Grójec, Powiat Grójecki - portal Grojec24.net
Autoryzowany punkt sprzedaży Bruk-bet Bruk Designer Olszany

Oszukali przy sprzedaży truskawek na ćwierć miliona złotych

27 czerwca 2023; 14:02

Informacja prasowa

5 komentarzy

Fot. KPP w Rawie Mazowieckiej Fot. KPP w Rawie Mazowieckiej

Policjanci zatrzymali dwóch mężczyzn, kierowcę ciężarówki oraz jego pracodawcę, którzy oszukiwali przy sprzedaży truskawek. Na naczepie ciężarówki zamontowali ścianę, za którą ukryli zbiornik z wodą. Po zważeniu owoców, wylewali wodę, rozładowywali owoce i ponownie wjeżdżali na wagę. W ten sposób 13 razy zawyżyli wagę, oszukując firmę na blisko ćwierć miliona złotych. Za 14 razem zostali zatrzymani na gorącym uczynku. Mężczyznom grozi kara nawet do 8 lat pozbawienia wolności.

News will be here

W ubiegłym tygodniu właściciel jednej z działających na terenie powiatu rawskiego firm zajmujących się skupem i przetwórstwem owoców powiadomił policjantów, że prawdopodobnie dostawca przywożący truskawki oszukuje co do ilości przywiezionych kilogramów.

Policjanci realizując czynności w tej sprawie ustalili, że 30-letni kierowca ciężarówki wraz ze swoim 40-letnim pracodawcą fałszują wagę dostarczonego towaru. W naczepie samochodu ciężarowego, zamontowana została przegroda, za którą ukryty był zbiornik z wodą. Kierowca tira wraz z właścicielem skupu zazwyczaj w porze nocnej razem przyjeżdżali sprzedawać truskawki. Przy wjeździe ważyli pojazd z owocami, po czym zanim rozładowali go, kierowca podjeżdżał pod studzienkę i ze specjalnie zamontowanego węża niepostrzeżenie wypuszczali wodę bezpośrednio do studzienki kanalizacyjnej, a następnie ponownie wjeżdżali na wagę.

W taki sposób 13 razy oszukali firmę skupującą owoce na blisko 250 tysięcy złotych i zostali zatrzymani, gdy przywieźli czternasty transport. Zamontowany zbiornik z wodą zawyżał jednorazowo wagę nawet o 7 ton.

Obaj mieszkańcy powiatu grójeckiego zostali zatrzymani przez bialskich i rawskich policjantów na gorącym uczynku. Wykonane w tej sprawie przez policjantów czynności oraz zgromadzony materiał dowodowy pozwolił na przedstawienie podejrzanym zarzutów oszustwa. Mężczyznom grozi kara nawet do 8 lat pozbawienia wolności i wysokie grzywny. Na poczet obowiązku naprawienia szkody oraz grożących grzywien zabezpieczono u podejrzanych mienie o wartości 450 tysięcy złotych.

mł. asp. Agata Krawczyk

TAGI:

Komentarze (5):

Marmelada; 28 czerwca 2023, 10:37

Dobrze zrobili za te Ukraińskie truskawki które są w mroźniach i popsuły cenę naszego surowca

obywatelski; 28 czerwca 2023, 21:01

Tylko czy za te ukraińskie dowozy odpowiada ów właściciel firmy...
A jak np. patelnie z jabłkami zalewają wodą, co też dodaje wagi, to ok?...
Przy mniejszych stratach byłaby grzywna (134 kw), a tak to 286 kk.

Cegła; 29 czerwca 2023, 13:31

Dawniej to wkładali cegły do łubianek i zawozili do przetwórni. Teraz się wykształcili zobaczyli świat i w praktyce to wykorzystali. A poza tym sąsiad kupił znowu nowego Mercedesa ( za ostatnie pieniądze z nie opłacalnego sadu)

T; 30 czerwca 2023, 08:07

To nie był 14 raz tylko 140. Z jednego skupu tyle domów by nie kupił.

obywatelski; 2 lipca 2023, 16:15

Problemów jest tu wiele, np. dolewanie wody do skrzyń - można? Nie tylko cegły j.w.
Poza tym niektórzy to już nie zważają na prawo dotkliwe, zasady współżycia, względy słuszności. Pryskają na samochody/ludzi narażając się tym samym na przepisy wykroczeniowe, karne, utratę dotacji itp. A palenie opon utrudniające widoczność, o czym była tu mowa podczas jednego z artykułów.

Napisz komentarz:

Twój nick:

Treść komentarza:

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Redakcja portalu Grojec24.net nie ponosi odpowiedzialności za ich treść. Każdego użytkownika obowiązują zasady komentarzy.

 

Najnowsze artykuły

Targi browarniane - jakie gadżety reklamowe się sprawdzą? Targi browarniane to doskonała okazja dla przedsiębiorstw z...
Przyjechała do swojego domku letniskowego i bardzo się zdziwiła Policjanci z Błędowa zatrzymali kobietę i mężczyznę...
Panele winylowe - hit czy kit? Moda na winyle trwa... i wcale nie mamy tu na myśli...
Z zadrapaniami, bez butów, szedł drogą krajową na S7 Kiedy funkcjonariusz próbował dowiedzieć się co robi w tym...
Liga okręgowa: Pilica Nowe Miasto – Mazowsze Grójec 0:2 W kończących sezon 2023/24 derbach powiatu grójeckiego...

Najnowsze ogłoszenia

Firmy z Grójca i okolic

OSK MANEWR PATRYK TOMASZ KUJAWA Dlaczego My? Odpowiedź jest prosta i zawarta w tym krótkim opisie.

2013-2023 © Grojec24.net - informacyjny portal mieszkańców Grójca i Powiatu Grójeckiego.

Wydawcą portalu jest AaaMedia.pl.