W niedzielę 8 listopada w podwarszawskim Nadarzynie rozegrano turniej piłki nożnej dla dzieci urodzonych w 2008 roku.
Na hali sportowej Gminnego Ośrodka Sportu rywalizowało 8 drużyn a wśród nich chłopcy z Publicznej Szkoły Podstawowej w Bikówku. Wystąpiliśmy w następującym składzie: Kacper Wielgus, Paweł Maliszewski, Nikodem Chmielewski, Wiktor Wach, Oliwier Kucharski oraz bramkarze Oskar Jachowski i Krzysztof Kot.
Bardzo głośna atmosfera na trybunach, nowe miejsce, duża hala dała o sobie znać już w pierwszym meczu. Widać było, że chłopcy są zestresowani, przytłoczeni, wystraszeni, ale po to właśnie pojechaliśmy na pierwszy turniej aby te wszystkie „strachy” przezwyciężyć, zdobyć bezcenne doświadczenie a przede wszystkim pograć w piłkę.
Naszym pierwszym przeciwnikiem była drużyna Widok Skierniewice.
Cytat ze strony internetowej: „Obecnie w klubie Widok trenuje około 350 chłopców, którzy ze względu na wiek i predyspozycje podzieleni są na 18 grup treningowych. Pod tym względem jesteśmy jednym z największych klubów w Polsce zajmujących się szkoleniem młodych piłkarzy. Pracę rozpoczynamy z dziećmi 4-5 letnimi, prowadząc ich przez wszystkie kategorie wiekowe, aż do wieku seniora”.
W tym spotkaniu trzeba przyznać szczerze to bardziej doświadczony przeciwnik miała więcej szans na bramkę a nam dopisało szczęście. Kacper zagrał ręką w naszym polu karnym i sędzia podyktował rzut karny. Nikodem na chwilę zmienił Oskara w bramce a zawodnik przeciwników chyba się przestraszył i przestrzelił karnego… w dalszych 12 minutach Oskar dzielnie bronił i mecz zakończył się wynikiem 0-0.
Kolejny nasz przeciwnik to drużyna Football Academy Otwock.
Mecz dla nas rozpoczął się niefortunnie bo już w pierwszej akcji straciliśmy gola. Jednak chłopcy pozbywszy się tremy wzięli się za odrabianie strat. Dwa proste błędy pod bramką FA Otwock skrzętnie wykorzystał Nikodem i wyszliśmy na prowadzenie. Jednak końcówka meczu należała do naszego przeciwnika. Najpierw wyrównali stan rywalizacji a potem po pięknym strzale z rzutu wolnego nie dali szans naszemu bramkarzowi. Tablica wyników pokazała na koniec 3-2 dla Otwocka.
Ostatnie grupowe starcie to pojedynek z Ofensywą Książenice, która wygrała dwa pierwsze swoje mecze. Bardzo długo utrzymywał się rezultat 0-0 ale to nasz przeciwnik pierwszy zdobył dwa gole. My odpowiedzieliśmy trafieniem Pawła Maliszewskiego i mecz zakończył się wynikiem 2-1 dla Ofensywy.
Po rozgrywkach grupowych przyszedł czas na mecz o „finał” pocieszenia ze Zniczem Pruszków. Wszyscy kibice pamiętają, że w Zniczu kiedyś grał Rober Lewandowski. Nam przyszło się zmierzyć z najmłodsza drużyna Akademii Znicza. Polegliśmy 3-0 tracąc dwie pierwsze bramki po rzutach wolnych.
Na koniec turnieju został nam mecz o miejsce 7. Zmierzyliśmy się z drużyną KS Ożarowianka. Od początku spotkania to my przeważaliśmy na boisku. Wynik otworzył Paweł Maliszewski. Kolejne 3 bramki dołożył Nikodem i mecz skończył się wynikiem 4-0 dla nas.
Wszystkim zawodnikom dziękuję za udział w turnieju. Na pamiątkę każdy dostał medal, dyplom i tą relację J. Szczególne podziękowania dla rodziców, którzy dzielnie wspierali swoje dzieci. Pamiętajcie w tym wieku liczy się dobra zabawa, a sama gra w piłkę ma sprawiać jak najwięcej radości. Zdobyliśmy cenne doświadczenie a teraz wracamy do treningów.
Trener Daniel Piechal
Kibic
9 listopada 2015, 11:49
Brawo chłopcy, Brawo trener!!!