Grójec, Powiat Grójecki - portal Grojec24.net

Otwarto nowy wiadukt nad torami w Warce

19 września 2022; 08:38

Informacja prasowa

4 komentarze

Fot. materiały prasowe Fot. materiały prasowe

Od piątku, 16 września, dzięki inwestycji PKP Polskich Linii Kolejowych S.A., kierowcy w Warce przejeżdżają nowym wiaduktem nad torami linii Warszawa - Radom. Bezkolizyjne skrzyżowanie zwiększyło bezpieczeństwo w ruchu pociągów oraz usprawniło komunikację w mieście. Inwestycja PKP Polskich Linii Kolejowych S.A. współfinansowana jest ze środków unijnych Programu Operacyjnego Infrastruktura i Środowisko.

News will be here

Zakończyły się zasadnicze prace przy budowie nowego bezkolizyjnego skrzyżowania w ciągu ul. Grójeckiej w Warce. Od 16 września br. po wiadukcie nad torami linii Warszawa - Radom, jadą samochody.

Bezkolizyjne skrzyżowanie zastąpiło przejazd kolejowo-drogowy w ciągu ulicy Grójeckiej między stacją Warka a przystankiem Warka Miasto. PKP Polskie Linie Kolejowe S.A. zwiększyły bezpieczeństwo w ruchu pociągów i samochodów.

Obiekt o szerokości 13 metrów ma po jednym pasie ruchu w każdą stronę, przygotowywane są ciągi pieszo-rowerowe. Na wiadukcie i drogach dojazdowych zostało zamontowane oświetlenie LED.

W dalszym etapie prac wykonawca dokończy przebudowę drogi wojewódzkiej nr 730 wraz z ciągiem pieszo-rowerowym i rondem po wschodniej stronie obiektu. Zgodnie z umową termin zakończenia całej inwestycji to początek 2023 r.

PKP Polskie Linie Kolejowe S.A. realizują prace w ramach projektu POIiŚ 5.1-3 pn. „Modernizacja linii kolejowej nr 8, odcinek Warszawa Okęcie - Radom (LOT A, B, F)” Faza II.

Projekt jest współfinansowany przez Unię Europejską ze środków Funduszu Spójności w ramach Programu Operacyjnego Infrastruktura i Środowisko.

TAGI:

Komentarze (4):

.; 19 września 2022, 20:53

niedługo ta Warka będzie większa od Grójca

3l0; 20 września 2022, 10:46

patrząc jak sie rozwija to tez mi sie tak wydaje

Już.; 20 września 2022, 13:36

Już jest większa Warka od Grójca. Wg Wikipedii ma powierzchnię 26,8 km² a Grójec 8,57 km². Ale Radom też jest większy od Paryża.

jaca; 20 września 2022, 20:45

populacje pewnie też niedługo większą będą mieć jak wszędzie osiedla i blokowiska budują

Napisz komentarz:

Twój nick:

Treść komentarza:

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Redakcja portalu Grojec24.net nie ponosi odpowiedzialności za ich treść. Każdego użytkownika obowiązują zasady komentarzy.

 

Najnowsze artykuły

Wybory samorządowe 2024. Specjalna oferta reklamy - Grójec i Powiat Grójecki W związku ze zbliżającymi się wyborami samorządowymi portal...
Grójecka Policja: jazda motocyklem i quadem po lesie jest zabroniona! Grójeccy policjanci przypominają kierowcom quadów i...
Uwaga! Wzmożony ruch wojsk. To wielkie ćwiczenia Rozpoczęło się ćwiczenie DRAGON-24 - najważniejszy...
Zderzenie ciężarówki i trzech busów na DK50 Do zdarzenia z udziałem ciężarówki i trzech busów doszło we...
Mundurowi namierzyli volkswagena. Kierowca przekroczył dozwoloną prędkość o 54 km/h Policjanci z grójeckiej drogówki kontrolowali prędkość...

Najnowsze ogłoszenia

Firmy z Grójca i okolic

OSK MANEWR PATRYK TOMASZ KUJAWA Dlaczego My? Odpowiedź jest prosta i zawarta w tym krótkim opisie.

2013-2023 © Grojec24.net - informacyjny portal mieszkańców Grójca i Powiatu Grójeckiego.

Wydawcą portalu jest AaaMedia.pl.