Pałac w Małej Wsi zostanie otwarty na początku przyszłego roku

17 listopada 2016; 10:04

Grojec24.net

www.palacmalawies.pl www.palacmalawies.pl

Położony w sercu Mazowsza klasycystyczny Pałac Walickich jest miejscem pięknym na skalę całego kraju. Wybudowany w 1786 roku budynek był świadkiem najważniejszych zdarzeń w historii naszego państwa oraz był domem wielu zasłużonych postaci. Wiedza o nim przez wiele lat nie była powszechnie znana z tego powodu, że po II wojnie światowej został letnią rezydencją Prezesa Rady Ministrów, był pilnie strzeżony i niedostępny dla postronnych.Dziś wraca do naszej lokalnej społeczności po renowacji i adaptacji na cele usługowe. Po 3 latach prac, Pałac w Małej Wsi zostaje oddany w pełnej krasie - odnowione wnętrza oszałamiają freskami z początku XVIII wieku - Sala Warszawska, w której odbyło się dzisiejsze spotkanie to zadziwiająca perła i niepowtarzalna możliwość zobaczenia jak wyglądała nasza stolica w XVIII wieku, natomiast Sala Pompejańska to pomieszczenie z groteskowymi malowidłami, które oszałamiają swoją finezją każdego widza. Dodatkowo na dolnym piętrze Pałacu zaadaptowano piękną Herbaciarnię, która już wkrótce będzie serwować pyszne desery i znakomite herbaty.

 

Wczorajsza konferencja odbywała się w sali warszawskiej PałacuW otoczeniu Pałacu w 4 Oficynach powstaje butikowy hotel z 16 dwuosobowymi apartamentami. Eleganckie pokoje wykończone w wysokim standardzie zapewnią komfort każdemu, kto odwiedzi to cudowne miejsce.

 

W tej łazience m. in. odbywała się sesja zdjęciowa Katarzyny Glinki do listopadowego magazynu Playboy

I w tej sali pompejańskiej równieżDodatkowo obok Pałacu znajdziemy Starą Wozownię, która już w styczniu ruszy jako restauracja serwująca pyszne dania kuchni polskiej w smakowitym wydaniu. Wnętrza inspirowane pałacową Salą Pompejańską oraz smakowita kuchnia są gwarancją, że pobyt tutaj będzie się podobał każdemu.

 

Tak wygląda sala warszawska za dniaPiękny małowiejski park przez ostatnie lata nie był poddawany pielęgnacji i potrzeba było wiele trudu, aby odrestaurować pierwotny układ. Nie poszedł on na marne, ponieważ efekt jest fantastyczny. Geometryczny ogród francuski położony wzdłuż osi Pałacu pokazuje, że było to wyjątkowe miejsce na skalę Polski, a romantyczny ogród angielski z wielkim stawem oraz Mauzoleum i Kamieniem Królewskim jest fantastycznym miejscem na długie spacery.

Pośród drzew powstała sala bankietowa Nowa Oranżeria - bezapelacyjnie najpiękniejszy tego typu obiekt w naszym regionie. Wykończenia obu sal oraz widok z okien robią wrażenie na każdym odwiedzającym. Niewątpliwie można zorganizować tu wspaniałą uroczystość, która będzie długo wspominana.

 


Podsumowując, Mała Wieś to fantastyczne miejsce na spędzenie wolnego czasu ze swoją rodziną, zorganizowanie przyjęcia, zjedzenie pysznego posiłku czy zaczerpnięcie ducha historii w samym pałacu. Region grójecki niewątpliwie wzbogacił się z powrotem o cudowne miejsce.

FB: Pałac Mała Wieś

e-mail: biuro@palacmalawies.pl

tel: 601 548 803

TAGI:

 

Najnowsze artykuły

Młodzi policjanci w grójeckiej komendzie Młodzi policjanci w Komendzie Powiatowej Policji w Grójcu...
Trwa sprawdzian służb ratowniczych! Na S7 autobus przygniótł dwa samochody Na nowej drodze S7 Grójec - Warszawa (odcinek nieudostę...
Mocne uderzenie w przestępczość narkotykową. Akcja policji w Grójcu Ponad 700 kilogramów różnego rodzaju narkotyków mogło...
Wybieramy hotel na weekend — na co zwrócić uwagę? Planując weekendowy wyjazd, musimy zwrócić uwagę na kilka...
Wjechał w ogrodzenie. Miał blisko 3 promile alkoholu Blisko 3 promile alkoholu w organizmie i wsiadł za...

Najnowsze ogłoszenia

Nowoczesne donice, fontanny, oczka... Szeroki asortyment sklepu online obejmuje nowoczesne donice duże
Informatyk – praca zdalna Nasz nowy Klient to Europejska sieć sklepów wielobranżowych. Od dwudziestu...
Szukam niani - dorywcza Witam,
szukamy niani, może to być osoba starsza jak i młoda....
Kucharz chef de partie praca w hotelu... O naszej firmie
Cekal jest polską agencją pośrednictwa pracy...
... Wydzierżaw działkę pod FARMĘ fotowoltaiczną i zarabiaj od 10 000 zł...

Firmy z Grójca i okolic

Klinika Medycyny Estetycznej FabMed Klinika Medycyny Estetycznej FabMed działająca w Warszawie specjalizuje...
Serwis laptopów RatujLaptopa Masz problem ze swoim laptopem i szukasz specjalistów, którzy zadbają...
OSK MANEWR PATRYK TOMASZ KUJAWA Dlaczego My? Odpowiedź jest prosta i zawarta w tym krótkim opisie.
Ucando Wszystkich firmy i osoby prywatne z Grójca okolic zapraszamy do odwiedzenia...
Wynajem koparki - 1Rent 1RENT to wypożyczalnia maszyn budowlanych z wieloletnim doświadczeniem...

2013-2021 © Grojec24.net - informacyjny portal mieszkańców Grójca i Powiatu Grójeckiego.

Wydawcą portalu jest AaaMedia.pl.