Skąd te dane. Znowu insynuacje, kłamstwa i propaganda. Jeżeli ten komentarz napisał radny Dobrzyński to proszę odpowiedzieć jakie zadłużenie zostawiła poprzednia ekipa w tym i pan, i co zrobiliście by zredukować tak olbrzymie zadłużenie????

kopyto; 12 lutego 2016, 16:57

Wychodzi jak wszyscy sa zainteresowani poprawą. PiS niech zacznie spelniac obietnice i zrobi zmiany systemowe. Zmniejszyc liczbe radnych i szukac oszczednoscu najpierw w administracji państwowej. Ale ti chyba niewykonalne. Opodatkowac kler, zwiększyć autorytet nauczyciela by nie musial dorabiac na korkach. Pokażcie ze warto bylo na was głosować :) moze pan Marek S. jest tutaj

Maciej Dobrzyński; 12 lutego 2016, 17:28

Zadłużenie powiatu na koniec 2015 roku to kwota - 39,2 mln zł ( kwoty zadłużenia starostwa powiatowego nie jest uwzględniane zadłużenie jednostek podległych)
w roku 2016 obowiązkowo trzeba spłacić raty kredytów wraz z odsetkami i tj - 3,4 mln
planowane zadłużenie na koniec 2016 roku to kwota - 35,8 mln zł
Proszę skonfrontować te kwoty które podał starosta w wywiadzie !!!
Jednym słowem geniusz oddłużenia polega wyłącznie na spłacie rat kredytów i co ważne nie wynika z oszczędności ( spowodowanych np: optymalizacją wydatków do czego każdy dobry zarządzający powinien dążyć)
W najnowszym numerze Naszych Czasów przedstawię faktyczne zadłużenie powiatu uwzględniając jednostki podległe powiatowi

Dane te zostały podane w projekcie budżetu powiatu na 2016 rok !

Panie Dobrzyński; 12 lutego 2016, 18:57

Lepiej napisz Pan jakim sposobem zadłużyłeś ten Powiat zanim pojawił się tam Ścisłowski.
Teraz bedziesz bzdury pisać.
Wiesz co wyszło Panu Staroście Ścisłowskiemu i Piątkowskiemu i Zarządowi do tej pory najlepiej. Pozbyli się radnego, który kilka lat pracował na ten dług.
Piszesz Pan że nic nie robią nieudacznicy. Pochwal się co Ty zrobiłeś:)))

Maciej Dobrzyński; 12 lutego 2016, 21:42

Po pierwsze - nie zadłużyłem powiatu nawet o złotówkę
Po drugie Ci Panowie o których Pan wspomina nikogo się nie pozbyli
Po trzecie piszę wyłącznie prawdę
... i to chyba Pana boli

Obserwator; 12 lutego 2016, 22:35

Postępowanie radnego Andrzeja Zaręby z PO można wytłumaczyć tym że bedąc na wyjeździe w USA przyzwyczaił się do pobierania diety radnego bez uczestnictwa w pracach rady powiatu natomiast pozostała 9 biorąc z niego przykład, chce brać diety na krzywy ryj.

DOSC KLAMSTW!!; 12 lutego 2016, 22:44

Większej obłudy PSLowcy nie mogliście zrobić!! Rządziliście przez tyle kadencji razem ze zdradziecką PO i co?? Uważacie że nowe władze naprawią prawie dziesięć lat marnotrawienia pieniędzy naszych w jeden rok?? Puknij się w ten pusty łeb !! Idiotów z nasz nie zrobicie!!

:); 12 lutego 2016, 23:19

wy sami z siebie robicie idiotów

dość złudzeń; 12 lutego 2016, 23:25

rok minął i o 1/3 zwiększyli zadłużenie - strach myśleć jeśli posiedzą na stołkach jeszcze trzy.
Czy powinno się wybierać na takie stanowiskach ludzi niewykształconych ?

Panie Dobrzyński; 13 lutego 2016, 09:41

Po pierwsze - przyczyniłeś się do zadłuzenia
Po drugie - Ci Panowie nie pozbyli się Pana tylko zrobili porządek
Po trzecie - piszesz bzdury
bo chyba Pana bardzo boli, ze można coś zrobić dobrego

a po czwarte, niech Pan wytłumaczy swoje zachowanie, kiedy Pan zwiewał z sesji. Tylko niech Pan nie mówi, że dla dobra Powiatu i na znak sprzeciwu. Na znak sprzeciwu mogliście np, okupować Starostwo dzień i noc, w sumie bierzecie diety:) Ale ucieczka w takich momentach, zenada

Maciej Dobrzyński; 13 lutego 2016, 11:44

Panie Wojtczak - proszę mi powiedzieć co dobrego zrobiliście przez te 14 miesięcy. Jeśli największym sukcesem tego Zarządu jest " uratowanie PCM przed prywatyzacją" (patrz wywiad starosty ŻG)- to dopiero jest żenada. Pamiętam jak Pan razem z Panem Ścisłowskim przyprowadzili przedstawicieli operatora zewnętrznego na Zarząd Powiatu, jak starosta wydał dokumenty finansowe PCM prywatnej firmie z Piaseczna (na wszystko są twarde dowody) - w jakim celu to robiliście ?
Panie W - kiedy standardy prawa sprowadziliście do poziomu rynsztoka (odsyłam do opinii prawnej radcy p.Seweryna i odpowiedzi na moją skargę którą właśnie przegłosowaliście na zebraniu partyjnym w Piątek) - dyskusja staje się bezprzedmiotowa .
Ps. w odpowiedzi proszę odpowiadać konkretnie a nie używać inwektywów.

Mieszkaniec; 13 lutego 2016, 12:07

Czekamy na głos i pomysły na oddluzenie że strony nowego Dyzmy.

Patrząc z boku; 13 lutego 2016, 12:21

Tych dziesięciu obrażonych niby wziąć radnych mogłoby się do roboty. Januszku Karbowiak uwielbiasz plotkować. Ogarnij się. Ludzie Cię wybrali a Ty zamiast spłacać im dług mącisz. Pomóż Władzom Starostwa, Zarządowi Powiatu, mieszkańcom. W poprzedniej kadencji też byłeś radnym. Co q..wa zrobiłeś?

Panie Dobrzyński; 13 lutego 2016, 16:01

Lepiej pochwal się co Ty zrobiłeś dla powiatu. I odpowiedz wreszcie konkretnie na pytanie dlaczego zwiewacie z sesji.
A poza tym nie uważam, żeby któryś z radnych chciał z Panem na forum dyskusję prowadzić. Dobrze ze już nie muszą z Panem dyskutować

wiki ; 13 lutego 2016, 16:07

Wasze czasy i sprawny i przyjazny to Janusze Samorządności

schemat ; 13 lutego 2016, 17:05

Jeśli to co pisze Pan Dobrzyński jest prawdą, to mamy odpowiedź na pytanie po co zarząd zatrudnia kolejnych nieudolnych prezesów PCM. A no po to żeby jak najszybciej to padło i wówczas wprowadzą operatora zewnętrznego. Ponoć ten człowiek od operatora zewnętrznego to kolega gargamela. To jest obłuda władzy.

Maciej Dobrzyński; 13 lutego 2016, 18:03

Trzeba mieć odwagę otwarcie dyskutować i argumenty. Myślę, że nie znajdą się odważni a przede wszystkim nie będą mieli argumentów do otwartej dyskusji.
Chyba wszyscy się ze mną powinni zgodzić, że niektóre wypowiedzi są pozbawione sensu a przede wszystkim kultury - stąd strach przed podaniem swoich nazwisk.
Jeśli zaś chodzi o moja efektywność w działalności samorządowej - nie czuję pełnej satysfakcji jednakże jeśli trafiam na takich destruktorów jak w tej kadencji - cóż można zrobić. Myślę, że przez ten okres czterech miesięcy, będąc wicestarostą zrobiłem więcej niż pozostali z Zarządu razem wzięci przez 14.

do Macieja; 13 lutego 2016, 18:15

Dostałeś kopa zgodnie z prawem, nawet wojewoda nie dopatrzył się uchybień i jeszcze masz czelność mącić. Kiedy Sad zakończy Twą krystaliczną działalność prywatną. Długo jeszcze będziesz grał na zwłokę? Prawy człowiek, z Tobą można konie kraść, lecz chyba tylko to. Usuń się z resztką tego co się nazywa honorem (sprawdź w słowniku) w cień, dla dobra powiatu.

Maciej Dobrzyński; 13 lutego 2016, 18:44

O takich wypowiedziach mówiłem w ostatnim wpisie.
1. Jestem radnym nadal i nikt zwłaszcza wojewoda tego nie zakwestionował - wręcz przeciwnie (porozmawiaj z kolegą) - nie wiesz o czym mówisz
2. Nie gram na zwłokę - wiem że większość chciałaby mnie wyeliminować z życia publicznego - łącznie z tymi od palikota. Posądzając kogokolwiek o nieuczciwość najpierw musisz spojrzeć w lustro a dopiero później mieć odwagę mówić prosto w oczy.
3. Nie powinieneś używać słów których znaczenia nie rozumiesz - bo gdybyś rozumiał podałbyś nazwisko

Seweryn ; 13 lutego 2016, 19:07

Panie Macieju nie warto z tym marginesie dyskutować. Nie potrafią nic innego jak obrażać ludzi i siać nienawiść. Nie zrobili nic i nie zrobią, tylko oczy mydlą. Panie Wojtczak było takie spotkanie czy nie? Proszę jednoznacznie odpowiedzieć.

do Macieja; 14 lutego 2016, 08:41

Od kiedy jest Pan taki krystaliczny? i prawy? Migając się na sesjach, czy może w sądzie?

Gosc; 14 lutego 2016, 10:36

To Palikot ma przedstawicieli w Starostwie?

Maciej Dobrzyński; 14 lutego 2016, 11:47

Nadal wychodzę z propozycją rzeczowej dyskusji . Ten portal mógłby służyć ludziom i być taką platformą wymiany poglądów.
Potrzebna jest jednak odwaga osób publicznych i skłonność do transparentnego działania.

Jeśli chodzi o spotkanie z operatorem zewnętrznym był również na tym spotkaniu Pan Paweł Sinnicki - człowiek uczciwy i z pewnością nie skłamie ( tylko młody i nie doświadczony :) - przepraszam Panie Pawle)

Maciej Dobrzyński; 14 lutego 2016, 12:00

Nie uważam się za krystalicznie czystego i takim nie jestem (kąpie się codziennie i myję zęby - w przeciwieństwie do niektórych) . Prawy jestem i mógłbym w tym obszarze konkurować z niejednym zabierającym tu głos w tej kwestii - Panie Wojtczak i Ci z ruchu palikota. Swoją pracę samorządowca traktuję poważnie i jeśli nie bywam na sesjach to albo mam bardzo ważny powód albo uważam, że taka forma protestu być może przyniesie skutek. Jeśli chodzi o sąd - odsyłam do Pana Chmielewskiego z Nad Wisłą jest na bieżącą z tą sprawą i myślę, że wiele tym niecierpliwym wyjaśni.

do Macieja; 14 lutego 2016, 12:16

Jak czytam podobno tylko Pan pisze prawdę, nawet na złotówkę nie zadłużył Pan powiatu, nie czerpie Pan korzyści z kasy powiatu. Czyżby rezygnował Pan z ostatnich pieniędzy jakich się domagasz za obsługę ZOZu w Warce. Pochwal się o jaką kwotę chodzi. Padło w tych komentarzach wiele konkretnych pytań do Pana i co? Winny starosta, który przez rok dzięki Wam nic nie może zrobić. Porównaj sesje przewrotowe waszą i PiS, jedena była cacy a druga be. Coś tam wcześniej komentowałeś honor. Chyba mylisz pojęcia z obłudą. Jedyna prawda którą Pan pisze to trzecia prawda (g...o prawda).

wyborca ; 14 lutego 2016, 14:06

Jaki ZOZ? Człowieku ty nie masz bladego pojęcia o czym piszesz. Siedzisz w tym starostwie a nie kumasz nic.

jarek; 14 lutego 2016, 18:03

Panie Dobrzynski,Karbowiak,Ambroziak itd.nie probujcie polemizowac z tymi prawymi i sprawiedliwymi bo oni zawsze was opluja,pomowia i wszysko wam przypisza.Argumety u nich nie istnieja. Ja osobiscie to widzialem co w czasie wyborow zrobili u nas z burmistrz Gasiorowska.Trzeba to przetrzymac,pluja tylko na tych co im do piet nie dorastaja.Pozdrawiam was

do jarka; 15 lutego 2016, 11:29

Jak można polemizować z tymi oderwanymi od koryta. Jak można polemizować z tymi co próbowali dalej kiwać ludzi poprzez obronę swoich interesów, przez blokowanie wszystkiego co mogło być dobre. Nie róbcie z ludzi idiotów. Gdyby były prawdziwe informacje nie mógł by nikt polemizować. Odsyłam do artykułów z 2014 roku. To są fakty panie Dobrzyński.

do heretyka z Naszych czasów; 16 lutego 2016, 13:21

Dyletanckie uwagi, agresywność, kłótnie, demokratyczny kanibalizm, chamstwo, zapędy na władzę w powiecie, cel-władza absolutna, kumoterstwo, sceptycyzm, brak kompromisu, świętoszkowatość- to są jego cechy charakteru. I z kim i o czym tutaj dyskutować?????????????

wolny ; 19 lutego 2016, 14:28

caly artykul to stek bzdur i klamstw. Szkoda czasu.

Napisz komentarz:

Twój nick:

Treść komentarza:

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Redakcja portalu Grojec24.net nie ponosi odpowiedzialności za ich treść. Każdego użytkownika obowiązują zasady komentarzy.

 

Najnowsze artykuły

Niebezpieczna noc na S7 pod Grójcem. Doszło do dwóch zdarzeń W nocy z czwartku na piątek na drodze ekspresowej S7 w...
Będzie zmiana warty na parafii w Zbroszy Dużej Dotychczasowy proboszcz parafii św. Jana Chrzciciela w...
Rowerem przez Mazowsze Jak zapewnić sobie czas pełen wrażeń? Odpowiedź jest prosta...
Fałszywi kominiarze grasują po Grójcu. Jest ostrzeżenie Spółdzielnia Mieszkaniowa Samopomoc w Grójcu ostrzega...
Już w sobotę 63. edycja Święta Kwitnących Jabłoni. Kto wystąpi w Grójcu Kubańczyk, Mesajah oraz Bajm to gwiazdy, które wystąpią...

Najnowsze ogłoszenia

Firmy z Grójca i okolic

OSK MANEWR PATRYK TOMASZ KUJAWA Dlaczego My? Odpowiedź jest prosta i zawarta w tym krótkim opisie.

2013-2023 © Grojec24.net - informacyjny portal mieszkańców Grójca i Powiatu Grójeckiego.

Wydawcą portalu jest AaaMedia.pl.