Grójec, Powiat Grójecki - portal Grojec24.net
Autoryzowany punkt sprzedaży Bruk-bet Bruk Designer Olszany

Pierwszy raz na lotnisku – oto co musisz wiedzieć

29 kwietnia 2024; 08:35

Materiał promocyjny

Podróżowanie samolotem otwiera przed pasażerami ogrom możliwości. Jednak pierwszy lot, a zarazem pierwsza wizyta na lotnisku, mogą być szczególnie stresujące. Dlatego w poniższym artykule podpowiadamy, jak przygotować się do przejścia lotniskowych procedur, jak znaleźć parking i na co zwrócić uwagę, będąc na lotnisku po raz pierwszy!

News will be here

Zakup biletów lotniczych to pierwszy krok do ekscytującej podróży. Zanim jednak wsiądziesz na pokład samolotu, musisz przejść jeszcze wiele etapów przed i na samym lotnisku. Zaczynając od rezerwacji parkingu, a kończąc na odprawie biletowej, w tym artykule wyjaśniamy, jak bez stresu przejść przez wszystkie procedury!

Parking na lotnisku czy przy lotnisku?


Zanim pojawisz się na lotnisku, musisz tam dojechać. Jeśli jedziesz samochodem, pamiętaj o konieczności rezerwacji parkingu na cały czas Twojej nieobecności. Parking lotniskowy zwykle jest dość kosztowną opcją. Dlatego wielu pasażerów wybiera prywatny parking Warszawa Okęcie lub przy innym lotnisku. To opcja o wiele bardziej opłacalna, która pozwala za niewielkie pieniądze pozostawić samochód w bezpiecznym miejscu nawet na kilka tygodni. Warto wybierać parking przy lotnisku, który oferuje bezpłatny i szybki transfer na lotnisko.

Odprawa przed lotem


Kiedy już znajdziesz się na lotnisku, w pierwszej kolejności poszukaj wzrokiem tablicy odlotów. To na niej znajdziesz informację, do którego stanowiska się udać celem odprawy. Na ekranie powinna widnieć także informacja o godzinie rozpoczęcia odprawy – zwykle jest to około 2 godzin przed planowanym odlotem. Zawsze warto ustawić się w kolejce odpowiednio wcześniej, aby zdążyć bez stresu nadać bagaż. Pamiętaj, że do odprawy bagażowej musisz iść tylko wtedy, gdy masz ze sobą bagaż rejestrowany (większą walizkę) lub nie masz jeszcze swojej karty pokładowej.

Kontrola bezpieczeństwa


Po nadaniu swojego bagażu i otrzymaniu karty pokładowej należy udać się do stanowiska kontroli bezpieczeństwa. To etap, na którym należy włożyć cały swój bagaż podręczny, a także przedmioty osobiste, takie jak telefon komórkowy, portfel, okulary czy pasek od spodni do specjalnych skrzynek, które następnie przejeżdżają przez skaner. Ty sam będziesz poproszony o przejście przez bramkę do wykrywania metali. W niektórych przypadkach pracownicy lotniska poproszą Cię dodatkowo o zdjęcie obuwia lub biżuterii.

Kontrola paszportowa


Jeśli lecisz do jednego z państw strefy Schengen, nie musisz udawać się do kontroli paszportowej. Zwykle taka kontrola trwa chwilę i polega głównie na okazaniu paszportu lub innego dokumentu tożsamości. W niektórych krajach pasażer zostanie też poproszony o pokazanie twarzy w kamerce w celu zrobienia zdjęcia.

Wsiadanie do samolotu


Po przejściu wszelkich odpraw i kontroli pasażer znajduje się w tzw. strefie bezcłowej, gdzie można już zakupić i zabrać na pokład jedzenie, picie, alkohole, perfumy i inne upominki w atrakcyjnych cenach. Następnie pozostaje czekać na otwarcie bramki i wejście do samolotu.

TAGI:

 

Najnowsze artykuły

Będzie zmiana warty na parafii w Zbroszy Dużej Dotychczasowy proboszcz parafii św. Jana Chrzciciela w...
Rowerem przez Mazowsze Jak zapewnić sobie czas pełen wrażeń? Odpowiedź jest prosta...
Fałszywi kominiarze grasują po Grójcu. Jest ostrzeżenie Spółdzielnia Mieszkaniowa Samopomoc w Grójcu ostrzega...
Już w sobotę 63. edycja Święta Kwitnących Jabłoni. Kto wystąpi w Grójcu Kubańczyk, Mesajah oraz Bajm to gwiazdy, które wystąpią...
Nocne wybryki 56-letniego mieszkańca Mogielnicy Mienie publiczne zbyt często staje się przeciwnikiem...

Najnowsze ogłoszenia

Firmy z Grójca i okolic

OSK MANEWR PATRYK TOMASZ KUJAWA Dlaczego My? Odpowiedź jest prosta i zawarta w tym krótkim opisie.

2013-2023 © Grojec24.net - informacyjny portal mieszkańców Grójca i Powiatu Grójeckiego.

Wydawcą portalu jest AaaMedia.pl.