Grójec, Powiat Grójecki - portal Grojec24.net
Autoryzowany punkt sprzedaży Bruk-bet Bruk Designer Olszany

Pierwsze Klasy Patronackie w Centrum Kształcenia Zawodowego i Ustawicznego w Nowej Wsi

10 listopada 2015; 09:59

Grojec24.net

0 komentarzy

W przeddzień Dnia Edukacji Narodowej w Centrum Kształcenia Zawodowego i Ustawicznego w Nowej Wsi uczniowie klas pierwszych złożyli uroczyste ślubowanie. Uroczystość miała niezwykły charakter z uwagi na objęcie klas pierwszych patronatem wyższych uczelni i firm.

News will be here

Z ramienia uczelni Wydział Ogrodnictwa Biotechnologii i Architektury Krajobrazu Szkoły Głównej Gospodarstwa Wiejskiego w Warszawie objął patronatem uczniów technikum w zawodzie technik ogrodnik natomiast Wydział Architektury Wyższej Szkoły Ekologii i Zarządzania w Warszawie uczniów technikum w zawodzie technik architektury krajobrazu. Lokalne firmy, które objęły patronat nad klasami to: Zakład Zaopatrzenia Ogrodniczego w Warce – patronat nad uczniami w zawodzie technik ogrodnik oraz „Kordus Szkółkarstwo ozdobne” w Woli Mrokowskiej nad uczniami technikum w zawodzie technik architektury krajobrazu.

Podczas uroczystości zostały podpisane porozumienia o objęciu patronatem klas pierwszych. Porozumienia podpisali:

- Jej magnificencja prorektor dr Justyna Kłos - Wyższa Szkoła Ekologii i Zarządzania w Warszawie,
- dziekan wydziału prof. dr. hab. Katarzyna Niemirowicz – Szczyt- Szkoła Głównej Gospodarstwa Wiejskiego w Warszawie
- pan Andrzej Kordus gospodarstwo „Kordus Szkółkarstwo Ozdobne”,
- Prezes mgr Anna Marczak - Zakład Zaopatrzenia Ogrodniczego w Warce,
- pan Paweł Siennicki Członek Zarządu Powiatu Grójeckiego w imieniu starosty grójeckiego.

W uroczystości uczestniczyli również: pan Andrzej Zaręba – Wiceprzewodniczący Rady Powiatu Grójeckiego, pan Jan Traczyk – Naczelnik Wydziału Edukacji i Zdrowia, panowie Michał Pruś i Piotr Bączek – radni powiatu grójeckiego, ks. Sławomir Paszowski – proboszcz parafii św. Izydora Oracza w Nowej Wsi, profesor Kazimierz Tomala – kierownik Katedry Sadownictwa SGGW, doktor Katarzyna Kowalczyk z Katedry Roślin Warzywnych i Leczniczych SGGW, pan Ryszard Marczak – specjalista ds. marketingu ZZO w Warce, pan Radosław Rak – Przewodniczący Rady Rodziców przy CKZiU w Nowej Wsi.

Jaka jest różnica pomiędzy klasą patronacką a zwykłą klasą? Przede wszystkim dostępem do najnowszych badań i osiągnięć w dziedzinie ogrodnictwa i architektury krajobrazu co przełoży się na jakość nauki i przygotowanie dobrych specjalistów regionu grójeckiego. Wyższe uczelnie i firmy w porozumieniu ze szkołą zadeklarowały wsparcie procesu kształcenia.

Współpraca ma poszerzyć wiedzę i umiejętności uczniów klas patronackich, umożliwić wykonywanie ciekawych doświadczeń, rozwinąć zainteresowania oraz rozbudzić pasje. Takie działania mają ukierunkować młodych ludzi, aby w przyszłości znaleźli dla siebie miejsce w regionie grójeckim, wiedzieli, jak się poruszać w świecie, byli bardziej przedsiębiorczy, wierzyli w sukces, potrafili rozwijać własne zdolności.

Dostosowanie kształcenia zawodowego do potrzeb rynku pracy nie jest łatwe. Duże znaczenie ma aktywna współpraca z pracodawcami, by wspólnie przygotować uczniów do podjęcia zawodu.

Podpisane porozumienia zainicjują rozpoczęcie długofalowej współpracy mającej na celu upowszechnienie działań promujących rozwój szkolnictwa zawodowego.

Centrum Kształcenia Zawodowego i Ustawicznego w Nowej Wsi

TAGI:

Komentarze (0):

Na razie nie ma żadnych komentarzy - Twój może być pierwszy!

Napisz komentarz:

Twój nick:

Treść komentarza:

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Redakcja portalu Grojec24.net nie ponosi odpowiedzialności za ich treść. Każdego użytkownika obowiązują zasady komentarzy.

 

Najnowsze artykuły

Grójec miasto szpiegów Podejrzany o szpiegostwo były już sędzia Tomasz Szmydt...
Liga okręgowa: Mazowsze Grójec – Wulkan Zakrzew 1:1 Podopieczni Jerzego Engela jr niespodziewanie tylko...
Rusza przebudowa parku miejskiego w Grójcu! Rozpoczynają się prace przy kolejnym etapie rewitalizacji...
Dariusz Gwiazda: Wznawiamy rozbudowę Publicznej Szkoły Podstawowej nr 1 w Grójcu Burmistrz Dariusz Gwiazda poinformował, że w czwartek zosta...
Były sędzia poszukiwany listem gończym! Był zameldowany w Grójcu Były już sędzia Tomasz Szmydt, który zbiegł na Białoruś i...

Najnowsze ogłoszenia

Firmy z Grójca i okolic

OSK MANEWR PATRYK TOMASZ KUJAWA Dlaczego My? Odpowiedź jest prosta i zawarta w tym krótkim opisie.

2013-2023 © Grojec24.net - informacyjny portal mieszkańców Grójca i Powiatu Grójeckiego.

Wydawcą portalu jest AaaMedia.pl.