Grójec, Powiat Grójecki - portal Grojec24.net
Autoryzowany punkt sprzedaży Bruk-bet Bruk Designer Olszany

Pierwsze szkolenie zintegrowane mazowieckich Terytorialsów

6 kwietnia 2019; 08:02

Informacja prasowa

1 komentarz

fot. materiały prasowe fot. materiały prasowe

W sobotę, 6 kwietnia żołnierze z 61 i 65 batalionu lekkiej piechoty z 6 Mazowieckiej Brygady Obrony Terytorialnej rozpoczną szkolenie zintegrowane - podsumowujące pierwszy cykl szkoleniowy.

News will be here

To właśnie niemal rok temu żołnierze z 61 batalionu, jako pierwsi w 6 MBOT złożyli przysięgę wojskową. Teraz Terytorialsi wyruszają na szkolenie, które jest podsumowaniem pierwszego roku ich służby.

„Szkolenia zintegrowane są podsumowaniem cyklu szkoleń w ramach etapu szkolenia indywidualnego. Każdy żołnierz OT przechodzi jedno takie szkolenie w roku, po cyklu szkolenia indywidualnego. Szkolenie zintegrowane to zamknięcie etapu wyszkolenia indywidualnego i weryfikacja umiejętności Terytorialsów przed kolejnym cyklem, jakim jest szkolenie specjalistyczne” – tłumaczy dowódca brygady pułkownik Grzegorz Kaliciak.

Mazowieccy Terytorialsi będą szkolić się w Ośrodku Szkolenia Poligonowego Wojsk Lądowych w Wędrzynie od 6 do 19 kwietnia. Jest to dla nich już kolejne szkolenie w warunkach poligonowych. Żołnierze w OSPWL w Wędrzynie spędzą nieprzerwanie dwa tygodnie. Każdy dzień wypełnią intensywne zajęcia trwające po 12 godzin. Zwieńczeniem będzie certyfikacja żołnierzy przed rozpoczynającym się w maju szkoleniem specjalistycznym.

W maju 6 Mazowiecka Brygada Obrony Terytorialnej będzie realizować wszystkich formy szkoleń. Wśród nich są także szkolenia podstawowe i wyrównawcze (dla kandydatów do Terytorialnej Służby Wojskowej) oraz rotacyjne prowadzone w stałych rejonach odpowiedzialności batalionów (Grójec, Radom, Płock i Pomiechówek).

TAGI:

Komentarze (1):

61/62; 22 kwietnia 2019, 23:16

Byłem w Grójcu od początku powstania 6MBOT przeniosłem się do Radomia bo niby bliżej,minoł mi już rok w WOT i nie tylko mi bo jeszcze paru żołnierzom i w Radomiu nic się nie dzieje tak jakbyśmy zaczynali wszystko od nowa,ustawy chyba mówią jasno to co w nich napisane

Napisz komentarz:

Twój nick:

Treść komentarza:

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Redakcja portalu Grojec24.net nie ponosi odpowiedzialności za ich treść. Każdego użytkownika obowiązują zasady komentarzy.

 

Najnowsze artykuły

Grójec miasto szpiegów Podejrzany o szpiegostwo były już sędzia Tomasz Szmydt...
Liga okręgowa: Mazowsze Grójec – Wulkan Zakrzew 1:1 Podopieczni Jerzego Engela jr niespodziewanie tylko...
Rusza przebudowa parku miejskiego w Grójcu! Rozpoczynają się prace przy kolejnym etapie rewitalizacji...
Dariusz Gwiazda: Wznawiamy rozbudowę Publicznej Szkoły Podstawowej nr 1 w Grójcu Burmistrz Dariusz Gwiazda poinformował, że w czwartek zosta...
Były sędzia poszukiwany listem gończym! Był zameldowany w Grójcu Były już sędzia Tomasz Szmydt, który zbiegł na Białoruś i...

Najnowsze ogłoszenia

Firmy z Grójca i okolic

OSK MANEWR PATRYK TOMASZ KUJAWA Dlaczego My? Odpowiedź jest prosta i zawarta w tym krótkim opisie.

2013-2023 © Grojec24.net - informacyjny portal mieszkańców Grójca i Powiatu Grójeckiego.

Wydawcą portalu jest AaaMedia.pl.