Grójec, Powiat Grójecki - portal Grojec24.net
Autoryzowany punkt sprzedaży Bruk-bet Bruk Designer Olszany

Oświadczenie Stowarzyszenia Nasze Czasy

28 listopada 2016; 14:42

Grojec24.net

41 komentarzy

Logo stowarzyszenia Nasze Czasy Logo stowarzyszenia Nasze Czasy

Jesteśmy zbulwersowani i przerażeni incydentem jaki miał miejsce w Starostwie Powiatowym w Grójcu - pisze w oświadczeniu przesłanym do naszej redakcji Zarząd Stowarzyszenia Nasze Czasy.

News will be here

28 listopada 2016 r.

Stowarzyszenie Nasze Czasy

Oświadczenie

Szanowni Państwo,

Jako organizacja pozarządowa jesteśmy wydawcą miesięcznika Nasze Czasy, który ukazuje się na terenie Powiatu Grójeckiego od pięciu lat, starając się rzetelnie  i z pełną odpowiedzialnością komentować ważne wydarzenia  dotyczące naszej wspólnoty. Pomimo podejmowania trudnych tematów i przedstawiania ich w sposób bezpośredni i bardzo często krytyczny  nie spotkaliśmy się z negatywnymi emocjami skierowanymi w nas, przez  władze samorządowe - aż do dziś.

Jesteśmy zbulwersowani i przerażeni incydentem jaki miał miejsce w Starostwie Powiatowym w Grójcu. Otóż, w dniu 25 listopada,  wicestarosta Dariusz Piątkowski, używając siły odebrał i zniszczył listopadowe wydanie naszego miesięcznika. Na sesji zaś, Starosta Marek Ścisłowski oznajmił Radzie, że „ zakazał pracownikom żeby gazeta Nasze Czasy ukazywała się na terenie starostwa” – pomimo możliwości kolportażu innych tytułów .

Fundamentalne prawa demokracji zostały podeptane - wolność słowa została poturbowana i wrzucona do kosza. Strach rządzących powiatem przed rzetelną krytyką, przed prawdą, odebrał im zdolność racjonalnego myślenia i postępowania.

Nie sposób przejść nad tym incydentem  obojętnie, nie wolno nam wszystkim w milczący sposób akceptować reżimowe zapędy rządzących. 

Jedną z misji organizacji pozarządowych powinno być pokazywanie opinii publicznej nieporadności rządzących i  dezawuowanie ich autorytarnych zapędów.  Taką misję ma stowarzyszenie Nasze Czasy. Incydent, który miał miejsce w Starostwie jest dla nas potwierdzeniem słuszności naszych działań i stanowi motywację do dalszej pracy. Jednakże takie postępowanie władz powiatu powinno się spotkać ze zdecydowanym potępieniem mieszkańców Powiatu Grójeckiego.

Zarząd Stowarzyszenia Nasze Czasy

TAGI:

Komentarze (41):

xyz; 28 listopada 2016, 14:48

chyba sie rzeznikowi fotka z pierwszej stronyyu NC nie spodobala... ale zeby od razu zachowywac sie jak na hali miesnej... zenada.

Mieszkaniec Powiatu; 28 listopada 2016, 14:52

potępiam

do MD; 28 listopada 2016, 15:10

co z waszą misją prawdy jeśli chodzi o przestępców radnych jakoś nie ma czasu i miejsca na pochwalenie się wyrokiem prawomocnym. Czy prawda polega na pluciu w jedną stronę. Czy wyrok radnego powiatowego jest niuansem o którym lepiej żeby czytelnik nie wiedział może by tak uzupełnić to "oświadczenie " o inne ważne fakty. Przestępco już dziękujemy.

Grójecczak; 28 listopada 2016, 17:16

to wstyd dla Grójca, ze takich radnych ma tępych

gość; 28 listopada 2016, 17:24

Ten poziom kultury, który przejawiają obecni włodarze powiatu to jedno wielkie dno. Panowie słoma wam z butów wystaje, a udajecie wielkie figury. Co wy cepy rozumiecie? Kiedy byłego Prezesa PCMG oddacie do Prokuratury? Niedługo będzie rocznica jego tzw. "odejścia" a wy co? Zamiatacie temat za tematem pod dywan, dyplomatołki.

Do Klakiera i Gargamela; 28 listopada 2016, 21:13

Zobaczymy jak wy skończycie, bo to za co MD dostał wyrok to pikuś przy waszych wałach.

Gregory; 28 listopada 2016, 21:44

Głupsi już nie mogli rządzić, a ten wieprz przebija wszystkich na głowę.

gość; 28 listopada 2016, 21:50

Może ktoś przybliżyć dokonania i sukcesy radnych z Grójca na rzecz mieszkańców i społecznosci gminy Grójec. W szczególności tych z koalicji co ma 11 głosów.

do gregory; 29 listopada 2016, 09:03

Ciekawe jakie wykształcenie ma wicestarosta, kompetencje w obszarze Hr, rekrutacji, tudziez ekonomiczne. zarządzanie jednostka samorządową oraz zadluzonym szpitalem ... wymaga wiedzy.

Gregory; 29 listopada 2016, 11:00

Nawyki zostały mu z okresu jak świnie ogłuszał i uważa że może innych popychać. Jedna różnica, świnie nie narobiły rozgłosu. Może podarować mu pod choinkę kaganiec?

radni; 29 listopada 2016, 11:05

a może zapytajcie co zrobili PO-ZSL dla naszego miasta poza zadłużeniem starostwa i płytą przy ZSZ jako wizytówką grójeckiego Starostwa!

Brawo Wicestarosta; 29 listopada 2016, 11:09

Nareszcie ktoś odważył się robić porządek. Do tej pory to ile by wam nie wlali do koryta, to nic nie zostawało dla mieszkańców i najbardziej potrzebujących.

Do "radnych"; 29 listopada 2016, 11:39

Zapytajcie się pana Starosty co robiła wtedy koalicja PO -PSL. On wie, bo był razem z nimi.
Zapytajcie Wicestarostę. Na pewno wam odpowie. Wtedy jego serdeczny przyjaciel był asystentem ówczesnego Starosty z PO, a on sam był częstym gościem tegoż Starosty.

pacjent; 29 listopada 2016, 13:55

hipokryzja płynie z jednej i drugiej strony równo Nasze Czasy to stowarzyszenie czemu panowie nie pomogą tylko biorą od szpitali Kto robił przeglądy karetek

grojczanin; 29 listopada 2016, 14:09

Ten dzialacz Ruchu Palikota mowil wczesniej ze zniszczy nam burmistrza ,dyrektorow ckr-u,mgopsu,i tego od sportu bo ma na nich kwity i co?- nic bo to zwykly pieniacz,lasy na kase ,nawet ta od pis-u.A czas biegnie a ,,prorok,,Zbigniew -czeka p.vice

do radni; 29 listopada 2016, 18:07

Niniejszym nadmienię, że obecna koalicja trwa już 2 lata. Jakie są ich dokonania, jak ich decyzje zmniejszyły zadłużenie Powiatu i Szpitala na przestrzeni 2 ostatnich lat?

Jakie są perspektywy i plany na dalsze "zmniejszenia" tegoż. W przypadku szpitala kadra lekarska się kurczy a administracja rośnie?

Ile kosztuje utrzymanie rady, zarządu, komisji? Jak te wydatki się ksztaltują na przestrzeni ostatnich 4-5 lat? Może jakiś wykresik?

marmar; 29 listopada 2016, 19:33

Nie chce mi się wieżyć, że człowiek skazany PRAWOMOCNYM WYROKIEM za poświadczenie nieprawdy jeszcze ma czelność taki stek bzdur pisać! Brawo Vice!

wice; 29 listopada 2016, 20:04

Zaś to człowiek postury słusznej acz rozumu małego.
Zaskoczeniem byłoby, gdyby polemizowałby z opozycją używając rozumu bo tego u niego deficyt - musiał użyć siły. Zaskoczeni ?

do radni ; 29 listopada 2016, 20:08

ponoć to tajny współpracownik służb - ... komunalnych

xxx; 29 listopada 2016, 22:22

czyli kapucha?

Starostwo; 29 listopada 2016, 23:27

U Pana Wicestarosty poziom wykształcenia to jednak nie przypadek. Bicie drugiego człowieka zajmując takie stanowisko to dno!

gość; 30 listopada 2016, 10:03

Gdy brakuje argumentów przechodzą do używania siły. Może by tak Wicka wystawić w zawodach MMA, w jakiejś klatce?

do maramar; 30 listopada 2016, 10:16

maramar tyś od nich - tylko oni wieżą przez Ż - bravo Michaś.
wieżą, patrjoci, fahowcy, prawożądni i sprawiedljwj - wspułpracownicy słurzb

borubar; 30 listopada 2016, 11:57

Nic dziwnego, ze Piątkowski zwalcza Nasze Czasy od lat związany jest z wydawcą Nowych dni. w tak chamski sposób zwalcza konkurencję?

Grójecczak; 30 listopada 2016, 12:04

Nie rozumiem dlaczego działacze PiS z powiatu grójeckiego ciągle atakują stowarzyszenie Nasze Czasy, przecież członkami założycielami tego stowarzyszenia jest poseł Marek Suski i senator Stanisław Karczewski

do marmar; 30 listopada 2016, 12:09

Poproś rodziców, żeby kupili Ci słownik ortograficzny na gwiazdkę, a jak nie będą chcieli, napisz list do św. Mikołaja, może podrzuci na Jakubów.

marmar; 30 listopada 2016, 14:01

Mam Volwagena TDI i nikt mi nie podskoczy.

zainteresowany; 3 grudnia 2016, 23:45

Panowie Starości proszę pochwalić się choć jednym sukcesem ..... narazie waszym sukcesem jest sprzedawanie mienia powiatu...Ciekawe jakie przekręty idą w hotelu pielęgniarek. Nagle niezamieszkałe pokoje hotelowe dwa dni przed terminem wpłacenia wadium mają najemców.... dlaczego??? aby wykupić jak najtaniej...

do zaintewresowanego; 4 grudnia 2016, 21:59

Nie masz wiedzy co zrobiono dotychczas. Otóż trochę Cię doszkolę: Budowa dróg ( w każdym roku inwestycje bliskie 8mln. zł), zakup 4 karetek dla szpitali, oddział rehabilitacji w PCM w Grójcu, zakupy samochodów dla Ośrodków niepełnosprawnych, wsparcie kredytowe dla szpitali (uratowanie przed sprywatyzowaniem, które zafundowali poprzednio rządzący), spłata częściowa długu powiatu również scheda po rządzących, spłata kar finansowych za subwencje oświatowe, również spadek po poprzednikach, finansowanie muzeum w Warce itd. Jeśli chodzi o okres 2-letniego rządzenia to powinno Ci wystarczyć. Przekrętów w hotelu nie ma. Chcę Ciebie zapytać o jakie przekręty chodzi, skoro obiekt jest nie sprzedany?

Gość; 5 grudnia 2016, 17:25

To nie powiat kupił te karetki, tylko wojewoda. Dziwnym trafem w obydwu szpitalach takie same. Zbieg okoliczności Klakierku?

Odp; 5 grudnia 2016, 20:19

A to nie wiesz jakie przekręty? Pokoj 222 -223 oraz 114. Wadium di wpłacenia do 3 grudnia dla starych najemców a tu nagle 1 grudnia lokale juz są zamieszkałe. ?????????????? I teraz kupujemy w przetargu ograniczonym.

Odp; 5 grudnia 2016, 23:34

Najważniejsza informacja te lokale nie były wcześniej zamieszkałe..... I nagle są lokatorzy. Tylko szkoda , że znów zadziałały znajomości z pANEm Wice..... Tylko szkoda, że władze starostwa przez tyle lat tolerowały , ze nowy najemca z pokoju hotelowego 114 mieszkał w pokoju hotelowym 111 w 3 osoby a płacił za jedną... i gdzie tu troska o finanse starostwa. No ale jeśli jest się kolegą ze starej pracy to wolno wszystko.

Do Klakiera ; 7 grudnia 2016, 08:50

Żałosna Kreaturo!
Poprzednia władza na remont i wyposażenie Zakładu Rehabilitacji pozyskała dofinansowanie 80%, łącznie ok.2,4 mln zł.

Ciekawy; 7 grudnia 2016, 21:03

Szanowny Zarządzie Powiatu Grójeckiego!!!! Jako mieszkańcy "Hotelu Pielęgniarek" na ul. Mogielnickiego 28 c zwrcamy się z pytaniem dlaczego pomimo publicznego oświadczenia pana Starosty Ścisłowskiego w dniu 22 listopada 2016 roku w programie Twoje sprawy, że sprzedawana lokale w wymienionym budynku są lokalami mieszkalnym podczas przetargu okazało się, ze takimi nie są. Fakt ten został zaprotokołowany. Dlaczego wprowadzono opinie publiczną w błąd????
Równocześnie prosimy o wyjaśnienie dlaczego pan Aleksander R. który wcześniej wraz ze swoją konkubiną zajmował pokój hotelowy nr 307 i 308 . Nagle w dniu 1 grudnia otrzymał klucze do pokoju 222-223. Nadmieńmy że w pokoju 307 i 308 nie poniósł żadnych kosztów związanych z jego przekształceniem. Natomiast otrzymał pokój 222 - 223 w którym wcześniej był przeprowadzony generalny remont i to na koszt poprzedniego najemcy. Lokal 222-223 w chwili ogłoszenia przetargu nie był lokalem zamieszkałym tym samym nie powinien być wykazany na liście lokali wystawionych w przetargu ograniczonym. Nagle Pan Aleksander R. przystępuje do wskazanego przetargu i pomimo nie poniesionych żadnych inwestycji korzysta z przywilejów jakie przysługiwały długoletnim najemcą poszczególnych pokoi. Adekwatna sytuacja jest z lokalem 114, który zajął pan Rafał B . Wcześniej zajmował pokój 111. Rozumiem, że powyższa sytuacja nie ma związku z tym , że mama Aleksandra R. jest znajomą pana Wice. A pan Rafał B. jest jego znajomym z pracy. ????

czekamy; 8 grudnia 2016, 22:54

czekamy na wyjaśnienia zarządu

do ciekawy; 9 grudnia 2016, 08:46

albo oglądaliśmy dwa różne programy albo masz problem ze zrozumieniem pewnych definicji.
nie powiedział że są to lokale mieszkalne tylko lokale które można uznać za mieszkalne. więc nie manipuluj wypowiedzią starosty . maciusiu....

Do Klakiera; 9 grudnia 2016, 11:06

Pan starosta w programie publicznie oświadczył, że sprzedaje lokale mieszkalne.
Mam ten program nagrany i przed chwilą to sprawdziłam.
Nie kłam ty wstrętny Klakierze

Nieudolna; 9 grudnia 2016, 23:35

Ktoś tu cierpi na manię prześladowczą. Takie objawy są leczone na ul. Krychnowickiej w Radomiu. Buhahahah... wszędzie widzi i słyszy Maciusia... Jestem nieudolną mieszkanką Hotelu pielęgniarek" i umiem odnaleźć w internecie emitowany program...CUD. Jak byk mowa o sprzedawaniu lokali mieszkalnych. A co z odpowiedzią na pytanie w sprawie Pana Aleksandra i Rafała?

Nieudolna; 9 grudnia 2016, 23:44

http://warszawa.tvp.pl/27879405/22112016

do ciekawego; 11 grudnia 2016, 18:06

Królu Maciusiu za kraty do ancla, a nie narzekać,że dostałeś pończochą po głowie.

?; 12 grudnia 2016, 11:57

Ile jeszcze mamy czekać na wyjaśnienia zarządu?

Napisz komentarz:

Twój nick:

Treść komentarza:

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Redakcja portalu Grojec24.net nie ponosi odpowiedzialności za ich treść. Każdego użytkownika obowiązują zasady komentarzy.

 

Najnowsze artykuły

Jak wybrać odpowiednią, elegancką torebkę? W niektórych sytuacjach niezbędny jest określony i stosowny...
Wyprzedzał na przejściu dla pieszych na oczach policjantów Wyjątkowym brakiem rozsądku wykazał się 64-letni kierujący...
Poważny wypadek na DK50! Pojazdy stanęły w ogniu We wtorek około godziny 12:20 w miejscowości Dębówka (gmina...
Pomóż Ani wrócić do normalnego życia! Trwa zbiórka dla mieszkanki Grójca Na portalu zrzutka.pl trwa zbiórka dla 36-letniej...
Powiatowe obchody Święta Policji w Grójcu W piątek 19 lipca w Komendzie Powiatowej Policji w Grójcu...

Najnowsze ogłoszenia

Firmy z Grójca i okolic

OSK MANEWR PATRYK TOMASZ KUJAWA Dlaczego My? Odpowiedź jest prosta i zawarta w tym krótkim opisie.

2013-2023 © Grojec24.net - informacyjny portal mieszkańców Grójca i Powiatu Grójeckiego.

Wydawcą portalu jest AaaMedia.pl.