Grójec, Powiat Grójecki - portal Grojec24.net
Autoryzowany punkt sprzedaży Bruk-bet Bruk Designer Olszany

Otrzęsiny klas pierwszych w Zespole Szkół Ponadgimnazjalnych Obwodu „Głuszec” - Grójec

3 października 2015; 08:57

Grojec24.net

0 komentarzy

Otrzęsiny w Zespole Szkół Ponadgimnazjalnych Obwodu „Głuszec” - Grójec.

30 września 2015 roku w Zespole Szkół Ponadgimnazjalnych Obwodu „Głuszec” - Grójec w Grójcu odbyły się otrzęsiny klas pierwszych.

News will be here

Po trzeciej godzinie lekcyjnej wszyscy pierwszoklasiści, wraz z wychowawcami, zgromadzili się na dużej sali gimnastycznej. W role prowadzących wcielili się uczniowie starszych klas: Michał Gowin z klasy 2a oraz Kamil Małecki z klasy 3o. Rywalizację pomiędzy klasami oceniało jury w składzie: Pani Dyrektor Anetta Burandt, pani Barbara Lipska oraz pani Urszula Rapczyńska.


Uczniowie klas pierwszych musieli zmierzyć się w różnego rodzaju konkurencjach. W pierwszym zadaniu trzeba było wykazać się wiedzą o szkole. Każda klasa wybrała po dwie osoby, które z kolei miały odpowiedzieć na kilka pytań, np. „Kto jest patronem szkoły?” lub „Jaki numer ma pokój nauczycielski?”. Okazało się, że pierwszoklasiści zdążyli już całkiem dobrze poznać szkołę i świetnie poradzili sobie z większością pytań.


Doskonale wiemy, jak ważne jest dla uczniów drugie śniadanie, dlatego w kolejnym zadaniu mieli oni okazję nieco się posilić. Każda klasa wytypowała po 3 osoby. Dwie z nich (osoba karmiona i karmiąca) miały zawiązane oczy. Trzecia osoba miała komendami słownymi pokierować karmiącego tak, by cały posiłek, kanapka oraz jogurt, zostały zjedzone. Uczniowie trochę się przy okazji pobrudzili, ale za to bawili się świetnie.


Kolejne konkurencje były równie ciekawe. Uczniowie musieli między innymi zmierzyć się w wyścigu w workach oraz w wyścigu na trzy nogi. Czekało ich również przeciąganie liny w parach wylosowanych przez jury, a także odgadywanie utworów muzycznych. Bardzo duże emocje wzbudziły zadania polegające na jedzeniu jabłka zawieszonego na sznurku oraz na piciu mleka z miseczek. Nie można było oczywiście używać do tego rąk i okazało się, że to wcale nie takie proste.


Wśród wszystkich konkurencji znalazło się też jedno zadanie dla wychowawców, w którym mogli oni zdobyć punkty dla swoich klas. Wychowawcy mieli wylosować słowo, przeczytać je, a następnie przeliterować bez patrzenia na kartkę. Jak się okazało słowa takie jak: dźwiękonaśladownictwo, lumpenproletariat, czy kontrargumentacja wcale nie były łatwe do przeliterowania, ale wszyscy wychowawcy dzielnie walczyli o punkty dla swojej klasy.


Na zakończenie komisja dokładnie zliczyła wszystkie punkty i ogłosiła wyniki:
I miejsce klasa I ci
II miejsce klasa I a
III miejsce klasa I z


Uczniowie zwycięskich klas otrzymali dyplomy, natomiast wszyscy pierwszoklasiści zostali nagrodzeni słodkim upominkiem. Serdecznie dziękujemy uczestnikom naszej zabawy za wysiłek włożony w wykonywanie zadań, zaangażowanie oraz naprawdę zaciętą rywalizację. Wszyscy dzielnie walczyli o to, by zasłużyć sobie na miano ucznia I klasy w Zespole Szkół Ponadgimnazjalnych w Grójcu i wszystkim się to udało.
Witamy w progach teraz już Waszej Szkoły!

Anna Pawlik

TAGI:

Komentarze (0):

Na razie nie ma żadnych komentarzy - Twój może być pierwszy!

Napisz komentarz:

Twój nick:

Treść komentarza:

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Redakcja portalu Grojec24.net nie ponosi odpowiedzialności za ich treść. Każdego użytkownika obowiązują zasady komentarzy.

 

Najnowsze artykuły

Niebezpieczna noc na S7 pod Grójcem. Doszło do dwóch zdarzeń W nocy z czwartku na piątek na drodze ekspresowej S7 w...
Będzie zmiana warty na parafii w Zbroszy Dużej Dotychczasowy proboszcz parafii św. Jana Chrzciciela w...
Rowerem przez Mazowsze Jak zapewnić sobie czas pełen wrażeń? Odpowiedź jest prosta...
Fałszywi kominiarze grasują po Grójcu. Jest ostrzeżenie Spółdzielnia Mieszkaniowa Samopomoc w Grójcu ostrzega...
Już w sobotę 63. edycja Święta Kwitnących Jabłoni. Kto wystąpi w Grójcu Kubańczyk, Mesajah oraz Bajm to gwiazdy, które wystąpią...

Najnowsze ogłoszenia

Firmy z Grójca i okolic

OSK MANEWR PATRYK TOMASZ KUJAWA Dlaczego My? Odpowiedź jest prosta i zawarta w tym krótkim opisie.

2013-2023 © Grojec24.net - informacyjny portal mieszkańców Grójca i Powiatu Grójeckiego.

Wydawcą portalu jest AaaMedia.pl.