Grójec, Powiat Grójecki - portal Grojec24.net
Autoryzowany punkt sprzedaży Bruk-bet Bruk Designer Olszany

Piknik Rodzinny w Głuchowie zakończony wielkim sukcesem!

18 września 2018; 13:11

Grojec24.net

3 komentarze

fot. Adrian Nojek - NojekFotograf Facebook fot. Adrian Nojek - NojekFotograf Facebook

Dużym sukcesem okazał się rodzinny piknik charytatywny, który odbył się w weekend w Głuchowie. Organizatorzy połączyli turniej piłki nożnej dla dzieci ze szczytnym celem jakim była zbiórka dla podopiecznej fundacji “Zdążyć z Pomocą” Adrianny Wasążnik. Całość dopełniły występy muzyczne lokalnych gwiazd. Jednym słowem dużo dobrej zabawy oraz sportowej rywalizacji.

News will be here

To była pierwsza tego typu impreza na boisku w pod grójeckim Głuchowie, której gospodarzami byli drużyna piłkarska GPSZ Głuchów, nasz kolega redakcyjny Szymon Wójcik oraz Akademia Piłkarska FC Mundialito.

W trakcie pikniku rozegrany został pasjonujący turniej piłkarski Mundialito Cup dla dzieci z rocznika 2011. Jego organizatorem była działająca w naszym regionie akademia FC Mundialito, która w ten sposób uświetniła swoje drugie urodziny. W zawodach wzięło udział 7 drużyn. Mali piłkarze dostraczyli kibicom wielu emocji i pokazali, że o przyszłość grójeckiego futbolu możemy być spokojni. Zwycięzą turnieju zostało Mazowsze Grójec, które wyprzedziło Reprezentację Akademii Młodego Sportowca oraz FC Mundialito Grójec. Gościem honorowym turnieju był sam Michał Listkiewicz (były prezes PZPN, arbiter finału mistrzostw świata Italia 90), a pozytywnej energii do gry dostarczył dzieciom Miś Kazek - maskotka Legii Warszawa. Młodzi sportowcy swoje umiejętności mieli szansę pokazać również podczas licznych konkursów - celność strzałów mogli sprawdzić na słynnej płachcie Turbokozaka.

 

Adam Lewandowski

Jakub Łukasik

Klasyfikacja końcowa turnieju:

1. Mazowsze Grójec

2. Akademia Młodego Sportowca

3. FC Mundialito Grójec

4. FC Mundialito Mogielnica

W turnieju wzięły udział również: FCM Goszczyn, FCM Grójec 2012 i Mazovia Grodzisk Mazowiecki.

Król strzelców: Mateusz Grzyb (AMS) - 11 goli , Najlepszy bramkarz: Filip Opałka (Mazowsze)

Fundatorami nagród dla dzieci byli: FC Mundialito, Biuro podróży Kliwer, Ferrero Polska, BMB producent Mik Maki i Fini Mini i Balmax Grójec, Jump World Radom oraz KWW Nam Zależy i Reprezentacja Piłkarska Dziennikarzy.

Po uroczystym zakończeniu turnieju i wręczeniu medali oraz wyróżnień, przyszła kolej na mecz seniorów, w którym wystąpiły drużyny Mazowsze Grójec Oldboys i GPSZ Głuchów. Mecz zakończył się wynikiem 4:7. Nie był to jeszcze koniec sportowych emocji na malowniczo położonym boisku w Głuchowie. Kibice mieli okazje w sobotę przekonać się, że świetnie w piłkę grają również dziewczynki, które swoje umiejętności zaprezentowały w meczu pokazowym FC Mundialito Girls - Mazovia Grodzisk Mazowiecki.

 

Mazowsze Grójec Old Boys vs GPSZ Głuchów

Uczestnicy pikniku mieli okazję podziwiać nie tylko utalentowanych sportowców, ale także muzyczne gwiazdy. Dla Ady (podopiecznej Fundacji Dzieciom Zdążyć z Pomocą) i Głuchowa wystąpili : Jerzy Karls , Paweł Biba Binkiewicz z dziecięcym zespołem Różowe Smoki oraz gwiazda muzyki Disco Polo Dziku. Oprawę audio-wizualną zapewnił niezawodny DJ Sopel.

 

 

Obszerny profesjonalny fotoreportaż z pikniku autorstwa Adriana Nojka:  NojekFotograf - Facebook

 

 

Impreza zbiegła się także z 5. rocznicą istnienia portalu grojec24.net. Z tej okazji portal przekazał 2 podwójne zaproszenia na kabaret Smile. Podczas całodniowej imprezy nie zabrakło dodatkowych atrakcji i konkursów dla dzieci. Firma Animacje Kukiełka zadbała o to, aby najmłodsi uczestnicy pikniku przez cały czas znakomicie się bawili. Przysmaki z grilla oraz napoje serwowała firma Jackowski Catering oraz Eden Springs Sp z o.o. Pojawili się także członkowie klubu motocyklowego Cobra FG Grójec. To była prawdziwa gratka dla fanów motoryzacji.

Swoją cegiełkę dorzuciło także Stowarzyszenie Pomocy Niepełnosprawnym Biedronki . Przybyłych na piknik gości częstowali swoimi wypiekami, a dzieci mogły wziąć udział w warsztatach z kinezyterapii. Stowarzyszenie zebrało ponad 1657 zł , które postanowiło wpłacić w całości na subkonto Ady Wasążnik. Wolontariusze (Szymon Wójcik, Karolina Wójcik, Jakub Łukasik ,Robert Małek i Adam Lewandowski- pomysłodawca całego pikniku) , którzy organizowali zbiórkę w imieniu Fundacji Dzieciom Zdążyć z Pomocą zebrali ponad 4690 zł.

 

Organizatorzy zadbali także o bezpieczeństwo i porządek na imprezie. Strażacy z Ochotniczej Straży Pożarnej w Zalesiu pomogli w przygotowaniach do pikniku oraz zapewnili atrakcje dzieciom meldując się na miejscu swoim nowym wozem strażackim. Komendant Państwowej Straży Pożarnej - Jacek Wichocki użyczył agregatu prądotwórczego na potrzeby imprezy . O bezpieczeństwo uczestników zadbali Policjanci z KPP Grójec.

 

 

 

- Chciałem raz jeszcze podziękować wszystkim sponsorom, darczyńcom, mojej żonie Karolinie i osobom, które zaangażowały się w tą imprezę w imieniu swoim oraz rodziców Ady Wasążnik. To pierwsze tak duże wydarzenie na boisku w Głuchowie. Organizacja wymagała wiele sił i zaangażowania. Udało się! Myślę, że za rok powrócimy i zrobimy jeszcze więcej zamieszania! - powiedział na zakończenie imprezy nasz kolega redakcyjny, Szymon Wójcik

 

Na imprezie pojawili się także: Zastępca Burmistrza Karol Biedrzycki, Kandydat na burmistrza radny  Dariusz Gwiazda, kandydat na Burmistrza Artur Banasiewicz, sołtys Głuchowa - Radna Barbara Pawlak , dyrektor PSP nr 2 w Grójcu - Mariusz Wojno 

Lista sponsorów, darczyńców i osób , które zaangażowały się w imprezę:

GPSZ Głuchów FC Mundialito Komitet Wyborczy Wyborców Nam Zależy Szymon Wójcik - portal grojec24.net Adrian Nojek Fotograf DJ Sopel Piotr Sobkowiak Biuro Turystyczne Kliwer Szkoła Żeglarstwa Katarzyna i Aleksander Turowscy Alplast Grójec Fabryka Okien i Drzwi ul. Niepodległości 69 - Rafał Kędzior Kukiełka Animacje - Karolina Marczak Zakłady Przetwórstwa Rolno-Spożywczego Pol- Agro Sp z o.o. Armii Krajowej 49 Paweł Jackowski Catering ul. Piłsudskiego 59 InterMarche Grójec Ferrero Polska Belsk Duży BMB Sp. z o.o. producent słodyczy Mik Maki i Fini Mini Hurtownia Balmax Grójec ul. Jana Pawła II Szkoła Podstawowa nr 2 w Grójcu Sklep Gafik Marzena Darczuk Głuchów OSP Zalesie KPP w Grójcu Państwowa Straż Pożarna w Grójcu Tadeusz Maliszewski Eden Springs Sp z o.o. Salon Fryzjerski Iza WC Serwis Tonsmeier Wschód Sp. z o.o Oddział Grójec ul. Spółdzielcza 2 Chem- Hurt Grójec oraz Jump World Radom i Piłkarska Reprezenetacja Dziennikarzy. Stacja Paliw PKN Orlen Grójec . 

Specjalne podziękowania dla: Komendanta Państwowej Straży Pożarnej w Grójcu - Jacka Wichockiego, Adama Lewandowskiego, Roberta i Jaukuba Łukasików, Roberta Małka, Anny Lubowieckiej, Magdaleny Matysiak, Huberta Dzikołowskiego, Pawła Biby Binkiewicza, Anieli, Franka i Marysii, Tadeusza Maliszewskiego, Strażaków OSP Zalesie, Pawła Gaika, Drużynie Mazowsze Grójec Old Boys, Dariusza Kota, Karoliny Wójcik, Jakuba Wójcika, Damiana Burcewicza, Sławomira Wójcika. 

 

TAGI:

Komentarze (3):

bierzcie przyklad z tych ludzi; 18 września 2018, 13:43

Jak się chce to można! Szymon Wójcik z organizatorami pokazali miastu jak się robi prawdziwe imprezy rodzinne do tego połączone z pomocą dla potrzebujących.
Byłem i widziałem na własne oczy. Organizacyjnie może trochę lepiej można było, ale jak na pierwszy raz to bomba. Brakuje nam takich imprez z prawdziwego zdarzenia - na wsiach i w mieście.
Brawo Wójcik ! Brawo Kocięba oraz cała reszta !

nocny Arek; 20 września 2018, 23:45

Nasz burmistrz wielmożny co się nie pojawił? myśli że ratusz i mazowsze samo załatwi mu glosy w kampanii? achaaa zapomnialem!!! wysłał Karolka na zwiady..

Karolek; 26 września 2018, 08:46

Kamerdyner podjechał i zdziwiony na maksa, pobawił się sygnałami w wozie strażackim, bo inaczej nikt by go tam nie zauważył a on przecież jest Strażak SAM, bo on to może ugasić ale pragnienie

Napisz komentarz:

Twój nick:

Treść komentarza:

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Redakcja portalu Grojec24.net nie ponosi odpowiedzialności za ich treść. Każdego użytkownika obowiązują zasady komentarzy.

 

Najnowsze artykuły

ITD: kierował bez uprawnień niesprawną wywrotką Kierowca wywrotki i zarazem przedsiębiorca nie posiadał waż...
Trafią na 3 miesiące do aresztu za pobicie i uszkodzenie ciała Najbliższe 3 miesiące spędzą w areszcie dwaj sprawcy, któ...
Kierowca zapomniał o wyroku sądu. Czekają go surowe konsekwencje Surowe konsekwencje czekają kierującego, który najwyraźniej...
Gdzie zamówić fronty do szafek? Wybór odpowiednich elementów do kuchni czy łazienki ma...
Na tę wiadomość kierowcy czekali wiele lat! Rusza budowa ronda w Żdżarach Już wkrótce, ruszy długo oczekiwana przebudowa skrzyżowania...

Najnowsze ogłoszenia

Firmy z Grójca i okolic

OSK MANEWR PATRYK TOMASZ KUJAWA Dlaczego My? Odpowiedź jest prosta i zawarta w tym krótkim opisie.

2013-2023 © Grojec24.net - informacyjny portal mieszkańców Grójca i Powiatu Grójeckiego.

Wydawcą portalu jest AaaMedia.pl.