Grójec, Powiat Grójecki - portal Grojec24.net

Pies pomógł w złapaniu włamywacza. Okradł dom pod Chynowem

15 lutego 2023; 09:03

Informacja prasowa

1 komentarz

Policyjny pies w akcji. Nador doprowadził do sprawcy włamania do domu Policyjny pies w akcji. Nador doprowadził do sprawcy włamania do domu

Zarzut kradzieży z włamaniem usłyszał 38-latek, który włamał się do domu. Właściciel zgłosił brak m.in. biżuterii. Mężczyznę już w dniu zgłoszenia zatrzymali policjanci z Chynowa, a pies służbowy doprowadził do miejsca jego pobytu. Za kradzież z włamaniem grozi kara do 10 lat pozbawienia wolności.

Do policjantów wpłynęło zgłoszenie o kradzieży z włamaniem do domu jednorodzinnego pod Chynowem. Do zdarzenia miało dojść kilka dni temu, ktoś wybił szybę w oknie i dostał się jego wnętrza. Pokrzywdzony zgłosił brak m.in. biżuterii. Straty wyniosły kilka tysięcy złotych. Podejrzany w tej sprawie został zatrzymany w ubiegłą środę, w dniu zgłoszenia przestępstwa.

Sprawca pozostawił ślady, po których do jego miejsca pobytu doprowadził pies służbowy Nador, pies służbowy wraz z przewodnikiem mł. asp. Sławomirem Bąbą. Pies pełni służbę w Komendzie Miejskiej Policji w Radomiu. 38-latka nie zastano pod tym adresem. Dzięki dobremu rozpoznaniu podległego rejonu chynowscy policjanci szybko zatrzymali podejrzanego.

Mężczyzna usłyszał zarzuty, a jego dalszym losie zdecyduje sąd. Kodeks karny za kradzież z włamaniem przewiduje karę do 10 lat pozbawienia wolności.

nadkom. Agnieszka Wójcik

TAGI:

Komentarze (1):

obywatelski; 15 lutego 2023, 18:40

Raz jeszcze na bieżąco:
Abstrahując od pracy psów dolnym węchem etc. ciekawe czy ktoś potwierdziłby moje obserwacje, co następuje.
Jak np. w danej okolicy pojawia się jakiś pojazd, pies reaguje, oszczekuje itd. W momencie gdy ów pojazd x razy się pojawi, reakcja już nie jest ta sama, jeśli jest - np. podczas szybkiego przejazdu pojazdu. Czyżby pies 'akceptował' go po wielokrotnym 'logowaniu się' w danej okolicy?
Z 1 strony to +, bo ktoś się obcy kręci, np. rekonesans w celu późniejszego rabunku, to pozostawia ślady (...). Z 2 str. - , bo jak się pojawi w w/w celu, pies może mniej czujnie reagować.
Jakieś kynologiczne potwierdzenie?

Napisz komentarz:

Twój nick:

Treść komentarza:

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Redakcja portalu Grojec24.net nie ponosi odpowiedzialności za ich treść. Każdego użytkownika obowiązują zasady komentarzy.

 

Najnowsze artykuły

W trakcie libacji zaatakował kompana 30-centymetrowym nożem Policjanci zatrzymali 53-latka, który jest podejrzany o usi...
Nauka Pływania | instruktor Emil Siedlarz | Chełmiec - Nowy Sącz - Korzenna
Księgowość w stolicy. Jakie są realia pracy księgowych w Warszawie? Praca w księgowości należy do zawodów cieszących się dużym...
Podpisano umowę! Wkrótce rusza przebudowa stadionu przy Laskowej W czwartek burmistrz Dariusz Gwiazda podpisał umowę na...
Ostatnie pożegnanie podinspektora Pawła Korczaka W środę w Tarczynie obyła się uroczystość pogrzebowa...

Najnowsze ogłoszenia

Firmy z Grójca i okolic

OSK MANEWR PATRYK TOMASZ KUJAWA Dlaczego My? Odpowiedź jest prosta i zawarta w tym krótkim opisie.

2013-2023 © Grojec24.net - informacyjny portal mieszkańców Grójca i Powiatu Grójeckiego.

Wydawcą portalu jest AaaMedia.pl.