Grójec, Powiat Grójecki - portal Grojec24.net
Autoryzowany punkt sprzedaży Bruk-bet Bruk Designer Olszany

Oświadczenie starosty Marka Ścisłowskiego

21 grudnia 2016; 11:58

Informacja prasowa

39 komentarzy

Publikujemy oświadczenie, jakie przesłał do nas starosta Powiatu Grójeckiego, Marek Ścisłowski.

News will be here

Grójec, dnia 20.12.2016r.
O ś w i a d c z e n i e

Szanowni Państwo,
Muszę zdecydowanie zaprotestować przeciwko kłamliwym artykułom zamieszczanym w „Naszych Czasach”. Ale czy można się dziwić, skoro autorem większości z nich jest Maciej Dobrzyński, który wreszcie 8 grudnia 2016r. został skazany prawomocnym wyrokiem Sądu Okręgowego w Radomiu za wielokrotne poświadczanie nieprawdy. Jest to człowiek, który na jednej z ostatnich sesji Rady Powiatu stwierdził, że jest gotów do przeznaczenia znacznych pieniędzy, żeby mnie zniszczyć. Kłamstwa te powtarza z uporem maniaka i przy wsparciu radnego Janusza Karbowiaka.

Trudno odnieść się do ogólników typu: brak analizy studium wykonalności, operacji na żywym organizmie naszego ogólniaka, zmaterializowanej koncepcji, krótkowzroczności, strachu, panice, chaosie organizacyjnym, finansowym w artykule „Kosztowne zamieszanie przy LO w Warce”, które pojawiają się we wszystkich artykułach jego autorstwa. Są to zlepki pusto brzmiących określeń, do których zdążyłem się przyzwyczaić. Ten potok pustosłowia płynie już od co najmniej 20 miesięcy bez względu na okoliczności. Nawet tak ważne wydarzenie jak święta Bożego Narodzenia nie są w stanie powstrzymać tego zwyrodniałego narcyza przed opluwaniem nie tylko mnie, ale również wielu innych ludzi. Mam nadzieję, że Dobrzyński nie kończył „ogólniaka” w Warce, bo swoją postawą pokazuje, jak niewiele wyniósł z lat spędzonych w szkole.

Oświadczam, że ani ja, ani Zarząd Powiatu nigdy nie podjęliśmy decyzji o przeniesieniu Liceum Ogólnokształcącego im. Piotra Wysockiego w Warce. Nie rozumiem więc skąd te kłamstwa na temat zmiany decyzji podjętej pod naciskiem uczniów, rodziców, nauczycieli   i samorządowców. Nieprawdą jest również, że umowę podpisałem ze strachu przed społecznością Warki. Umowa z dnia 1 stycznia 1992 r. w § 1 zawiera zapis: „Na mocy uchwały Nr VIII/36/90 Rady Gminy w Warce z dnia 30.11.1990 r., Zarząd Gminy przekazuje Kuratorium część budynku Ośrodka Sportowo-Kulturalnego w Warce położonego przy ul. Warszawskiej 27 w użyczenie na czas nieokreślony (nie krótszy niż 25 lat)      z przeznaczeniem na liceum ogólnokształcące”. W § 5 jest napisane: „Niniejszą umowę każda ze stron może wypowiedzieć w okresie 6-miesięcznym na koniec roku szkolnego”. Osobiście rozmawiałem z nauczycielami w 2015 r. i zapewniałem, że nie ma mowy o jakichkolwiek zmianach bez akceptacji społecznej. W maju br. u staliliśmy z burmistrzem Dariuszem Gizką, że podpiszemy nową umowę użyczenia na lata 2017-2021 z możliwością jej przedłużenia. Dwukrotnie spotkałem się z nauczycielami 17 listopada oraz 19 grudnia tego roku. Podtrzymałem stanowisko, że szkoła nie zostanie zlikwidowana ani przeniesiona. Powtórzyłem w obecności rodziców, że istotne decyzje dla szkoły będziemy podejmować wspólnie.

Potwierdzeniem kłamstw jest drugi artykuł podpisany przez Radnego Janusza Karbowiaka    pt. „Po nas choćby i potop”. Przytoczę najważniejszy cytat: „To już kolejne takie decyzje, które w tej kadencji zadłużają Powiat o ponad 23 mln złotych (z odsetkami)”. Jest to wyrafinowane kłamstwo. Gdyby tak było, to w starostwie urzędowałby już komisarz, a nie zarząd i rada. Doliczając te 23 mln zł do zadłużenia pozostawionego w spadku przez m. in. byłego przewodniczącego Karbowiaka, to wynosiłoby ono łącznie 62 mln. zł tj. 67% dochodów budżetu. Przypomnę, że zadłużenie nie może przekraczać 60%. Informuję, że Zarząd Powiatu w tej kadencji nie zaciągnął ani jednej złotówki kredytu. Wprost przeciwnie - racjonalne gospodarowanie doprowadziło do zmniejszenia zadłużenia o 6,5 mln zł.

Wierząc w brednie wypisywane w „Waszych (ich) czasach” powinny być pozamykane szpitale, zlikwidowana większość szkół oraz domów pomocy społecznej.

Szanowni Państwo,
zachęcam do zapoznania się z raportem zamieszczonym w świątecznym wydaniu „Jabłonki”. Proszę również o chwilę zastanowienia, zanim weźmiecie Państwo do ręki „Ich czasy” - tubę Dobrzyńskiego.

Starosta Grójecki
Marek Ścisłowski

TAGI:

Komentarze (39):

Gość ; 21 grudnia 2016, 13:31

Człowieku idź się leczyć. Jesteś takim samym kłamcą co Karczewski, Suski i ta reszta kłamców z PiS. Kłamie cie prosto w oczy. Chłopie złóż rezygnację i nie pogrążaj się bo i po ciebie nie długo przyjdą. Opublikuj raport z NIK-u.

do Gościa; 21 grudnia 2016, 16:46

Napisz jeszcze komentarz do postanowienia komisarza wyborczego i idź się leczyć

Stasiek; 21 grudnia 2016, 17:05

I ten typ jest włodarzem powiatu? Żenada

gosc2; 21 grudnia 2016, 17:46

zgadzam się z gościem ze to klamca i ciemniak a z matematyka to od podstawówki miał pod gorke .Za co by się nie wzial to zpiepszy,-ciekawe kto mu te bzdury pisze?

Maciej Dobrzyński; 21 grudnia 2016, 18:08

Cóż, rzeczywiście skazano mnie, aczkolwiek jeszcze będę walczył o prawdę. Gdyby jednak sądzono Pana Ścisłowskiego za potwierdzenie nieprawdy myślę, że nie wyszedł by z więzienia do końca życia. Choćby na podstawie tego tekstu, który tu został zamieszczony. Nieprawdą jest, że chciałbym zniszczyć Pana Ścisłowskiego choćby dlatego, że nie jest to dla mnie przeciwnik, jest zbyt mały i możliwości intelektualne zbyt ubogie. Prawdą jest, że gotowy byłem trochę środków wygospodarować i przeznaczyć na jego edukację - w skrócie na sesji Rady określiłem, że " przeznaczył bym środki, żeby rozumu go nauczyć" i w dobrej wierze to mówiłem :). Jeśli zaś chodzi o LO w Warce, w dniu jutrzejszym udostępnię nagrania wypowiedzi Ścisłowskiego na stronie naszeczasy.info - dotyczące tej sprawy. Jeśli zaś chodzi o zadłużanie powiatu - w artykule Pana Karbowiaka jest cała prawda. Każdemu powinno też dać do myślenia to ,że Pan Ścisłowski bardzo często zarzuca mi kłamstwo - najczęściej wtedy kiedy nie ma sensownych kontrargumentów - nie żąda sprostowań ani też nie pozywa mnie do sądu - dlaczego ? Otóż odpowiedź prosta - w artykułach ukazujących się w Naszych Czasach jest tylko prawda ! :)

twoje czasy; 21 grudnia 2016, 18:17

To taki prawy człowiek,tylko czemu ma nos pinokiaaaa

lokatorzy ; 21 grudnia 2016, 18:32

Jak pan smie zarzucać komus kłamstwo ,kiedy pan klamal w telewizji ze sprzedaje nam lokale mieszkalne a następnego dnia smial się nam prosto w oczy jacy my naiwni-wstyd czlowieczku

jurek; 21 grudnia 2016, 20:38

Panowie radni piszacy spokojnie.... juz niedlugo zobaczycie jak pod eskorta policji starosta Scislowski bedzie czmychal z budynku starostwa,a powrotu do Mogielnicy niema oj niema

my gorszy sort; 21 grudnia 2016, 21:03

U nas w szitalu grojeckim po 15-milionowym kredycie sladu nie ma,za to w grudniu znow zostaly przyjete kolezanki z Radomia do administracji i po tych 8-miu milionow w Nowym Miescie tez nic nie zostanie.jesli chodzi o matematyke to ten Karbowiak ma racje 15+8=23

Gość; 21 grudnia 2016, 21:07

Ty mały, łysy, ty sam nadal otaczasz się osobami które poświadczają nieprawdę. Prezes szpitala doskonałym przykładem!

Zosia; 21 grudnia 2016, 23:31

Pan Starosta Scisłowski podjął wiele dobrych,rozważnych działań i decyzji.Panie starosto,ale najlepszą decyzją było odsunięcie Dobrzyńskiego z wice.Wspólpracując z tym człowiekiem napewno nie miał by pan takich osiągnięć o których napisał pan w "Jabłonce"Pozdrawiam i życzę dalszych sukcesów

Do Dobrzyńskiego; 21 grudnia 2016, 23:42

Panie już nie radny i całe szczęście.Niech pan zaprzestanie wypisywać te oszczerstwa i pomówienia,bo im więcej pan pisze ,to tym bardziej się pogrąża i ośmiesza.Panie Dobrzyński--tobie tylko może pomóc lekarz specjalista

GOGO; 22 grudnia 2016, 00:17

Panie Dobrzyński-skończ pan wreszcie i wstydu oszczędź.

Mieszkanka; 22 grudnia 2016, 08:12

Panie Dobrzyński czytam Pana gazetę co miesiąc. Gratuluję odwagi pisania prawdy na temta szpitala czy lokatorów z hotelu pielęgniarek. I prosimy o dalszą prawdę. Chciałabym się dopytać co dalej jest z tym pracownikiem ze szpitala który został tak okrutnie potraktowany przez Panią Prezes?
Panie Ścisłowski zrezygnuj, bo i ty będziesz nie długo uciekał jak kaczor w obstawie Policji.

gość 50; 22 grudnia 2016, 08:20

Pan Dobrzyński sam zrezygnował z bycia wicestarostą, nikt go nie odsunął, nie chciał brać udziału w tych przestępstwach pisowskich, a prokurator już zaciera ręce i wszystkich rozliczy, społeczeństwo powiatu grójeckiego już. się nie pomyli w nowych wyborach i nie wybierze takiego dna jakim jest pis ludzie obserwują i wyciągają wnioski. Panie starosto może pana kolega guru intelektualne znajdzie dla pana pracę na hali mięsnej

Maciej Dobrzyński; 22 grudnia 2016, 08:54

Poziom wypowiedzi - świadczy o tych co tak się wypowiadają. Proszę zwrócić uwagę jakiego języka używa Pan Ścisłowski (warto popatrzeć na październikowy protokół z rady powiatu i jego oświadczenie) Jest to wystarczający dowód na to z kim mamy do czynienia.
Tak żeby pozbawić złudzeń niektórych :
1. Nie oszczędzę wam wstydu - mieszkańcy powiatu będą wiedzieć o wszystkim co robicie
2. To co napisał Pan Ścisłowski w Jabłonce skomentuję w styczniowym wydaniu Naszych Czasów (w większości chwalił się nie swoimi osiągnięciami a to co zrobił przy tych inwestycjach to spartolił)
3. Nikt Dobrzyńskiego nie odsuwał ze stanowiska wice - Dobrzyński sam zrezygnował bo nie chciał firmować tego wszystko co wyrabia ten Zarząd z Panem Ścisłowskim, Wojtczakiem i innymi.
4. Musicie wiedzieć, że z UBEKIEM w Warce walczyłem 6 lat a wierzcie mi intelektem przewyższał was o kilka długości.
5. Radzę weźcie się do roboty bo pies z kulawą nogą nie będzie chciał oddać głosu na was przy najbliższych wyborach - przez te dwa lata nie musiałem się wysilać w wyszukiwaniu tematów do artykułów. Wy po prostu dostarczacie mi je sami.
6 Na koniec - Ludzie co miesiąc z niecierpliwością czekają na kolejne wydanie gazety :)
Chętnie odpowiem na każde pytanie - ale proszę o jawność zadających pytanie.

my ze Zbroszy; 22 grudnia 2016, 09:12

A gdzie nasza droga w Zbroszy -klamco.Dzieki panu Merskiemu i gazecie znamy prawde panie pinokio

do Macieja; 22 grudnia 2016, 09:36

Ty poza fermentem to nic konstruktywnego nie piszesz, już zlikwidowałeś szkołę w Nowej Wsi teraz mieszasz w szkołach w Warce. Ścisłowski "nie wyszedł by do końca życia", ale jakoś jeszcze nie ma postępowania w przeciwieństwie do twojej "uczciwości". Twoją wiarygodność ocenił Sąd i Komisarz Wyborczy. Wziął byś się na starość za pisanie bajek dla dzieci, a nie lał szambo w tym "Twoim szmatławcu". A sądzić się z tobą... podejrzewam, że nie dostaniesz takiej satysfakcji , zgodnie z przysłowiem: ruszyć g... jeszcze gorzej śmierdzi, co potwierdzasz ostatnim artykułem, ale sąd wybił ci życie polityczne z głowy na kilka lat i chwała mu za to.

Do Macieja; 22 grudnia 2016, 09:47

To może opiszesz o jaką prawdę będziesz walczył po wyroku okręgówki, a co do poziomu wypowiedzi, mistrzu, Goebbels przy tobie to neptek, kiedy stawiasz pożegnalną z rady ogłoś w "czasach" urządzimy komitet pożegnalny, odebrałeś już postanowienie, czy jako "prawy" obywatel RP nie wpuszczasz listonosza na swe Włości, życzę spokoju na emeryturze politycznej.

wy gorszy sort; 22 grudnia 2016, 09:53

coś z logiką matematyczną jesteś na bakier, a gdzie 40 baniek z poprzedniej kadencji, co amnezja.

grójecczanin; 22 grudnia 2016, 11:34

panie ścisłowski niech pan opowie jak wspierał pan w radzie powiatu koalicje z psl w jednej z poprzednich kadencji

Dramatic; 22 grudnia 2016, 11:57

A jak ma zachowywać się pan Ścisłowski? Wszak ryba zawsze psuje się od głowy. On tylko reprezentuje jedyną słuszną linię ideologiczną swojego guru i mentora, prezesa, premiera, hungarofila Jarosława Tchórzliwego. Pozdrawiam

ze zrozumieniem; 22 grudnia 2016, 12:17

" Kończ Pan wstydu oszczędź " - to słowa Kmicica do Wołodyjowskiego, który był szermierzem dobrym i ośmieszył go w pojedynku. Kmicic prosi, żeby go dobić - czy oto prosicie Dobrzyńskiego. Nawet tego nie potraficie użyć poprawnie - ponieważ nie rozumiecie słowa pisanego. Trzeba więcej książek czytać- tłumoki

gość ; 22 grudnia 2016, 12:18

Widzę że pamiętam vice się odezwał i ten nierób z PCM-U.
Panie Maćku mam pytanie na temat tego pana z listopadowego pisma. Co z nim? Czy sprawa w prokuraturze ruszyła? Czy będzie coś jeszcze na ten temat opisane?

tez ze Zbroszy; 22 grudnia 2016, 12:22

Co z nasza droga towarzyszu kameleonie z Leznego (tez klamca) Brawo p.Merski demaskuj pan tych oszustow

Do Dramatica; 22 grudnia 2016, 12:27

Przywrócić Donka i spółkę z piramidą aferzystów i kamieni kupą, to był "zdrowy" trzon i reprezentant narodu. Głowa twarda (betonowa), ale chyba zdrowa jak twoja.

my zawiedzeni; 22 grudnia 2016, 12:35

u nas w Goszczynie radny Prus krzyczal ze poprzednia wladza nic nie robi ,drog jak na lekarstwo,wojt nie nadaje sie doniczego(bo z psl-u)A co on zrobil przez dwa lata?Ktora droge zrobil?Droga w Dlugowoli nieprzejezna ale pan radny o sobie pamieta stoleczek dyrektorski ma.a my wiemy co zrobimy za dwa lata

gosc; 22 grudnia 2016, 12:44

Panie starosto w efektach swoiej pracy (na lamach Jablonki) zapomnial napisac pan ile to drog pan wybudowal, niech pan umiesci wykaz inwestyci drogowych na terenie powiatu w nastepnym numerze Jablonki-bardzo prosze

jas; 22 grudnia 2016, 12:54

Zycie starosty : Pobodka-widze Dobrzynskiego ,sniadanie-Dobrzynski,obiad,kolacja-tez Dobrzynski,sen-koszmarny bo z Dobrzynskim.Co mnie czeka,oj chyba tylko psychiatryk i znow przez Dobrzynskigo

Pytanie; 22 grudnia 2016, 15:06

Pan Starosta napisał o swoich 2-letnich osiągnieciach. A jakie osiagniecia ma pan Dobrzyński przez 10 lat pracy w samorzadzie.?Czy jego osiągnięcia to tylko opluwanie i pomawianie tych z PiS-u.?

wick; 22 grudnia 2016, 17:02

Myślę że jedynym rozwiązaniem tej skomplikowanej sytuaci i będzie jak pan Dobrzyński zapisze się ponownie do Pis i wtedy wszelkie zarzuty odpadną jako nieuzasadnione a PiS zyska zaufanego koalicjaianta. Po co prać publicznie własne brudy

Gość; 22 grudnia 2016, 18:20

Tłuk z pcmu pyszczy tutaj i wypisuje bzdury. Do roboty leniu, a nie w godzinach pracy piszesz na forum. Za to ci płaci ta artystka od siedmiu boleści?

Maciej Dobrzyński; 23 grudnia 2016, 11:23

Pan Ścisłowski w swoim oświadczeniu twierdzi, że nigdy nie zamierzał przenosić LO do budynku ZSP na ul. Obwodową. Rodzice, nauczyciele wymyślili sobie to, bo im się nudziło. Zbierali podpisy i pisali petycję żeby biednego Ścisłowskiego upokorzyć. A tak naprawdę wszystko wymyślił Dobrzyński i zwalił to na Ścisłowskiego - (dalej nasuwają mi się tylko epitety)
Nagranie z wypowiedzią Pana Ścisłowskiego zostało zamieszczone na facebooku - naszeczasy

Bezstronny; 23 grudnia 2016, 23:59

Ani Dobrzyński ani Ścislowski to nie mój faworyt. Ale po lekturze oświadczeń, artykułów, komentarzy... mogę stwierdzić jedno.
Ten pierwszy: idzie na dno, skazany, pisze mało przekonujące artykuły, chce zwrócić na siebie, (a zwłaszcza od siebie odwrócić dziś) uwagę. Wg mnie przez wyrok i utratę mandatu, będzie coraz mniej wiarygodny.
Drugi: ostrożny, bardziej stonowany (w innej sytuacji niż ten pierwszy), moim zdaniem trochę mądrzejszy, ale to moja dygresja (jeśli chodzi o komentarze) ale fakt, ten jeszcze brzytwy się nie trzyma.
....
Albo się po zamykaja, albo po zabijają
....a gdzie dwóch się bije, tam trzeci korzysta:)))

trochę śmiechu; 24 grudnia 2016, 18:38

Komentarz został ukryty z powodu naruszenia zasad komentarzy.

do Macieja; 24 grudnia 2016, 19:15

Odgrzewasz stare nieaktualne wypowiedzi jakbyś nie znał nowych ustaleń odnośnie Liceum w Warce, ale to twoja metoda robić szum nawet tam gdzie go już nie ma, "Twoje czasy" piszą prawdę nieaktualną tylko po to by ludziom namieszać w głowie. Jedno mnie tylko zastanawia, dwa sądy potwierdziły Pańską przestepczą działalność to o jaką prawdę jeszcze Pan będzie walczył? Jak widać pojęcie "prawda" ma u Pana wiele znaczeń.

Wgr; 26 grudnia 2016, 09:08

Tylko Scislowski i Piątkowski ZWróćcie uwagę że to nie oni kierują starostwem tylko gnojki z niby zarządu Na nich trzeba przypiąć metke Rozliczymy Was przy wyborach a najbardziej ministranta

do wgr; 28 grudnia 2016, 22:30

Ministrantem jest pawel pewny jestes go zeby rozliczac

Aniela; 28 grudnia 2016, 23:26

Nie wierzę staroście. Jeśli inne dokonania są takie jak z wareckim LO, to jest to stek bzdur. Ścisłowski chciał przenieść liceum do przepełnionego budynku. Aby nakłonić uczniów by nie podejmowali nauki w Wysockim nie pozwolił utworzyć dwóch klas pierwszych w bieżącym roku szkolnym! W konsekwencji klasa ta liczy 40 osób, w trzech profilach!!! Chore! Ale, gdy mieszkańcy gminy i absolwenci z inicjatywy nauczycieli, zrobili akcję protestacyjną pan Starosta na spotkaniu z młodzieżą oświadczył, że będą dwoma, mniejszymi klasami. Mikołaj się znalazł!!! Nie wierzę ty samorządowcom od siedmiu boleści, Dobrzyński, Górski, Różycki, Ścisłowski i inni jeden ciort. Wszyscy powinni odpowiadać swoim majątkiem za nieudolność, niekompetencję i cynizm w wypełnianiu służby.

Napisz komentarz:

Twój nick:

Treść komentarza:

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Redakcja portalu Grojec24.net nie ponosi odpowiedzialności za ich treść. Każdego użytkownika obowiązują zasady komentarzy.

 

Najnowsze artykuły

Liga okręgowa: Pilica Nowe Miasto – Mazowsze Grójec 0:2 W kończących sezon 2023/24 derbach powiatu grójeckiego...
Artur Banasiewicz nowym kierownikiem PT KRUS w Grójcu Sołtys Częstoniewa Artur Banasiewicz został w czwartek 20...
ZWiK: fetor nie ma swojego źródła w oczyszczalni ścieków w Kobylinie Nie jest uprawnione stwierdzenie, że odczuwany przez...
Czas na Słomczyn! W weekend Driftingowe Mistrzostwa Polski Tor Słomczyn kojarzy się fanom sportu motorowego przede...
Douglas otwiera swoją pierwszą perfumerię w Grójcu Douglas otwiera swoją pierwszą perfumerię w Grójcu, w...

Najnowsze ogłoszenia

Firmy z Grójca i okolic

OSK MANEWR PATRYK TOMASZ KUJAWA Dlaczego My? Odpowiedź jest prosta i zawarta w tym krótkim opisie.

2013-2023 © Grojec24.net - informacyjny portal mieszkańców Grójca i Powiatu Grójeckiego.

Wydawcą portalu jest AaaMedia.pl.