Grójec, Powiat Grójecki - portal Grojec24.net
Autoryzowany punkt sprzedaży Bruk-bet Bruk Designer Olszany

Piknik "Dzień z mundurem"

11 czerwca 2017; 09:22

Informacja prasowa

2 komentarze

Fot. KPP Grójec Fot. KPP Grójec

Piknik służb mundurowych „Dzień z mundurem”, m. in. w ramach działań „Kręci mnie bezpieczeństwo” oraz „Kręci mnie bezpieczeństwo nad … wodą”.

News will be here

Komenda Powiatowa Policji w Grójcu wraz z innymi służbami mundurowymi zorganizowała piknik pn. „Dzień z mundurem”. Celem imprezy było przede wszystkim propagowanie bezpieczeństwa wśród dzieci i młodzieży oraz promocja formacji mundurowych. Dopisała nie tylko dobra pogoda, lecz też wszystkie służby mundurowe z powiatu grójeckiego i oczywiście uczniowie ze szkół naszego powiatu, którzy tłumnie przybyli, aby zobaczyć pokazy sprzętu i wyposażenia Policji, Wojska, Straży Pożarnej, Aresztu Śledczego, Straży Granicznej, Straży Miejskiej i Straży Leśnej. Na uczestników pikniku czekało wiele atrakcji, pokazujących im, jak ważne jest noszenie odblasków. Stoiska policyjne cieszyły się dużym zainteresowaniem dzieci i młodzieży, były nie tylko radiowozy, ale również mnóstwo specjalistycznego wyposażenia.

Piknik był przeznaczony dla wszystkich, młodszych i starszych uczniów. Takie przedsięwzięcia są niezwykle ważne i bardzo potrzebne, a skupienie w jednym miejscu wszystkich służb mundurowych daje dzieciom możliwość poznania każdej z nich.Podczas imprezy, która przy pięknej słonecznej pogodzie odbyła się na stadionie "Mazowsze" Grójeckiego Ośrodka Sportu przy ul. Laskowej, przygotowano mnóstwo atrakcji, które przede wszystkim miały na celu pokazanie uczniom każdej służby i zapoznanie się z jej specyfiką. Piknik miał również za zadanie pokazać uczniom, jak ważne jest ich bezpieczeństwo oraz jak bardzo przydatne i praktyczne jest noszenie elementów odblaskowych.

Komendę Powiatową Policji w Grójcu reprezentowali policjanci z prewencji, drogówki oraz dzielnicowi. Nie zabrakło również policjantek zajmujących się prowadzeniem prelekcji dla najmłodszych uczniów, którzy mieli okazję zapoznac się z zasadami udzielania pierwszej pomocy. Podczas pikniku przeprowadzono konkurs przeznaczony szkół podstawowych pn. „Najbardziej kolorowa i odblaskowa klasa” dotyczący  bezpieczeństwa w ruchu drogowym. Ponadto odbył się turniej dla młodzieży w wielokrotnym wyciskaniu sztangi leżąc, którego sędzią głównym była mistrzyni paraolimpijska oraz wielokrotna mistrzyni świata Justyna Kozdryk. Dużym zainteresowaniem cieszył się turniej zorganizowany przez grójecki Wydział Ruchu Drogowego pn. „Mój rower – Moje bezpieczeństwo”. Laureaci każdego konkursu otrzymywali nagrody rzeczowe m. in. koszulki, sprzęt treningowy i rower. Kolejną atrakcją był pokaz tresury psów służbowych zaprezentowany przez policjanctów wraz ze swoimi podopiecznymi z Zakładu Kynologii Policyjnej w Sułkowicach.

Na rozpoczęcie pikniku wystąpiła Orkiestra dęta Ochotniczej Straży Pożarnej w Grójcu. Po półgodzinnym koncercie nastąpiło uroczyste otwarcie festynu. Uczestnicy mogli korzystać ze wszystkich stanowisk wystawionych przez służby mundurowe oraz grójecka Stacja Sanitarno-Epidemiologiczna. Państwowa Straż Pożarna oraz Ochotnicza Straż Pożarna z Grójca wykorzystała dwa wozy techniczne i jeden wóz z podnośnikiem, kurtynę wodną, pokaz sprzętu specjalistycznego. Areszt Śledczy w Grójcu zaprezentował sprzęt wykorzystywany przez grupę interwencyjną oraz więźniarkę. Żołnierze z 1.Grójeckiego Ośrodka Radioelektronicznego zaprezentowali broń, symulator strzelania, radiostację Haris oraz przeprowadzili zawody strzeleckie. Funkcjonariusze Placówki Straży Granicznej w Lesznowoli w namiocie promocyjnym umożliwili dzieciom przeprowadzenie daktyloskopii oraz przedstawili quad służbowy. Straż Miejska w Grójcu zapewniła balony oraz napoje. Nadleśnictwo Grójec przygotowało namiot promocyjny z profilaktyką – edukatorem, który przeprowadził zajęcia profilaktyczne oraz konkurs plastyczny i przentację służbowego samochodu. Młodzież z klas mundurowych z Niepublicznego Technikum w Nowym Mieście nad  Pilicą przeprowadziła pokaz musztry paradnej z bronią.

/AW

TAGI:

Komentarze (2):

Chomont ; 11 czerwca 2017, 13:21

Był pokaz wzorowego salutowania Misiewiczowi ? Słynny na całą Polskę ;-)

As; 13 czerwca 2017, 17:50

Dlaczego nie było pokazu przesłuchania i dlaczego komendant policji Pan jeśli dobrze pamiętam Fanfaryna straszył dzieci aresztem w swoich slowach.To skandal.Policja powinna pracować nad jakością wypowiedzi.Na chwilę obecną słabiutko.

Napisz komentarz:

Twój nick:

Treść komentarza:

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Redakcja portalu Grojec24.net nie ponosi odpowiedzialności za ich treść. Każdego użytkownika obowiązują zasady komentarzy.

 

Najnowsze artykuły

Będzie zmiana warty na parafii w Zbroszy Dużej Dotychczasowy proboszcz parafii św. Jana Chrzciciela w...
Rowerem przez Mazowsze Jak zapewnić sobie czas pełen wrażeń? Odpowiedź jest prosta...
Fałszywi kominiarze grasują po Grójcu. Jest ostrzeżenie Spółdzielnia Mieszkaniowa Samopomoc w Grójcu ostrzega...
Już w sobotę 63. edycja Święta Kwitnących Jabłoni. Kto wystąpi w Grójcu Kubańczyk, Mesajah oraz Bajm to gwiazdy, które wystąpią...
Nocne wybryki 56-letniego mieszkańca Mogielnicy Mienie publiczne zbyt często staje się przeciwnikiem...

Najnowsze ogłoszenia

Firmy z Grójca i okolic

OSK MANEWR PATRYK TOMASZ KUJAWA Dlaczego My? Odpowiedź jest prosta i zawarta w tym krótkim opisie.

2013-2023 © Grojec24.net - informacyjny portal mieszkańców Grójca i Powiatu Grójeckiego.

Wydawcą portalu jest AaaMedia.pl.