Pieniądze na nowe wozy strażackie dla OSP z powiatu grójeckiego

10 lipca 2020; 13:59

Informacja prasowa

1 komentarz

Fot. Agata Matulka, archiwum

Samorząd Mazowsza dofinansuje zakup 66 średnich i ciężkich samochodów ratowniczo-gaśniczych dla strażaków ochotników z Mazowsza. 19 z nich trafi do OSP z regionu radomskiego i powiatu grójeckiego. W sumie na realizację całego zadania przeznaczono 6,6 mln zł.

– Strażacy ochotnicy to ludzie, którzy ryzykują swoje życie i zdrowie, by nas ratować i robią to zupełnie bezinteresownie. Dlatego naszym zadaniem jest ich wspierać i wyposażać w możliwie najlepszy sprzęt. To już kolejny program, który w tym roku kierujemy właśnie w stronę OSP. Dzięki środkom z naszego budżetu doposażyliśmy je w niezbędne w czasie epidemii środki ochrony osobistej, a także dofinansowaliśmy remonty strażnic – zaznacza wicemarszałek Rafał Rajkowski.

W ramach naboru wpłynęło 78 wniosków. Ostatecznie wsparcie trafi do 66 samorządów, w tym 19 z subregionu radomskiego i powiatu grójeckiego. Każdy z nich otrzyma dofinansowanie w wysokości 100 tys. zł na zakup samochodów ratowniczo-gaśniczych dla jednostek OSP. W sumie na ten cel samorząd Mazowsza przeznaczył 6,6 mln zł.

Wsparcie samorządu województwa mazowieckiego jest jednym z elementów tzw.  montażu finansowego, który pozwala OSP zakupić samochody ratowniczo-gaśnicze. Uwzględnia on m.in. środki z Narodowego i Wojewódzkiego Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej, Komendy Głównej Państwowej Straży Pożarnej z przeznaczeniem na fundusz Krajowego Systemu Ratowniczo-Gaśniczego, Ministra Spraw Wewnętrznych i Administracji, zakładów ubezpieczeń, czy też środków samorządowych oraz jednostek OSP.

Po 100 tys. zł na zakup samochodów ratowniczo-gaśniczych otrzymają OSP Chynów, OSP Goszczyn, OSP Belsk Duży i OSP Warka. Ponadto, gmina Grójec otrzyma 47,7 tys. zł na zakup specjalistycznej pralnicy wraz z suszarką dla OSP Grójec.

TAGI:

Komentarze (1):

MS; 10 lipca 2020, 18:07

Grójec nie leży w regionie radomskim

Napisz komentarz:

Twój nick:

Treść komentarza:

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Redakcja portalu Grojec24.net nie ponosi odpowiedzialności za ich treść. Każdego użytkownika obowiązują zasady komentarzy.

 

Najnowsze artykuły

Policjanci zlikwidowali plantację konopi pod Grójcem 28-letni plantator usłyszał prokuratorskie zarzuty i grozi...
Nowe zakażenie koronawirusem w powiecie grójeckim W ciągu ostatniej doby potwierdzono jedno nowe zakażenie...
W niedzielę Piknik Militarny i Zawody Strzeleckie 16 sierpnia, w niedzielę na strzelnicy KS CEL w...
Gdzie kupić dobre okna i drzwi? Klucz-Serwis Grójec Są takie elementy wyposażenia domu, z których można...
Mazowsze zaprasza na treningi dzieci z roczników 2013 i 2014 GKS Mazowsze Grójec zaprasza na pierwszy trening chłopców...
www.AUTOdoc.pl

Najnowsze ogłoszenia

GINEKOLOG - CAŁY ZAKRES USŁUG GINEKOLOG - Oferuje cały zakres usług !!!!

Szybkie terminy...
Szkolenia i nadzór BHP Oferuję:
- organizację szkoleń z zakresu BHP, przygotowywanie...
Wiertnica spalinowa ZSW-15 szneki... Sprzedam nową, nigdy nie używaną wiertnice (w 100% sprawną).
W...
Praca w branży spożywczej! Bez stawki... Agencja pracy Morego (cert.16198) poszukuje dla swojego klienta pracowników...
Regeneracja i naprawa turbosprężarek... Naprawiamy i regenerujemy turbosprężarki, naprawiamy sterowniki turbosprężarek,...

Firmy z Grójca i okolic

... Sporządzanie wycen nieruchomości dla zabezpieczenia kredytów hipotecznych,...
Firma przeprowadzkowa Lider - Przeprowadzki... Jesteśmy firmą przeprowadzkową z Krakowa, jednak wykonujemy także przeprowadzki...
Twój Dzień - organizacja imprez okolicznościowych... Szukasz wodzireja na swoje wesela? Skontaktuj się z agencją Twój Event,...
Take Care Polska sp. zoo. Firma zajmuje się dochodzeniem zaniżonych odszkodowań zarówno z OC sprawcy...
Fotowoltaika Brewa Zbudujemy dla Ciebie instalację fotowoltaiczną i obniżymy rachunki za...

2013-2020 © Grojec24.net - informacyjny portal mieszkańców.

Wydawcą portalu jest AaaMedia.pl.