Grojec24.net - Grójec i Powiat Grójecki

Pędziła lexusem przez Kozietuły. Sprawa znajdzie swój finał w sądzie

18 kwietnia 2023; 08:39

Informacja prasowa

6 komentarzy

Fot. KPP w Grójcu Fot. KPP w Grójcu

Policjanci z grójeckiej drogówki w ramach Mazowieckiej Grupy SPEED kontrolowali prędkość pojazdów przejeżdżających przez Nowy Miedzechów i Kozietuły. Zagrożenia wynikające ze zbyt szybkiej jazdy zostały zauważone przez mieszkańców, którzy za pomocą Krajowej Mapy Zagrożeń Bezpieczeństwa zgłaszali je mundurowym. Konsekwencje zbyt szybkiej jazdy poniosła 51-letnia kobieta, która przekroczyła dopuszczalną prędkość w terenie zabudowanym o 51 km/h. Kolejna kierująca nie przyjęła grzywny, ta sprawa swój finał znajdzie w sądzie.

Dzięki Krajowej Mapie Zagrożeń Bezpieczeństwa obywatele mogą zgłaszać wszelkie niepokojące ich zjawiska, które następnie policjanci są zobowiązani weryfikować. Jeśli zgłoszenie jest w zakresie kompetencji stróżów prawa, mają oni obowiązek przedsięwziąć czynności, aby je usunąć albo zminimalizować. Mieszkańcy miejscowości Nowy Miedzechów właśnie za pośrednictwem Krajowej Mapy Zagrożeń Bezpieczeństwa przekazali mundurowym informację o tym, że kierowcy jeżdżą zbyt szybko, przez co narażają innych uczestników na niebezpieczeństwo.

W miniony piątek zgłoszenie takie zostało potwierdzone przez policjantów z drogówki, którzy sprawdzali prędkość pojazdów poruszających się przez tą miejscowość. Mundurowi namierzyli bmw, którego kierująca przekroczyła dozwoloną prędkość o 51 km/h. 51-latka została ukarana mandatem karnym w wysokości 1500 złotych oraz otrzymała 13 punktów karnych. Na tym jednak się nie skończyło, gdyż policjanci zatrzymali kierującej prawo jazdy na najbliższe 3 miesiące.

Dwa dni wcześniej w Kozietułach kierująca osobowym lexusem w terenie zabudowanym pędziła z prędkością 117 km/h. Pani nie przyznała się do popełnionego wykroczenia i nie przyjęła nałożonej grzywny w wysokości 2000 złotych i 14 punktów karnych. 44-latka straciła już prawo jazdy na 3 miesiące. Ta sprawa swój finał znajdzie w sądzie.

Apelujemy do kierowców o zachowanie rozsądku na drodze i jazdę zgodną z przepisami. Nadmierna prędkość to nadal jedna z głównych przyczyn wypadków drogowych. Jadąc za szybko ryzykujemy życie i zdrowie swoje oraz innych uczestników ruchu drogowego.

nadkom. Agnieszka Wójcik

TAGI:

Komentarze (6):

Marcin; 18 kwietnia 2023, 12:37

Ślicznie, brawo Policja!

Gruby; 18 kwietnia 2023, 16:18

Przekroczenie 51? Ludzie dają się ładować a szuszara ma pewnie tolerancji z 3km/h

fred; 19 kwietnia 2023, 05:44

Bardzo dobrze że odmówiła,niech sobie snajper przeczyta specyfikację urządzenia.Strażnicy budżetu nie bezpieczeństwa,sami łamią prawo takimi pomiarami.Z ręki 70m max,wszystko co powyżej to śmietnik.A dla strachliwych podpowiedź,nad nimi jest prokurator i pytanie o jego dane mocno studzi zapały pomiarowe.Polak Polaka jebie,do czego to doszło.

Perl; 19 kwietnia 2023, 09:22

Co do pomiaru prędkości powyżej 300m, to biegły może pomoże, ale pod warunkiem że był tam jeszcze jeden samochód. Inaczej Pani się nie wytłumaczy że to prędkość innego pojazdu. Standardowo sprawdzają prędkość na środku wsi przy OSP, lub na drodze 728 przy szkole.

do Freda; 20 kwietnia 2023, 08:22

Ciekawe czy też byś tak pisał jak pirat drogowy zabiłby twoje dziecko. Też byś mu takie rady dawał. Mogła po prostu jechać wolniej. Koniec.

Grzesiek; 20 kwietnia 2023, 09:41

Do obrońców pani: jakie to znaczenie czy 51 czy 55 czy 48? Zabije waszą matkę, dziecko czy wujka to zobaczycie.

Napisz komentarz:

Twój nick:

Treść komentarza:

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Redakcja portalu Grojec24.net nie ponosi odpowiedzialności za ich treść. Każdego użytkownika obowiązują zasady komentarzy.

 

Najnowsze artykuły

Jest przetarg na modernizację stadionu w Grójcu Urząd Gminy i Miasta w Grójcu ogłosił przetarg na przebudow...
Grójecka policjantka na motocyklu, łączy służbę z pasją Czy pracę można połączyć z pasją? Mł. asp. Agata Sławińska...
Piknik Średniowieczny na 1000-lecie grodu obronnego w Lewiczynie Towarzystwo Przyjaciół Ziemi Grójeckiej i Koło Gospodyń...
Liga okręgowa: Mazowsze Grójec – Powiślanka Lipsko 1:0 Podopieczni Jerzego Engela jr odnieśli cenne zwycięstwo nad...
Jutro w Grójcu akcja Koalicji Obywatelskiej Kobiety na wybory Już jutro (23 września) w Grójcu o godz.15.30 akcja...

Najnowsze ogłoszenia

Firmy z Grójca i okolic

Wędlina Mięso Garmażerka Grójec Kościelna... Sprzedaż zdrowej mało przetworzonej żywności, a nawet bez konserwantów...
INTENSON S.A. - sklep z ekologiczną... INTENSON to producent zdrowej żywności. Jestesmy również sklepem, zajmującym...
OSK MANEWR PATRYK TOMASZ KUJAWA Dlaczego My? Odpowiedź jest prosta i zawarta w tym krótkim opisie.

2013-2023 © Grojec24.net - informacyjny portal mieszkańców Grójca i Powiatu Grójeckiego.

Wydawcą portalu jest AaaMedia.pl.