Grójec, Powiat Grójecki - portal Grojec24.net
Autoryzowany punkt sprzedaży Bruk-bet Bruk Designer Olszany

Pijany wypadł z drogi i uderzył w drzewo, zatrzymał go policjant po służbie

27 marca 2024; 09:15

Informacja prasowa

1 komentarz

42-latka, który nietrzeźwy spowodował kolizję pod Nowym Miastem nad Pilicą, uderzając samochodem w drzewo zatrzymał policjant w czasie wolnym od służby. Kierowca został zatrzymany i niebawem usłyszy zarzut.

News will be here

W sobotę, 23 marca br. po godz. 21:00 st. post. Maciej Popiński policjant Komendy Powiatowej Policji w Pruszkowie będąc po służbie przejeżdżał Żdżarki pod Nowym Miastem nad Pilicą. W pewnym momencie zauważył  jak kierujący osobowym audi szybko go wyprzedza, wypada z drogi i uderza w drzewo.

Policjant natychmiast zatrzymał się i podbiegł do kierującego pojazdem, który samodzielnie z niego wysiadł i prosił aby nie dzwonić na policję. Zachowanie tego mężczyzny wskazywało na mocne zdenerwowanie. Policjant wyczuł woń alkoholu od kierującego. Dlatego poprosił osobę, która także zatrzymała się na miejscu zdarzenia o wykonanie telefonu na numer alarmowy, natomiast sam dozorował mężczyznę do czasu przyjazdu miejscowych policjantów.

Jak się okazało, 42-latek był nietrzeźwy. Badanie wskazało ponad 1,75 promila alkoholu w organizmie. Mężczyzna oczywiście odpowie za spowodowanie kolizji i prowadzenie auta w stanie nietrzeźwości.

Zgodnie z obowiązującymi przepisami prawa prowadzenie pojazdu w stanie nietrzeźwości lub pod wpływem środka odurzającego zagrożone jest karą nawet 3 lat więzienia oraz wysoką grzywną.

nadkom. Agnieszka Wójcik

TAGI:

Komentarze (1):

Może inaczej...; 29 marca 2024, 07:02

Trzeba przemyśleć przepisy dotyczące pościgów. Bardzo często uciekający kończą na drzewach, czy innych przeszkodach. Czy zawsze taki pościg jest konieczny?

Napisz komentarz:

Twój nick:

Treść komentarza:

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Redakcja portalu Grojec24.net nie ponosi odpowiedzialności za ich treść. Każdego użytkownika obowiązują zasady komentarzy.

 

Najnowsze artykuły

Jak wybrać odpowiednią, elegancką torebkę? W niektórych sytuacjach niezbędny jest określony i stosowny...
Wyprzedzał na przejściu dla pieszych na oczach policjantów Wyjątkowym brakiem rozsądku wykazał się 64-letni kierujący...
Poważny wypadek na DK50! Pojazdy stanęły w ogniu We wtorek około godziny 12:20 w miejscowości Dębówka (gmina...
Pomóż Ani wrócić do normalnego życia! Trwa zbiórka dla mieszkanki Grójca Na portalu zrzutka.pl trwa zbiórka dla 36-letniej...
Powiatowe obchody Święta Policji w Grójcu W piątek 19 lipca w Komendzie Powiatowej Policji w Grójcu...

Najnowsze ogłoszenia

Firmy z Grójca i okolic

OSK MANEWR PATRYK TOMASZ KUJAWA Dlaczego My? Odpowiedź jest prosta i zawarta w tym krótkim opisie.

2013-2023 © Grojec24.net - informacyjny portal mieszkańców Grójca i Powiatu Grójeckiego.

Wydawcą portalu jest AaaMedia.pl.