Grójec, Powiat Grójecki - portal Grojec24.net
Autoryzowany punkt sprzedaży Bruk-bet Bruk Designer Olszany

Oszukał sadowników. Sąd w Grójcu wydał precedensowy wyrok

28 listopada 2021; 08:45

Grojec24.net

5 komentarzy

We wtorek zapadł wyrok przeciwko Hubertowi L. (firma Fruitlead), który nie płacił sadownikom za kupowane jabłka - informuje portal sad24.pl.

News will be here

Jak informuje sad24.pl, w procesie udowodniono, że pozwany otrzymywał pieniądze od swoich odbiorców. Równocześnie nie płacił swoim dostawcom – sadownikom. Początkowo jednak płacił swoim dostawcom budując zaufanie. Potem płatności się skończyły. Ponadto wykazano, że poszkodowany posiada majątek, z którego jest w stanie spłacić należności sadownikom. Jeśli tego nie zrobi, sprawą zajmie się komornik sądowy.

Portal podaje, że Hubert L. został uznany za winnego zarzucanych przestępstw przez Sąd Rejonowy w Grójcu. Co więcej kierujący firmą Fruitlead został skazany na 1 rok więzienia w zawieszeniu na dwa lata oraz sądowy nakaz uiszczenia zaległych należności za jabłka.

Wyrok jest nieprawomocny. Sad24.pl zwraca uwagę, że jeśli wyrok utrzyma się w wyższej instancji to będziemy mieli do czynienia z pewnego rodzaju precedensem w zagłębiu grójeckim. Ponadto wyrok i proces otwiera drzwi innym poszkodowanym i udowadnia, że można i trzeba walczyć z tego typu nieprawidłowościami.

TAGI:

Komentarze (5):

Marian; 28 listopada 2021, 10:07

Proces będzie trwał jeszcze kilka lat, a do tego czasu to majątku już nie będzie. Także spokojnie z tym podnieceniem, zwłaszcza jeśli chodzi o funkcjonowanie tejże instytucji.

ANNA; 28 listopada 2021, 13:17

Czemu nie podaje się nazwisk oszustów? Czy RODO też ich chroni?.

Iustitia; 28 listopada 2021, 14:10

W świetle prawa każdy jest niewinny, dopóki jego wina nie zostanie stwierdzona prawomocnym wyrokiem sądu. Czyli co chceta od chłopa? Może się pomylił, może ktoś go oszukał, a może był niepoczytalny w chwili popełnienia czynu? Zostawcie to osądowi ,,niezawisłego'' sądu. Pamiętajcie o zasadzie, że papier wszystko przyjmie, wbrew logice, zebranym dowodom, etc.

Sadownik; 28 listopada 2021, 17:05

Komentarz został ukryty z powodu naruszenia zasad komentarzy.

Państwo bezprawia; 2 grudnia 2021, 23:07

Taki "wyrok" to zachęta dla innych oszustów. Ten człowiek nie spędzi ani minuty w więzieniu pomimo udowodnionej winy. Prawdopodobnie może z nadzieją patrzeć w przyszłość.

Napisz komentarz:

Twój nick:

Treść komentarza:

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Redakcja portalu Grojec24.net nie ponosi odpowiedzialności za ich treść. Każdego użytkownika obowiązują zasady komentarzy.

 

Najnowsze artykuły

Rusza przebudowa parku miejskiego w Grójcu! Rozpoczynają się prace przy kolejnym etapie rewitalizacji...
Dariusz Gwiazda: Wznawiamy rozbudowę Publicznej Szkoły Podstawowej nr 1 w Grójcu Burmistrz Dariusz Gwiazda poinformował, że w czwartek zosta...
Były sędzia poszukiwany listem gończym! Był zameldowany w Grójcu Były już sędzia Tomasz Szmydt, który zbiegł na Białoruś i...
Zmiany w kierownictwie Komendy Powiatowej Policji w Grójcu W środę (15.05) podczas uroczystej zbiórki w sali...
Przy stacji PKP Warka powstanie parking na 150 miejsc Mieszkańcy dojeżdżający na co dzień do pracy i szkoły ł...

Najnowsze ogłoszenia

Firmy z Grójca i okolic

OSK MANEWR PATRYK TOMASZ KUJAWA Dlaczego My? Odpowiedź jest prosta i zawarta w tym krótkim opisie.

2013-2023 © Grojec24.net - informacyjny portal mieszkańców Grójca i Powiatu Grójeckiego.

Wydawcą portalu jest AaaMedia.pl.