Grojec24.net - Grójec i Powiat Grójecki

PILNE! Nie będzie spotkania ws. Obwodnicy Aglomeracji Warszawskiej

3 marca 2023; 15:17

Grojec24.net

Fot. GDDKiA Fot. GDDKiA

W piątek Generalna Dyrekcja Dróg Krajowych i Autostrad poinformowała, że zawiesza spotkania informacyjne ws. Obwodnicy Aglomeracji Warszawskiej. Oznacza to, iż nie odbędzie się zaplanowane na środę spotkanie w Grójeckim Ośrodku Kultury.

Polecamy

"W wyniku dotychczas przeprowadzonej serii spotkań informacyjnych, które dotyczyły wstępnych prac koncepcyjnych dla planowanej Obwodnicy Aglomeracji Warszawskiej (OAW), podjęliśmy decyzję o ich czasowym zawieszeniu. Terminy kolejnych spotkań informacyjnych ustalimy, po przeprowadzeniu stosownych analiz i możliwych rozwiązań, uwzględniających dotychczas podniesione argumenty merytoryczne i oczekiwania społeczne" - czytamy w komunikacie.

GDDKiA informuje, iż obecnie projektanci pracują nad opracowaniem Studium techniczno-ekonomiczno-środowiskowego, którego celem jest wskazanie optymalnych wariantów przebiegu tej drogi.

"Dotychczasowe spotkania informacyjne pokazały nam potrzebę przeprowadzenia dodatkowych, wieloaspektowych analiz. Dotyczyć one będą m.in. kwestii środowiskowych, społecznych oraz optymalnych powiązań komunikacyjnych, uwzględniających lokalne potrzeby i plany pozostałych inwestorów. Bierzemy przy tym pod uwagę szczególny charakter tej części Mazowsza oraz potencjalną skalę oddziaływania planowanych inwestycji" - podkreślono.W środę w Szkole Podstawowej w Lesznowoli odbyło się zebranie informacyjne zorganizowane przez przedstawicieli mieszkańców i sołtysa Lesznowoli Łukasza Pietrzaka. Wzięli w nim udział przedstawiciele władz gminy, między innymi Burmistrz Gminy i Miasta Grójec Dariusz Gwiazda oraz Przewodniczący Rady Miejskiej w Grójcu Karol Biedrzycki.   

"Zebranie zgromadziło około 300 mieszkańców Lesznowoli, Podola, Mirowic, Chudowoli i innych miejscowości zagrożonych wybudowaniem autostrady A50. Spotkaliśmy się, żeby oprotestować  tak dużą i nieplanowaną wcześniej ingerencję w tereny na których mieszkamy i zjednoczyć szyki przeciwko przebiegowi Autostrady A50 przez północną część gminy Grójec, w tym i Mirowice" - czytamy w relacji ze spotkania, która ukazała się na facebookowym profilu „Nasze Mirowice”.

TAGI:

 

Najnowsze artykuły

Jest przetarg na modernizację stadionu w Grójcu Urząd Gminy i Miasta w Grójcu ogłosił przetarg na przebudow...
Grójecka policjantka na motocyklu, łączy służbę z pasją Czy pracę można połączyć z pasją? Mł. asp. Agata Sławińska...
Piknik Średniowieczny na 1000-lecie grodu obronnego w Lewiczynie Towarzystwo Przyjaciół Ziemi Grójeckiej i Koło Gospodyń...
Liga okręgowa: Mazowsze Grójec – Powiślanka Lipsko 1:0 Podopieczni Jerzego Engela jr odnieśli cenne zwycięstwo nad...
Jutro w Grójcu akcja Koalicji Obywatelskiej Kobiety na wybory Już jutro (23 września) w Grójcu o godz.15.30 akcja...

Najnowsze ogłoszenia

Firmy z Grójca i okolic

INTENSON S.A. - sklep z ekologiczną... INTENSON to producent zdrowej żywności. Jestesmy również sklepem, zajmującym...
OSK MANEWR PATRYK TOMASZ KUJAWA Dlaczego My? Odpowiedź jest prosta i zawarta w tym krótkim opisie.
Wędlina Mięso Garmażerka Grójec Kościelna... Sprzedaż zdrowej mało przetworzonej żywności, a nawet bez konserwantów...

2013-2023 © Grojec24.net - informacyjny portal mieszkańców Grójca i Powiatu Grójeckiego.

Wydawcą portalu jest AaaMedia.pl.