Grójec, Powiat Grójecki - portal Grojec24.net
Autoryzowany punkt sprzedaży Bruk-bet Bruk Designer Olszany

Oświadczenie radnych Powiatu Grójeckiego

4 stycznia 2016; 16:08

Grojec24.net

61 komentarzy

Publikujemy oświadczenie radnych Powiatu Grójeckiego zrzeszonych w klubach Powiat Sprawny i Przyjazny oraz Nasze Czasy.

News will be here

OŚWIADCZENIE RADNYCH POWIATU GRÓJECKIEGO

Radni powiatu grójeckiego zrzeszeni w klubach Powiat Sprawny i Przyjazny oraz Nasze Czasy oświadczają, że zmiany, jakie nastąpiły w zarządzie oraz prezydium rady (wybór Dariusza Piątkowskiego na stanowisko wicestarosty, Władysława Kumorka na przewodniczącego oraz Michała Prusia i Teresy Bednarskiej na wiceprzewodniczących), zostały dokonane bezprawnie i są nieważne.

Zgodnie z obowiązującymi przepisami prawa przewodniczącym rady powiatu grójeckiego nadal jest Janusz Karbowiak, a jego zastępcami – Janusz Gaweł i Andrzej Zaręba. Będą oni nadal podejmować ustawowe obowiązki.

Natomiast Pan Dariusz Piątkowski nie może być uznany za wicestarostę i pobierać wynagrodzenia za pełnienie tej funkcji.

W celu naprawienia sytuacji w samorządzie powiatu grójeckiego zostaną podjęte kroki prawne przez Wojewodę Mazowieckiego i RIO.

TAGI:

Komentarze (61):

hahahahahhahahah; 4 stycznia 2016, 16:17

Hahahaha niech Karbowiak wytłumaczy dlaczego uciekł z sesji.
Czy prawne jest to aby opuścić, czytaj, spie.......ć z sesji, bo gorąco się robi?????
Nie ośmieszajcie się już!!!!!

Do naprawiaczy; 4 stycznia 2016, 16:41

Już wy lepiej nie naprawiajcie. Jedyne co możecie zrobić to popsuć do reszty, a ciekawe czym wytłumaczy były, że uciekł z posiedzenia nie ogłaszając nawet przerwy w obradach. Ciekawe co na to na to Wojewoda. Chyba sie ucieszy bo według dezerterów to rada chyba trwa bez przerwy do dnia dzisiejszego. Karbowiak miej litość, zakończ tę sesję (oczywiście z honorem i niech ci ktoś wytłumaczy co oznacza to pojęcie, bo dla ciebie to abstrakcja). A co z waszym kolegą królem Maciusiem, coś nic o nim nie wspomnieliście.

wir; 4 stycznia 2016, 17:23

Mam wrażenie że się strasznie mylicie, wojewoda jest z PiS i nawet jakby mu kazali wydać rozporządzenie że g... pachnie tak ładnie jak konwalie to by tak zrobił. Prawem to jest dla nich tylko to co jest zgodne z ich interesami.

trybunał ; 4 stycznia 2016, 18:25

Piszcie sobie nawet do trybunału:))))))

Szymek; 4 stycznia 2016, 18:31

Pis nie będzie chodził na smyczy PSL :). Nie przeszkadzajcie im rządzic

Darek z Marek; 4 stycznia 2016, 18:39

Na smyczy PSL nie bedzie chodzil. Teraz PIS bedzie chodzil na smyczy rzeznika i jego funfla banana (PO, Palikot...). Powinszować tylko takiej koalicjantow ;)

Marku Suski i Tereso Bednarska, nie idzcie ta droga!!!

doradca; 4 stycznia 2016, 18:39

Jeśli zechcecie słuchać to - to co zrobicie od ostatniej sesji będzie skutkowało unieważnieniem : ustawa budżetowa jest nie ważna i wszystkie inne uchwały powinny trafić do kosza bowiem nie mają mocy prawnej - także panie "magister" (po szkole zawodowej) od inwigilacji - radził bym nie pobierać wynagrodzenia bo będziesz pan musiał to zwrócić.

Prawdziwego mężczyznę poznaje się ...; 4 stycznia 2016, 18:45

walczcie Panowie i załóżcie Koło Obrony Demokracji Powiatu Sprawnego i Przyjaznego działającego w Naszych Czasach hahahahaha

kicia; 4 stycznia 2016, 18:47

Jest 11 : 10, niewiele to ale wystarczy. Nasze Czasy i PSiP będą mieli dużo czasu na składanie oświadczeń, postulatów itp. bo aż 3 lata, do nowych wyborów. A na ten czas, na ten czas jak jest zle, to rozpoczętą sesję można dokończyć, można ponownie odbyć sesję, myślę, że Pan Mecenas już myśli.

paradoks; 4 stycznia 2016, 18:52

prawo i sprawiedliwość od dziś w Grójcu będzie pisane z małych liter bowiem nic nie ma wspólnego ani z jednym ani z drugim . Co prawda teraz to już raczej PZPR - RUCH PALIKOTA rządzi w powiecie.

Obserwator; 4 stycznia 2016, 18:59

Prawdziwego...: zalozymy ale Komitet Obrony Powiatu czyli w skrocie KOP, i damy za 3 lata KOPa w dupe pis-owi za koalicje z bylym ruchersem!

Obserwator; 4 stycznia 2016, 19:09

Bardzo dobrze zauważył "do naprawiaczy". Karbowiak nie zamknął sesji, ani nawet nie ogłosił choćby przerwy np. na cały tydzień. Według oświadczenia Radnych Waszych Czasów i PSL - dezerterów wydawałoby się, że sesja jeszcze trwa. Czy dezerterzy uważają, że pozostali radni PiS, którzy zostali na sali do dzisiaj powinni wysiadywać i czekać na prezydium? Zwykła paranoja. Przecież ci którzy pozostali na sali mieli większość( 11 osób), oznacza to, że mogli podejmować uchwały. To że Gaweł uciekł do komunalnej, Karbowiak do kotłowni, a Zaręba do dworku w Warce (całe prezydium) nie oznacza, że rada nie ma prawa obradować. Podobno Dobrzyński i Sitarek zdjęci z przewodniczących komisji. Czy to prawda? Jeśli tak to gratuluję.

do Suskiego; 4 stycznia 2016, 19:22

Panie pseudo-parlamentarzysto. Jak Pan Kaczyński dowie się że Pan w Grójcu wszedłeś w koalicję z tym co rucha palikota - to wylądujesz Pan w ostatnim rzędzie w sejmie. A jak dowie się co wy tu wyprawiacie będzie to Pańska ostatnia kadencja.

reformatorzy; 4 stycznia 2016, 19:31

ten od bicia świń i urzędnik od śmieci - teraz dopiero wezmą się do roboty. Oczywiście zmienią prezesa w szpitalu - to opanowali dobrze , ale co szkodzi być perfekcjonistą. Jak tak dalej pójdzie w tym roku pięć kolejnych zmian - a co wszystko im wolno. Mając w odwodach krokomierza z Błedowa dysponują potężnym potencjałem intelektualnym - mogą wszystko ........ puścić z dymem

OBSERWATOR; 4 stycznia 2016, 19:39

PANIE RADNY KARBOWIAK JEST PAN MISTRZEM ŚWIATA W SIANIU ZAMĘTU, PODPUSZCZANIU JEDNYCH PRZECIW DRUGIM, ROZPUSZCZANIU NIEPRAWDZIWYCH INFORMACJI PO TO ABY SKŁÓCIĆ A NIE SZUKAĆ POROZUMIENIA. WEŹ SIĘ PAN ZA KONKRETNE DZIAŁANIE!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

szpital uratowany; 4 stycznia 2016, 19:40

Ponoć oprócz Pani Prezes (człowiek - Suskiego ) przyjęto na etat niejawny jeszcze męża Pani Bednarskiej ( szefa struktur PiS w powiecie) - teraz to na pewno zreformują szpital - narody klękajcie !
To jest praworządność w/g .... palikociarni ( przez gardło mi nie przechodzi, że w/g - PiS)

;)); 4 stycznia 2016, 20:22

NIE OSZUKUJMY SIĘ I TAK JEST LEPIEJ NIŻ BYŁO.
CHOCIAŻ NIE KRADNĄ TYYYYLLLLEEE!
JA WIEM, BYŁO PRZECIEŻ TAK AMERYKANCKO;)
SIELANKA, KULTURA, WŁAŻENIE W D..Ę JEDEN DRUGIEMU,.... I ZADŁUŻENIE OGROMNE.
NIE MARTWCIE SIĘ, MOŻE TERAZ "ten od bicia świń i urzędnik od śmieci" FAKTYCZNIE WEZMĄ SIĘ DO ROBOTY.
NA TO LICZĘ!
MYŚLĘ, ŻE RADNY DOBRZYŃSKI TO NIE KONIEC?....;)

ola; 4 stycznia 2016, 20:27

Panie Karbowiak współczuje Panu że od tego siedzenia przy piecu i podkładaniu na ogień mózg się Panu rozgrzał do czerwoności i emocje poszły nie w tym kierunku.

Sąsiad; 4 stycznia 2016, 20:33

Panie Januszu Karbowiak Rada Powiatu to nie dyktatura na Białorusi. A wzywałeś Pan POLICJĘ na sesje Rady Powiatu. Nie masz Pan nic do powiedzenia we własnym domu to wyżywasz się Pan na radnych.

wyborca; 4 stycznia 2016, 22:24

To jest skandal co ci pseudo pisarze na tym portalu wypisują. Do radnych PiS-u mam tylko jedno ale, że do tej pory trzymają we wszystkich instytucjach nie sprawdzonych ludzi, trzymające się koryta. Toż to normalne, że na odpowiedzialne stanowiska powinni powoływać swoich ludzi. Proszę sobie przypomnieć kto był powoływany jak rządziło PSL i PO. W każdym urzędzie ciotki i wujki, córki i syny, a tu rok minął i ci sami. Proszę się nie czepiać Bednarskiego. Ponoć był wolny wakat za marne pieniądze. Proszę to sprawdzić!!!!!!!!!!!!!!!!!

rak; 4 stycznia 2016, 23:32

Podsumowując - Niczym się nie różnicie od poprzedników (dokładnie poszliście po władze kierując się takimi samymi kryteriami i takimi samymi metodami działacie - Pani Bednarska) - o przepraszam poprzedników - wy - jesteście głupsi!!! To co wyczynia starosta z tym zarzadem o pomstę do nieba woła. Prawdę piszą ci którzy mówią o " potencjale intelektualnym" - wy po prostu nie macie kim robić cokolwiek dobrego - że nie wspomnę o pomysłach.
Wejście w koalicję z palikociarzem - ta akt desperacji, który sprowadzi was do parteru - kompromitacja !

trzymajcie mnie !; 4 stycznia 2016, 23:34

Trzymajcie mnie bo nie zdzierżę - WOLNY WAKAT U BANKRUTA !!!
toż to brak szacunku dla tych co to czytają .
Tam trzeba ludzi zwalniać a nie przyjmować do pracy Pani Bednarska

obserwator; 5 stycznia 2016, 10:32

Czy ktos z tych madrali co tak dzielni pisza zgodnie ze sluszna prawda zadal sobie troche trudu i przeczytal ustawe o samorzadzie powiatowym-polecam .Czy wzajemne obrazanie na forach jest jedynym lekarstwem na fukcjonowanie rady powiatu?

do obserwatora; 5 stycznia 2016, 14:26

Zgadzam się z wypowiedzią, do tej pory było tylko obrażanie a nie praca. Nie dziwię się radnym PiS-u, że tak postąpili. Wreszcie powiat zacznie pracować a nie podsycać do takiej nienawiści, którą karmili nas PSL i NC. Do redakcji mam pytanie odnośnie budżetu-czy powiat uchwalił budżet na 2016 rok i jak to wygląda????????

tomek; 5 stycznia 2016, 14:28

SZANOWNI RADNI KLUBU POWIAT SPRAWNY I PRZYJAZNY!!!
Wiem że trudno jest się pogodzić z utratą władzy w powiecie, którą miało się przez ostatnie 16 lat. Ale nabierzcie troszkę pokory. Wasi mocodawcy czyli PSL też dostali żółtą kartkę. Mam prośbę - nie bierzcie przykładu z góry bo następny kolor kartki to czerwony tj. w piłce nożnej

spoko@; 5 stycznia 2016, 17:26

Ale wszyscy biją się o koryto.
Panowie spokojnie.
Darek jet spoko koleś.

:); 5 stycznia 2016, 18:34

Na bank wojewoda, będzie po waszej stronie:))
Brawo chłopaki, chyba to już wasz gwoźdz do trumny;)
Wreszcie się za was wzięli.
A pisaliscie, że PiS to tacy nieudacznicy i nic nie robia.
Do tej pory wszystko blokowaliscie, to teraz was załatwili
Hahaha

Dama; 5 stycznia 2016, 21:49

stare porzekadło... ostatni będą pierwszymi... brawo Panie Darku jedynej mądrej decyzji, bo co niektórym w powiecie tyle lat się udawało grzać stołki. I udawać o niebo mądrzejszych niż są faktycznie....

Panowie; 5 stycznia 2016, 22:06

" Trzeba wiedzieć kiedy, że sceny zejść"...
Dajcie spokój, po co się poniżać:(((

janusz; 5 stycznia 2016, 22:48

Dziwne zawody !
Kiedy ktoś ucieka z ringu to oczywiste,że przegrywa walkowerem a nie zostaje mistrzem.

koleś; 5 stycznia 2016, 23:04

nikt nie ma wątpliwości , że to koleś i to spoko - myślę, że ta cała grupa to spoko kolesie - ale z pewnością nic więcej.

rak; 5 stycznia 2016, 23:09

Darek spoko koleś, Ścisłowski - spoko koleś - jednym słowem - kolesiostwo

nick; 6 stycznia 2016, 10:06

Może teraz obecna władza w Powiecie sprawdzi na co marnotrawiliście pieniądze przez swoje 16 lat panowania nad kasą i stołkami w powiecie i zrobi audyt całego urzędu!

do obserwatora -obserwator; 6 stycznia 2016, 12:11

audyt trzeba zrobic ale i za ten rok tez bo my pracownicy pcm (duza grupa) od dwoch miesiecy nie pobieramy wynagrodzenia mimo ze zostal wziety kredyt a pani prezes pociesza ze pretko kasy niebedzie a starosta odpowiada damy rade bo dostal sam podwyzke to ja dziekuje panstwu z pisu czy srisu .sprawdzilam jest cieply etacik dla meza pani radnej z pisu-idzie odnowa moralna

Masakra; 6 stycznia 2016, 14:14

Masakra: rzeźnik to Judasz, dla stołka sprzeda każdego, oczerni , a i tak rozpowiada, że szpital uratował. Kto go wybierał

wyborca; 6 stycznia 2016, 14:43

Brawo Radni z Komitetu Powiat Sprawny i Przyjazny dziękuje że odkrywacie powoli swoje prawdziwe oblicze. Jak jesteście sprawni w wyprowadzaniu pieniędzy świadczy stan zadłużenia powiatu - 50 mln przez 10 lat. Jak jesteście przyjaźni to widać teraz że nie potraficie przegrać i powiedzieć przepraszamy , jesteśmy nieudacznikami. Róbcie tak dalej to na pewno przejdziecie do historii a ewentualnie młodych następców będą straszyć aby nie byli takimi radnymi jak Fiks, Karbowiak i Ambroziak. Proszę nie przeszkadzajcie tym co chcą Wasze nieudacznictwo naprawić. Wyborca

CHŁOP Z JAJAMI; 6 stycznia 2016, 17:12

PSL-aki chłopaki nie płaczą

wyborca; 6 stycznia 2016, 19:34

Mam tylko nadzieje że oprócz wpisów tu na forum staroście i radnym starcza jeszcze trochę czasu aby zrobić coś dla powiatu, może poprawić sytuacje szpitala albo wyremontować jakieś drogi. Za 2,5 roku ciężko będzie mówić że wszystkiemu winni poprzednicy

O kurde; 6 stycznia 2016, 21:44

Ale wyborco teraz poleciales:)
Szpital jeszcze istnieje-dzięki Zarzadowi, drogi są remontowane, nie gorzej niż były. A to, że nie przecinają wstęgi w każdej lokalnej gazecie, ani na portalach, to Wyborco dobrze -wg mnie, akurat świadczy o obecnej władzy.
Lepiej się wyborco obudź i przejrzyj na oczy:) żeby za 2,5 roku znów gazety lokalne i portale nie miały wpływu, na Twój głos wyborczy.
I nie sącz jadem,
Podaj chodź jeden powód- w czym Tobie jest gorzej?

Frerdynand; 7 stycznia 2016, 06:38

Komentarz został ukryty z powodu naruszenia zasad komentarzy.

rak; 7 stycznia 2016, 09:20

gorzej ...? Powinno być lepiej anie tak samo jak było - ponoć przyszliście do władzy żeby zmieniać !
Podajcie jeden taki przykład - gdzie widać choćby tendencję zmiany ( tylko daj spokój z tymi wstęgami )

wyborca; 7 stycznia 2016, 09:38

Myślę że pierwsze sukcesy władzy już są - pięciu prezesów szpitala w ciągu jednego roku - sukces na miarę światową. O żadnych nowych urządzeniach w szpitalu jakoś nie słyszałem

medyk; 7 stycznia 2016, 10:26

czy to co się dzieje w szpitalu od roku sprawowania władzy przez PiS to nazywasz ratowaniem szpitala ?
to gwóźdź do trumny - a twierdzenie że szpital jeszcze istnieje dzięki tej władzy - to analfabetyzm. Jeśli wpompowanie 10 mln. złotych bez jakiejkolwiek zmiany funkcjonowania tego szpitala nazywa się sukcesem tego Zarządu. To panie radny - daj pan spokój sobie z radnowaniem!

Niezależny ; 7 stycznia 2016, 17:39

Ale jaja. Tu na tym forum wypisują komentarze sami radni. Z ich ust słyszałem słowa które tu są popisane. Weźcie się za robotę a nie za pisanie oczernianie jedni drugich. Z Dobrzyńskim to już pobiliście samych siebie. Odwoływać człowieka którego społeczeństwo wybrało. Kto jutro następny - bo docieka prawdy. Bo wskazuje że starosta nic nie robi a jak robi to źle. Ogarnijcie się pseudo radni. A w szpitalu lekarzy mało aż strach się leczyć. Mieszkaniec z Grójeckiego

Dyzio; 7 stycznia 2016, 20:28

Nareszcie Dość tych głupich przepychanek
PSL - won.

Radek; 7 stycznia 2016, 21:15

Ciekawe jakie decyzje dalej będzie podejmował PiS. Opozycja nie istnieje, ciekawa sytuacja. Zarząd wywalony, wicestarosta obstawiony. Najbardziej z nich wszystkich pewnie cieszą się radny Wojtczak i Jachoski z komisji transportu, bo będą lody kręcić na kontraktach z geodetami...

bax; 7 stycznia 2016, 21:22

dokładnie to co napisał "Niezależny" tutaj wypisują sami radni!
Odwoływali człowieka którego społeczeństwo wybrało.
Panie Piątkowski jakie masz pan wykształcenie? matura pisana na kolanie?

jurek; 7 stycznia 2016, 21:29

no to ktoś poleciał z takim komentarzem o tych niby drogach wielce remontowanych, ludzie nawet powiat Białobrzegi ma lepsze drogi! ciekawe dlaczego? może ktoś powinien się przyjrzeć bliżej przetargom i zarządowi dróg : )

do niezaleznego; 7 stycznia 2016, 22:45

Panie radny a co zrobił pan Dobrzyński? Oprócz swojej działalności załatwił sobie fuchę w tym biednym szpitalu. Co do szpitala, odsyłam do artykułu z 15 maja 2014 roku, który ujawnia nieprawidłowości przede wszystkim okresu przekształcenia szpitala w spółkę. Dotyczy to kontroli NIK-u. Również kogo interesuje sprawa szpitala odsyłam do artykułu z 7 marca 2014r o tytule "TO NIE JEST SZPITAL DLA STARSZYCH LUDZI" i jeszcze jeden z 3 marca tego samego roku. Wszystkie artykuły znajdują się na tym portalu. Do medyka proszę również o poczytanie lektury dlaczego tak się dzieje.

do bax; 8 stycznia 2016, 09:58

Nie matura a chęć szczera zrobią z ciebie ....... wiernego koalicjanta. Przeszłość powraca po latach

do bax; 8 stycznia 2016, 12:09

boicie się, że ktoś ujawni prawdę o waszych 16 letnich dokonaniach w powiecie ... mam nadzieję że dowiemy się wszyscy jak zamiataliście problemy pod dywan.

do bax; 8 stycznia 2016, 13:45

boicie się, że ktoś ujawni prawdę o waszych 16 letnich dokonaniach w powiecie ... mam nadzieję że dowiemy się wszyscy jak zamiataliście problemy pod dywan.

nick; 8 stycznia 2016, 13:49

A ja chciałbym dowiedzieć się całej prawdy ile kosztowało starostwo zatrudnienie 5 prezesów szpitala w zeszłym roku w Grójcu w tym ludzi po wyrokach jak i zupełnie niekompetentnych

do nicka; 8 stycznia 2016, 14:55

Do jakiego absurdu doprowadzają takie komentarze. Pracował to jest normalne, że otrzymywał wypłatę. Kto by chciał szpitalem kierować w tak dramatycznej sytuacji do jakiej doprowadziła ekipa przez 8 lat. Zgadzam się z opinią, że wszystko było zamiatane pod dywan i część komentarzy, kiedy to wszystko jest jawne jest krytykowane. Poprzednia ekipa dobrze się ustawiła, ale mam nadzieję, że o tych wszystkich poczynaniach dowiemy się w niedługim czasie. Do roboty radni.

nick; 8 stycznia 2016, 18:22

O ile wiem jak się zwalnia Prezesa trzeba mu wypłacić odprawę i o to w zasadzie pytam. A co do zamiatania pod dywan to obecna władza szuka juz od póttora roku haków na poprzednią i nie znalazła nawet makreli za 8 PLN. W końcu gdyby coś było na rzeczy to obecny szef kontrwywiadu wojskowego by to zwęszył

grójec; 9 stycznia 2016, 08:50

a ja mam pytanie...
Kiedy w końcu powiat zajmie się swoim majątkiem w postaci stadionu przy zawodówce

Dama; 9 stycznia 2016, 23:30

i co oprócz zaspokojenia stołków dla lokalnych pseudo-działaczy, powiat pokaże że robi coś dla poprawienia wizerunku stadionu przy ZSZ. Wam na edukacji nie zależy, to już było widać wcześniej po obsadzaniu stanowisk Dyrektorów wydziałów. Ale mieszkańcom chociaż cień przyzwoitości się należy i może mądry nowy Wicestarosta pokaże że można zrobić porządek z tym bałaganem na dołku przy ZSZ.

Ja; 10 stycznia 2016, 22:39

Mądry nowy wicestarosta Piątkowski (przy okazji jaki ma on zawód?) to oksymoron

do Ja; 13 stycznia 2016, 15:08

Na sesji rady powiatu to większość by się z Tobą zgodziła :)

"Strasznie by im się to podobało"

buu; 22 stycznia 2016, 19:09

A co to ? pisklakom prezes nakazał ciszę? I nie będzie więcej komentarz? Bu , a tak się dobrze bawiłam.

dzialacz; 22 stycznia 2016, 21:22

koniec wylewania żalów i do roboty, bo zrobimy wam ponowne wybory jak nie zadbacie o powiat!

Napisz komentarz:

Twój nick:

Treść komentarza:

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Redakcja portalu Grojec24.net nie ponosi odpowiedzialności za ich treść. Każdego użytkownika obowiązują zasady komentarzy.

 

Najnowsze artykuły

Rusza przebudowa parku miejskiego w Grójcu! Rozpoczynają się prace przy kolejnym etapie rewitalizacji...
Dariusz Gwiazda: Wznawiamy rozbudowę Publicznej Szkoły Podstawowej nr 1 w Grójcu Burmistrz Dariusz Gwiazda poinformował, że w czwartek zosta...
Były sędzia poszukiwany listem gończym! Był zameldowany w Grójcu Były już sędzia Tomasz Szmydt, który zbiegł na Białoruś i...
Zmiany w kierownictwie Komendy Powiatowej Policji w Grójcu W środę (15.05) podczas uroczystej zbiórki w sali...
Przy stacji PKP Warka powstanie parking na 150 miejsc Mieszkańcy dojeżdżający na co dzień do pracy i szkoły ł...

Najnowsze ogłoszenia

Firmy z Grójca i okolic

OSK MANEWR PATRYK TOMASZ KUJAWA Dlaczego My? Odpowiedź jest prosta i zawarta w tym krótkim opisie.

2013-2023 © Grojec24.net - informacyjny portal mieszkańców Grójca i Powiatu Grójeckiego.

Wydawcą portalu jest AaaMedia.pl.