Grójec, Powiat Grójecki - portal Grojec24.net
Autoryzowany punkt sprzedaży Bruk-bet Bruk Designer Olszany

Pakiet zdrowotny a obecna sytuacja epidemiologiczna

27 kwietnia 2021; 12:54

-

Nikt chyba jeszcze do niedawna nie powiedziałby, że na świecie będzie szalał wirus, który tak mocno wpłynie na nasze życie. Było to nie do pomyślenia, a teraz jest już prawdziwym faktem. Czy wirus SARS-COV-2 wpłynął nie tylko na publiczną opiekę zdrowotną? Tak, również prywatna opieka medyczna musi się z nim zmagać. Jak w tej chwili wygląda prywatny pakiet zdrowotny?

News will be here

Prywatna opieka medyczna

Przed wybuchem epidemii nie notowało się tak mocnego zainteresowania prywatnymi pakietami medycznymi. Koronawirus w znaczący sposób wpłynął na ten fakt. Prywatna opieka medyczna zawsze gwarantowała bez problemowy dostęp do lekarzy różnych specjalności. Nie tylko, jeżeli chodzi o pediatrów, czy też internistów, ale także o lekarzy różnych specjalności — ginekolog, kardiolog, chirurg, dermatolog, urolog, okulista itd.

Wszystko było zależne od tego, na jaki dokładnie pakiet zdrowotny wcześniej się zdecydowaliśmy. W takiej ofercie można było również otrzymać poszczególne badania laboratoryjne, które pomogły w diagnostyce najróżniejszych chorób. Jak wygląda sytuacja, kiedy na świecie szaleje koronawirus? Czy dostęp do prywatnej opieki medycznej jest tak mocno utrudniony?

Opieka lekarska

Wirus SARS-COV-2 wpłynął na prywatną opiekę medyczną, która przez pewien czas również funkcjonowała w ograniczonych możliwościach, aby nie wpłynąć na powstawanie nowego ogniska zakażeń. Teraz kiedy świat, a w tym Polska już od roku męczy się z koronawirusem, prywatna opieka medyczna powróciła do w miarę normalnego trybu funkcjonowania w placówkach medycznych.

Wszystkie osoby, które do tej pory miały wykupione pakiet zdrowotny, mogą z niego w pełni korzystać. Osoby nowe, które dopiero teraz decydują się na współpracę z placówką medyczną, mogą liczyć na rozszerzenie listy zachorowań i koronawirusa.

Pacjenci, którzy już korzystali z takiej oferty, otrzymali możliwość poszerzenia swojej opieki medycznej o fakt zachorowania na wirusa. Teraz dostęp do prywatnej opieki medycznej jest na wagę złota, a pakiety zdrowotne "rozchodzą" się jak ciepłe bułki w piekarni.

Okulista Warszawa Wola

Bezpieczeństwo numerem jeden

O tym, że dostęp do lekarzy podstawowej opieki zdrowotnej i do innych specjalistów jest lepszy niż w NFZ, można się bardzo łatwo przekonać. Wszystkie prywatne placówki medyczne, wdrożyły odpowiednie procedury bezpieczeństwa, dzięki czemu można z lekarzami spotkać się osobiście, a nie na teleporadach.

Jest to bardzo ważny aspekt, ponieważ dzięki temu lepiej można zdiagnozować poszczególne jednostki chorobowe. Przy czym, jeżeli ktoś jest podejrzewany o wystąpienie objawów koronawirusa, to proszony jest o pozostanie w domu.

Zawsze można skorzystać z teleporady, która nie tylko musi odbyć się przez telefon. Zawsze można porozmawiać podczas czatu na żywo, twarzą w twarz z lekarzem. Jeżeli będzie potrzeba, to do lekarza zawsze można wysłać wiadomość elektroniczną. Jak więc widać — w prywatnej opiece medycznej, pacjent objęty jest nadal fachową pomocą medyczną w ramach swojego pakietu zdrowotnego, który ma wykupiony.

 

Najnowsze artykuły

Rusza przebudowa parku miejskiego w Grójcu! Rozpoczynają się prace przy kolejnym etapie rewitalizacji...
Dariusz Gwiazda: Wznawiamy rozbudowę Publicznej Szkoły Podstawowej nr 1 w Grójcu Burmistrz Dariusz Gwiazda poinformował, że w czwartek zosta...
Były sędzia poszukiwany listem gończym! Był zameldowany w Grójcu Były już sędzia Tomasz Szmydt, który zbiegł na Białoruś i...
Zmiany w kierownictwie Komendy Powiatowej Policji w Grójcu W środę (15.05) podczas uroczystej zbiórki w sali...
Przy stacji PKP Warka powstanie parking na 150 miejsc Mieszkańcy dojeżdżający na co dzień do pracy i szkoły ł...

Najnowsze ogłoszenia

Firmy z Grójca i okolic

OSK MANEWR PATRYK TOMASZ KUJAWA Dlaczego My? Odpowiedź jest prosta i zawarta w tym krótkim opisie.

2013-2023 © Grojec24.net - informacyjny portal mieszkańców Grójca i Powiatu Grójeckiego.

Wydawcą portalu jest AaaMedia.pl.