Grójec, Powiat Grójecki - portal Grojec24.net
Autoryzowany punkt sprzedaży Bruk-bet Bruk Designer Olszany

Pierwsza Dama podziękowała Terytorialsom m.in. z Grójca

6 lipca 2020; 13:19

Informacja prasowa

9 komentarzy

Fot. Grzegorz Jakubowski / KPRP Fot. Grzegorz Jakubowski / KPRP

W piątek Pierwsza Dama była gospodarzem uroczystości podsumowania akcji „Obiady dla Bohaterów podczas epidemii”. W wydarzeniu zamykającym 101 dni trwania projektu wziął udział płk Przemysław Owczarek, dowódca 6 Mazowieckiej Brygady Obrony Terytorialnej.

News will be here

Ogólnopolska akcja pomocy i wsparcia dla kombatantów „Oni walczyli o naszą Wolność, My walczyliśmy o Ich zdrowie” rozpoczęła się w połowie marca, a zakończyła 3 lipca br. 6 Mazowiecka Brygada Obrony Terytorialnej w ramach operacji Odporna Wiosna, włączyła się w działania na rzecz kombatantów południowego Mazowsza.

Życie większości z nich zmieniło się w okresie epidemii diametralnie. Jednak potrzeby wciąż były takie same - ciepły posiłek, opieka... ze spełnieniem tych podstawowych największy problem miały osoby starsze - i to one były najbardziej zagrożone wirusem. 6MBOT swoją pomocą objęła 304 kombatantów: - Czasami wystarczył telefon i zwykła rozmowa, czasami nasi żołnierze pomagali w zakupach i załatwieniu najpilniejszych spraw, a bardzo często było to dostarczenie ciepłego posiłku. Każde spotkanie to niezwykła okazja nie tylko do pomocy tym, którzy walczyli za naszą Ojczyznę i próba odwdzięczenia się za to co dla nas zrobili, ale przede wszystkim są to dla Terytorialsów żywe lekcje historii i spotkania z autorytetami - podsumowuje płk Przemysław Owczarek, dowódca 6 Mazowieckiej Brygady Obrony Terytorialnej.

Podczas spotkania w ogrodach Pałacu Prezydenckiego Pierwsza Dama, Agata Kornhauser-Duda doceniła i podziękowała za zaangażowanie żołnierzom Wojsk Obrony Terytorialnej oraz wszystkim, którzy włączyli się w projekt: – Myślę, że kierowała Państwem po prostu potrzeba serca i to jest najpiękniejsze. To, co zrobili Państwo w imię społecznej solidarności trafiło do niezwykłych ludzi: bohaterów, którzy poświęcili swoją młodość, nierzadko zdrowie, by wywalczyć wolność dla nas. Jest to swoisty akt wdzięczności, ale nie zapomnieli Państwo o współczesnych bohaterach: pracownikach służby zdrowia – powiedziała Małżonka Prezydenta.

Mimo zakończenia akcji, żołnierze 6 Mazowieckiej Brygady Obrony Terytorialnej ciągle pomagają kombatantom i osobom w podeszłym wieku. Misją WOT jest pielęgnowanie pamięci i stanie na straży wartości, o które walczyli ich patroni.

TAGI:

Komentarze (9):

obserwator; 6 lipca 2020, 13:23

Brawo zaczynają dostrzegać Grójec

Hania; 6 lipca 2020, 15:24

Rychło w czas się odezwała " milcząca dama ".

Jola; 6 lipca 2020, 20:33

Olała kobiety polskie gdy potrzebowały wsparcia ... chociażby w trakcie protestów niepełnosprawnych

Elektra; 6 lipca 2020, 23:28

Do Hani. Mowa jest srebrem a milczenie złotem. Lepiej coś konkretnego robić niż gadać po próżnicy. Najpierw może dowiedz się nieco o działalności tej pani, a wierz mi, że nie próżnowała.

Hania; 7 lipca 2020, 08:31

Nie interesuje mnie ta pani i jej zakłamany świat.

obserwator; 7 lipca 2020, 09:58

Pani Haniu proszę o konkrety, a nie jakiejś epitety. Pierwszej damie należy się szacunek, trochę kultury nie zaszkodzi nawet jak się nie popiera danej osoby.

Do Elektra; 7 lipca 2020, 15:24

Może nas Pani oświeci , bo jakoś nie zauważyłam.

Do obserwator; 7 lipca 2020, 15:30

A gdzie szacunek dla ponad połowy polskich obywateli, których nazywa się " gorszym sortem " ,komunistami , złodziejami , sprzedawczykami , donosicielami itd. ?

Do do obserwator; 7 lipca 2020, 19:46

Nigdy przenigdy nie należy się szacunek złodziejom i zdrajcom. Chyba że ktoś uważa, że to dobrzy ludzie, pożyteczni i wartościowi.
Ale też nieprawda że jest ich połowa. Na pewno też nie popiera ich połowa.

Napisz komentarz:

Twój nick:

Treść komentarza:

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Redakcja portalu Grojec24.net nie ponosi odpowiedzialności za ich treść. Każdego użytkownika obowiązują zasady komentarzy.

 

Najnowsze artykuły

Przeciwzapalne właściwości ziół – kurkuma i mastika Stan zapalny jest normalną odpowiedzią organizmu na urazy i...
Jak dobrać opony do quada i motocyklu? Wybór odpowiednich opon do quada lub motocykla jest...
Nie żyje znany i lubiany mieszkaniec Grójca Był osobą niezwykle szanowaną i lubianą przez mieszkańców...
ITD: kierował bez uprawnień niesprawną wywrotką Kierowca wywrotki i zarazem przedsiębiorca nie posiadał waż...
Trafią na 3 miesiące do aresztu za pobicie i uszkodzenie ciała Najbliższe 3 miesiące spędzą w areszcie dwaj sprawcy, któ...

Najnowsze ogłoszenia

Firmy z Grójca i okolic

OSK MANEWR PATRYK TOMASZ KUJAWA Dlaczego My? Odpowiedź jest prosta i zawarta w tym krótkim opisie.

2013-2023 © Grojec24.net - informacyjny portal mieszkańców Grójca i Powiatu Grójeckiego.

Wydawcą portalu jest AaaMedia.pl.