Grójec, Powiat Grójecki - portal Grojec24.net
Autoryzowany punkt sprzedaży Bruk-bet Bruk Designer Olszany

Październikowy koncert Jana Zakrzewskiego i jego gości

7 września 2016; 10:59

Grojec24.net

2 komentarze

Jan Zakrzewski Jan Zakrzewski

Grójecki Ośrodek Kultury zaprasza 6 października na koncert pt. „Jan Zakrzewski i jego goście”. W programie: najpiękniejsze melodie, filmowe, operetkowe oraz pieśni włoskie i neapolitańskie.

News will be here

Gospodarzem wieczoru będzie grójczanin, wybitny tenor  Jan Zakrzewski, a gościnnie wystąpią: Ewelina Szybilska , Grażyna Mądroch, Piotr Kaczmarek. Przy fortepianie Andrzej Płonczyński.

Koncert odbędzie się 6 października o godz. 19.00 w sali widowiskowej GOK. Bilety w cenie 50 zł do nabycia w punkcie ksero GOK.

Jan Zakrzewski  - tenor. Urodził się  i mieszka w Grójcu. W 1980 roku ukończył Wydział Wokalno-Aktorski Wyższej Szkoły Muzycznej w Łodzi. W tym samym roku został zaangażowany do Państwowej Opery we Wrocławiu. Jest laureatem wielu krajowych i międzynarodowych konkursów wokalnych, m.in. otrzymał II nagrodę na Festiwalu J. Kiepury w Krynicy, II nagrodę na Konkursie Pieśni i Arii Polskich w Wiśle, III nagrodę na Międzynarodowym Festiwalu Muzyki Wokalnej im. M. Callas w Atenach, jest finalistą konkursu w Tuluzie.

Jan Zakrzewski występował we wszystkich teatrach operowych w Polsce. Występował także na scenach operowych w Niemiec, Holandii, Szwajcarii, Włoch i Stanów Zjednoczonych. W swoim bogatym repertuarze posiada partie operowe i operetkowe m.in.:  Belmonte w Uprowadzeniu z Seraju Mozarta, Nemorino w Napoju miłosnym G. Donizettiego, Alfred w Traviacie i Książę w Rigoletto G. Verdiego, Rudolf w Cyganerii Pucciniego, Faust w Fauście Gounoda, Turridu w Rycerskości Wieśniaczej Mascagniego, Leński w Eugeniuszu Onieginie P. Czajkowskiego, Stefan w Strasznym Dworze S. Moniuszki, Caramello w Nocy z Wenecji J. Straussa, Su-Czong w Krainie uśmiechu i Carewicza w Carewiczu F.Lehára, Daniło i Kamil w Wesołej Wdówce Szymon i Jan w Studencie żebraku C. Millöckera, Tasillo w Hrabinie Maricy E.Kálmána. Partnerował najwybitniejszym solistkom polskich scen - m.in. Wandzie Polańskiej, Zdzisławie Donat, Krystynie Tyburowskiej, Barbarze Mądrej, Grażynie Brodzińskiej.

Jego kreacje charakteryzują się dużą wrażliwością i - co podkreślane jest w recenzjach - "mistrzowskim prowadzeniem frazy od brzmiącego, silnego forte po subtelne pianissima, co przy zachowaniu ciepłej, szlachetnej barwy aż do najwyższych tenorowych rejestrów pozostawia u słuchaczy niezapomniane wrażenia.

Ewelina Szybilska – sopran. Absolwentka Wydziału Wokalno-Aktorskiego Akademii Muzycznej im. Karola Szymanowskiego  w Katowicach w klasie śpiewu solowego prof.  zw. Jana Ballarina i dr hab. Ewy Biegas, gdzie w 2009 r. otrzymała dyplom z wyróżnieniem.

Od sezonu artystycznego 2009/2010 jest solistką Opery Śląskiej, gdzie wykonuje partie m.in. Musetty „Cyganeria” G. Pucciniego, Hanny w operze „Straszny dwór”  S . Moniuszki, Lucy w operze „The Telephone” Gian-Carlo Menottiego, Rozyny w operze „Cyrulik sewilski” G. Rossiego, Arseny w operetce „Baron cygański” J. Straussa II, Gildy w operze „Rigoletto” G. Verdiego, Zuzi w operze „Verbum nobile ” S . Moniuszki.

Współpracuje również z Operą Nova w Bydgoszczy oraz z Gliwickim Teatrem Muzycznym.

Laureatka wielu konkursów i festiwali, m.in.: pierwsza nagroda w Konkursie Wokalnym "YAMAHA Music Foundation of Europe", druga nagroda Międzynarodowego Konkursu Śpiewaczego im. Imricha Godina w Varble (Słowacja).

Grażyna Mądroch – sopran. Uczennica i pierwsza dyplomantka znakomitej śpiewaczki Bogny Sokorskiej, słynnego „Słowika Warszawy”. Zadebiutowała w Teatrze Wielkim w Warszawie w opero-balecie J. Fotka „Leśna Królewna” w partii Słowika. Związana solistycznie wieloletnią współpracą etatową z Warszawską Operą Kameralną, wykonuje czołowe partie sopranowe z oper Mozarta, Rossiniego, Donizettiego, Kurpińskiego, Verdiego.

Od kilkunastu lat śpiewa w Mozartowskich festiwalowych przedstawieniach Warszawskiej Opery Kameralnej w: Warszawie, Wiedniu, Madrycie, Bejrucie, Tokio, podczas Bodeńskiego Festiwalu w Friedrichshafen oraz Warszawskiego Festiwalu Muzyki Sakralnej. W repertuarze ma zarówno partie operowe, oratoryjne, arie koncertowe, pieśni, wykonuje muzykę sakralną od baroku do współczesności, śpiewa także repertuar m.in. z operetek, musicali i piosenki filmowe.

Współpracowała gościnnie z teatrami operowymi w Bydgoszczy, Łodzi, Wrocławiu, Szczecinie, oraz z filharmoniami w całej Polsce. Występowała również m.in. w: Niemczech, Belgii, Holandii, Francji, Szwajcarii, Hiszpanii, Włoszech, Austrii, Słowacji, w Libanie i Japonii. Jest założycielką oraz prezesem fundacji im. Bogny Sokorskiej, a także pomysłodawczynią i wykonawcą wielu ważnych wydarzeń muzycznych, m.in. Letni Festiwal Muzyczny im. Bogny Sokorskiej w Pałacu w Jabłonnie oraz Piastowski Maj Muzyczny, który jest już realizowany od 4 lat. Współpracuje ze znanymi i bardzo lubianymi artystami estrad polskich. Jest założycielką Orkiestry Kameralnej Intermezzo, która towarzyszy jej we wszystkich ważnych wydarzeniach artystycznych.

Piotr Kaczmarek – tenor. W 2000 roku ukończył Akademię Muzyczną w Łodzi na wydziale wokalno-aktorskim. Od 2000 roku współpracuje jako pierwszy tenor z Reprezentacyjnym Zespołem Artystycznym Wojska Polskiego w Warszawie. Regularnie występuje w filharmonii warszawskiej, katowickiej, krakowskiej i rzeszowskiej. Jest również częstym gościem Teatru Muzycznego w Lublinie. W 2002 roku rozpoczął współpracę ze znanym tenorem Bogusławem Morką, z którym koncertuje w całej Polsce. Ponadto współpracuje z Krakowską śpiewaczką Krystyną Tyburowską.

TAGI:

Komentarze (2):

WGR; 7 września 2016, 21:40

Komentarz został ukryty z powodu naruszenia zasad komentarzy.

Polityk; 11 października 2016, 19:26

Zakrzewski się splamił , przecież kandydował do powiatu z Naszych Czasów. Tylko 30 głosów. W końcu czy polityka, czy śpiew?

Napisz komentarz:

Twój nick:

Treść komentarza:

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Redakcja portalu Grojec24.net nie ponosi odpowiedzialności za ich treść. Każdego użytkownika obowiązują zasady komentarzy.

 

Najnowsze artykuły

Będzie zmiana warty na parafii w Zbroszy Dużej Dotychczasowy proboszcz parafii św. Jana Chrzciciela w...
Rowerem przez Mazowsze Jak zapewnić sobie czas pełen wrażeń? Odpowiedź jest prosta...
Fałszywi kominiarze grasują po Grójcu. Jest ostrzeżenie Spółdzielnia Mieszkaniowa Samopomoc w Grójcu ostrzega...
Już w sobotę 63. edycja Święta Kwitnących Jabłoni. Kto wystąpi w Grójcu Kubańczyk, Mesajah oraz Bajm to gwiazdy, które wystąpią...
Nocne wybryki 56-letniego mieszkańca Mogielnicy Mienie publiczne zbyt często staje się przeciwnikiem...

Najnowsze ogłoszenia

Firmy z Grójca i okolic

OSK MANEWR PATRYK TOMASZ KUJAWA Dlaczego My? Odpowiedź jest prosta i zawarta w tym krótkim opisie.

2013-2023 © Grojec24.net - informacyjny portal mieszkańców Grójca i Powiatu Grójeckiego.

Wydawcą portalu jest AaaMedia.pl.