Grójec, Powiat Grójecki - portal Grojec24.net
Autoryzowany punkt sprzedaży Bruk-bet Bruk Designer Olszany

Parkometry na Placu Wolności już na siebie „zarobiły”

2 listopada 2017; 09:33

7 komentarzy

Fot. Mateusz Adamski Fot. Mateusz Adamski

Wpływy z tytułu opłat za parkowanie w centrum miasta w okresie od stycznia do końca września wyniosły 71 tys. 380 zł.

News will be here

Od 1 stycznia na Placu Wolności w Grójcu działa Strefa Płatnego Parkowania. Opłaty są pobierane od poniedziałku do piątku w godzinach 8:00– 16:00, i wynoszą od 1 zł do 2,80 zł.

Grojec24.net postanowił sprawdzić, ile wpływów dotychczas dały parkometry. Z danych przekazanych nam przez Straż Miejską, która obsługuje strefę, wynika, że w okresie od 1 stycznia do 30 września wpływy z tytułu opłat wyniosły dokładnie 71.380 zł. Z tego 54.730 zł to wpływy z tytułu zakupionych biletów, a 16.650 zł z tytułu opłaty dodatkowej.

Dotychczas wystawiono 743 wezwań do zapłaty, z tego 283 anulowano – najczęstsza przyczyna to niepozostawienie biletu w miejscu widocznym.

A ile gmina zainwestowała w strefę? Za zakup dwóch parkometrów zapłacono dokładnie 40.524,39 zł. Miesięczna obsługa strefy kosztuje średnio 550 zł. Składają się na to koszty zakupu rolek papieru do parkometrów, koszt zakupu blankietów  dokumentu opłaty dodatkowej i koszty pocztowe.

Władze gminy z działania strefy są zadowolone. - Po wprowadzeniu strefy płatnego parkowania na rynku zrobiło się luźniej. Teraz klienci sklepów w obrębie Placu Wolności nie mają już problemu z zaparkowaniem auta i załatwieniem swoich spraw – zauważa w rozmowie z Grojec24.net, wiceburmistrz Karol Biedrzycki. – Wcześniej znalezienie wolnego miejsca w centrum Grójca było bardzo trudne, głównie za sprawą kierowców, którzy pozostawiali na wiele godzin samochody i udawali się w dalszą drogę np. autobusem do pracy – dodaje.

TAGI:

Komentarze (7):

Cxx; 2 listopada 2017, 09:42

Kasa bedzie na kolejne robaczywe jabłko

as; 2 listopada 2017, 09:43

nie autobusem Panie Karolu, tylko zostawiali jedno lub wiecej aut, i dalej jechali qybranym autem i moeli darmowy strzezony parking. Tylo najwyzsza pora szukac kolejnego miejsca platnego bo parkujacy a Rynku przenieśli sie na chodniki

xyz; 2 listopada 2017, 22:24

A ja mam pytanie czy osoby które zastawiły cały parking przy ratuszu kwiatkami że przejść nawet nie można było płaciły normalnie w parkometrze za zajmowane miejsca postojowe czy zapłaciły jałmużnę dla Pana Kłobukowskiego. Mógłby ktoś wreszcie z tym porzadek zrobic a nie wielmożny były dowódca położył łapę na rynku i ziemniaki.

Panie Karolu; 3 listopada 2017, 08:07

Strefę płatnego parkowania proszę rozszerzyć o inne miejsca w centrum miasta np. przy parku koło pomnika Józefa P., na ul. Ks. P. Skargi wzdłuż parku, Al. Niepodległości po obu stronach (do ronda), przynajmniej na początek. To by ograniczyło parkowanie wiochy pozostawiającej auta i biegnącej na autobus do stolicy. Proponuję też szlabany na Oś. Centrum, a wjazd tylko dla mieszkańców za okazaniem przepustki (forma dowolna). Droga przez osiedle jest przejęta przez gminę, jeśli dobrze pamiętam - dlatego powinno być dużo łatwiej to wykonać. To jest mój postulat, mieszkańca osiedla.

as; 3 listopada 2017, 13:13

W Grójcu era "świętych krów" jal widac trwa!

wybory; 3 listopada 2017, 13:17

Nie jest przypadkowy wybór zarządcy targowiska przygotowanego za 12 mln zl. Kto wlodarzowi pomoze lepiej w nadchodzących wyborach jak nie szef emerytow LWP.

Kogiel mogiel; 3 listopada 2017, 13:19

tytylu:j

Panie Burmistrzu, a nie Panie Karolu

Napisz komentarz:

Twój nick:

Treść komentarza:

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Redakcja portalu Grojec24.net nie ponosi odpowiedzialności za ich treść. Każdego użytkownika obowiązują zasady komentarzy.

 

Najnowsze artykuły

ITD: kierował bez uprawnień niesprawną wywrotką Kierowca wywrotki i zarazem przedsiębiorca nie posiadał waż...
Trafią na 3 miesiące do aresztu za pobicie i uszkodzenie ciała Najbliższe 3 miesiące spędzą w areszcie dwaj sprawcy, któ...
Kierowca zapomniał o wyroku sądu. Czekają go surowe konsekwencje Surowe konsekwencje czekają kierującego, który najwyraźniej...
Gdzie zamówić fronty do szafek? Wybór odpowiednich elementów do kuchni czy łazienki ma...
Na tę wiadomość kierowcy czekali wiele lat! Rusza budowa ronda w Żdżarach Już wkrótce, ruszy długo oczekiwana przebudowa skrzyżowania...

Najnowsze ogłoszenia

Firmy z Grójca i okolic

OSK MANEWR PATRYK TOMASZ KUJAWA Dlaczego My? Odpowiedź jest prosta i zawarta w tym krótkim opisie.

2013-2023 © Grojec24.net - informacyjny portal mieszkańców Grójca i Powiatu Grójeckiego.

Wydawcą portalu jest AaaMedia.pl.