Grójec, Powiat Grójecki - portal Grojec24.net
Autoryzowany punkt sprzedaży Bruk-bet Bruk Designer Olszany

PiS wygrywa bitwę o mandaty. Jakie są tego przyczyny?

24 listopada 2014; 11:49

Grojec24.net

70 komentarzy

Infografika: Mateusz Adamski

Prawo i Sprawiedliwość zdecydowanie wygrało wybory do rady powiatu grójeckiego. Jakie są przyczyny sukcesu tej partii? Zapytaliśmy o to zarówno działaczy PiS-u, jak i ich przeciwników politycznych.

News will be here

Janusz Różycki (wicestarosta grójecki 2010-2014): – PiS-owi, tak jak PSL-owi w wyborach do sejmików, pomogło to, że ich lista znajdowała się na pierwszej stronie książeczki do głosowania. Oczywiście, nie jest to jedyna przyczyna ich sukcesu, ale jestem przekonany, że „podbiło” to ich wynik. Tym bardziej, że w ostatnim czasie doznali bardzo poważnych osłabień personalnych. Kilku radnych tworzących klub PiS wystartowało przecież z własnego komitetu.

Marek Suski (poseł PiS): – Na osiągniecie sukcesu zawsze wpływ ma wiele czynników. Z pewnością dobre ogólnopolskie notowania Prawa i Sprawiedliwości pozwoliły kandydatom z naszych list na osiągnięcie znacznie lepszych wyników niż gdyby startowali z innych list. Przykład słabego wyniku „Naszych czasów” jest najlepszym tego dowodem. Oczywiście poza szyldem Prawo i Sprawiedliwość, mieliśmy bardzo dobrych kandydatów. Generalnie całe listy były mocne. To wynik strategii zaproszenia różnych środowisk do współpracy, dzięki czemu stworzyliśmy silną drużynę, również z ludźmi sympatyzującymi z PiS, a do tego przedstawiliśmy dobry program.

Poparcie, jakie uzyskali kandydaci Prawa i Sprawiedliwości, jest z pewnością również wynikiem negatywnej oceny działań dotychczasowych władz powiatu. Przez 8 lat koalicja PO-PSL doprowadziła powiat na skraj finansowego bankructwa. Radni PO-PSL nie poradzili sobie z problemami szpitali, podjęli bardzo drogie inwestycje przerastające możliwości finansowe powiatu, spowodowali ogromny przerost zatrudnienia. Można powiedzieć, że ta koalicja gigantycznym brakiem zdrowego rozsądku, dokonała niemal anihilacji płynności finansowej powiatu. Myślę, że wstyd z anty dokonań w powiecie, był powodem ukrycia się lokalnych działaczy PO i PSL pod szyldami bezpartyjnych komitetów co w konsekwencji spowodowało jeszcze mniejsze ich poparcie. Z pewnością przyczyn jest więcej. Choćby także ogromne kłótnie w gronach PO i PSL co spowodowało, że wystawili więcej niż po jednej liście, w wyniku czego głosy jeszcze bardziej uległy rozproszeniu. Myślę, że także kłopoty z prawem posła Maliszewskiego mogły spowodować odpływ poparcia od PSL.

Oceniając start radnych z komitetu „Nasze czasy”, to ich działania polegające na wystawieniu konkurencyjnej listy wobec Prawa i Sprawiedliwości adresowanej do prawicowego elektoratu były jednoznacznie szkodliwe poprzez rozdrabnianie głosów. Gdyby nie ich działania, mielibyśmy samodzielną większość.

Witold Wójcik (przewodniczący rady powiatu 2010-2013, Platforma Obywatelska): – Główny powód zwycięstwa PiS-u jest taki, że ich lista była na pierwszej stronie książeczki do głosowania. Te komitety, które znalazły się na pierwszej stronie, były bardzo uprzywilejowane. Po drugie PiS zebrał owoce pracy radnych, którzy tworzyli klub PiS w minionej kadencji rady powiatu (wystartowali w wyborach z list własnego komitetu „Nasze Czasy” – red.). To oni byli aktywni, wychodzili z inicjatywą, a nie ci, którzy teraz zdobyli mandat z list PiS.

Maciej Dobrzyński (radny komitetu „Nasze Czasy”, poprzednio radny klubu PiS): Dobry wynik PiS-u to efekt aktywności i pracy środowiska związanego z PiS-em a w szczególności praca radnych powiatowych z klubu PiS. Zaangażowanie przy problemach w szpitalu w Nowym Mieście, krytyka niegospodarności przy inwestycji w Warce, szeroko pojęta troska o poziom naszego szkolnictwa – to była dobrze przemyślana i bardzo mądrze prowadzona działalność opozycyjna poparta dobrym przygotowaniem merytorycznym nie pozwalająca sobie na populizm i działanie pod publikę (co jest częstą wada wielu polityków, również tych lokalnych). Wszystkie te działania połączone z przemyślną polityką informacyjną związana z wydawanie miesięcznika „ Nasze Czasy” przyniosły rezultat.

Przekrój osobowy kandydatów z list PiS nie wyróżniał się szczególnie od innych komitetów. Wielu aktywnych obserwatorów naszego życia publicznego nie wróżyło tej liście sukcesu wyborczego. Warto zwrócić uwagę na porażki  kandydatów PiS w wyborach burmistrzów i do rad gmin. Piotr Bączek, kandydat PiS, na burmistrza Warki osiągnął  7 % poparcie i nie wprowadził żadnego radnego do rady gminy, podobnie zresztą kandydatka na burmistrza Grójca Teresa Bednarska osiągnęła 8 % poparcia nie wprowadzając żadnego radnego  do rady miasta.

W kontekście wyników z innych powiatów można również stwierdzić, że tylko w niewielkim procencie decydowało o wyniku wyborów obraźliwe potraktowanie sadowników przez ministra Sawickiego czy też pierwsza kartka w broszurze do głosowania. PSL wygrał wybory w powiecie radomskim, będzie rządził tam samodzielnie a przecież to bastion posła Suskiego i PiS-u.  W powiecie lipskim PiS zdobył jeden mandat, w szydłowieckim – dwa, w zwoleńskim – trzy a białobrzeskim i kozienickim po pięć. Czy zatem tam szyld nie działał, a może zabrakło ludzi i strategii ? Wszystko wskazuje na to, że zadziałały inne czynniki decydujące o tym wyniku.

Trudno będzie obalić tezę o dużym udziale w tym zwycięstwie radnych PiS działających przy radzie powiatu grójeckiego i osób z nimi współpracujących. Doskonale, jak się okazuje, w wynik wyborów wpisały się ostatnie trzy numery miesięcznika “Nasze Czasy”, w których znalazły się bardzo konkretne artykuły demaskujące komitety PO i PSL.

“Nasze Czasy” od momentu powstania w 2010 roku, były utożsamiane z PiS-em i też trudno było sobie wyobrazić, że w ciągu dwóch miesięcy można byłoby to zmienić. W opinii wielu lista Naszych Czasów była również postrzegana przez wyborców jako druga lista PiS, a wyborcy wolą głosować na tych pierwszych.

Opinie zebrał Dominik Górecki 

TAGI:

Komentarze (70):

Jan ; 24 listopada 2014, 11:54

koalicja PiS Nasze Czasy to naturalna koalicja, najwyżej bez pani Bednarskiej i pana Bączka

Robert; 24 listopada 2014, 12:14

Niesamowite, ze PiS chce zawierac koalicje z PSL i PO. Pani Bednarska i Pan Suski oślepieni sukcesem wyborczym chcą zrobić rynsztok w powiecie.

mieszkaniec; 24 listopada 2014, 12:27

dobrzynski dobrze gada, czytalem gazete nasze czasy i jak najbradziej pis powinien dzialac z komitetem nasze czasy

wyborca prawicy; 24 listopada 2014, 12:36

panowie z PiS i NC: trzeba zakopac topor wojenny, dogadac sie i wziac do ciezkiej pracy! w powiecie jest wiele do zrobienia, trzeba posprzatac stajnie augiasza w starostwie i doprowadzic jak najszybciej do zakonczenia inwestycji rozgrzebanych przez poprzednikow!

Wiktor; 24 listopada 2014, 13:21

Analizując wyniki do Rady Powiatu Grójeckiego widać, że Prawo i Sprawiedliwość ma o dwóch więcej radnych niż weszło ich z listy PiS. Mowa o Macieju Dobrzyńskim i Stanisławie Sitarku. Obaj, pierwszy od ośmiu, drugi od czterech lat, świetnie sprawdzili się jako radni powiatowi reprezentujący PiS. To, że nie startowali w ostatnich wyborach samorządowych z listy PiSu to wyłącznie efekt działalności posła Marka Suskiego, który nie widział dla nich miejsca na partyjnej liście. Dziwi, że nie chciał skorzystać z ich długoletniego doświadczenia samorządowego i społecznego, np. Stanisław Sitarek przez trzynaście lat był zastępcą wójta gminy Błędów.

wielbiciel do wyborca prawicy; 24 listopada 2014, 13:22

takie porozumienie powinni zawrzeć wszyscy radni i radne. co to za różnica czy koalicja czy opozycja? To znaczy, że jak trafi ktoś do opozycji to może nic nie robić 4 lata jak Sitarek? Nie, wszyscy mają pracować dla wspólnego dobra mieszkańców powiatu obojętnie z jakiego ugrupowania są. A jeśli kompromis jest im obcy znaczy to, że jeszcze nie dorośli.

wielbiciel ; 24 listopada 2014, 13:37

czemu kłamiesz, że Sitarek nic nie robił przez cztery lata?

naturalnie; 24 listopada 2014, 14:05

wynik PIS był tak dobry bo jego hasłem było odsunięcie rządzącej koalicji. I co teraz koalicja z PSL To wstyd dla wyborców ...Gierki na elektoracie koniec dla poparcia jeśli dojdzie do takiej koalicji!!!!

oro; 24 listopada 2014, 14:21

PIS to partia obłudy i oszustwa. Chciałbym zapytać kiedy Pan Kaczyński rozliczy się z Telegrafu i fundacji Solidarność. Pouczacie wszystkich, a sami nie jesteście lepsi. A może mentalny patron PISu, anty kapłan z Torunia odda pieniądze, które zbierał na stocznię Gdańską. Kolejna uczciwość wspierana przez PIS to skoki, na razie zbankrutował 1 (jeden) i bankowy fundusz gwarancyjny musiał wypłacić z naszych pieniędzy prawie 900 mln.

wnikliwy; 24 listopada 2014, 14:49

Komentarz Pana Macieja Dobrzyńskiego trafny i prawdziwy Panie Suski więcej pokory i samokrytyki .Błędem PIS będzie koalicja z PSL

obserwator; 24 listopada 2014, 15:17

Panie Suski gdyby nie Pana działania PiS miałby 15 mandatów w powiecie. Szkoda, że Pan zwalcza ludzi niezależnych w działaniu i myśleniu, a wspiera miernoty

wstrętne; 24 listopada 2014, 15:45

Do oro- Jak można powielać takie kłamstwa o J. Kaczyńskim. Chyba to jest jedyny przywódca, który jest uczciwy. Jeśli chodzi o Telegraf i fundację Solidarność J.Kaczyński wygrał procesy z tymi, którzy Go pomawiali. Oczywiście media zgarnięte przez partie rządzące nawet te lokalne nie pochyliły się, żeby tę informację przekazać opinii publicznej albo zrobiły to w taki sposób, by opinia publiczna tkwiła dalej w tym kłamstwie. PIS to jedyna partia, która rozlicza swoich polityków, którzy nie są w porządku. Jeżeli pan Dobrzyński oczyści się ze stawianych mu zarzutów, uważam że PIS powinien Go z powrotem przyjąć.

max; 24 listopada 2014, 16:00

Oro, a kiedy PO-PSL odda pieniądze za las i z ofe oraz złoto z Amber Gold. Ludzie mają dosyć szczawiu, mirabelek i \"frajerów\" pracując na śnieciówkach. Wiek emerytalny również podniosły krasnoludki?

org; 24 listopada 2014, 17:14

Czy to prawda że we władzach PiS są ludzie którzy nie szanują Świętych Sakramentów czyli rozwodnicy?

Jaga; 24 listopada 2014, 17:46

A czy to prawda że poprzedni szef PiS w Grójcu i jednocześnie przewodniczący Rady Miejskiej został złapany na kupowaniu głosów 4 lata temu podczas wyborów, pomimo tego PiS go nie wyrzucił ani nie potępił?

bolek cienki; 24 listopada 2014, 18:19

Ble,ble,ble. Nieważne kto i z kim rządzi byle robił to dobrze. Takie podziały na my i oni już świadczą o tym co będzie. Będzie gorzej. A do czego dąży Główny PREZES ? Strach się bać!!! Tyle lat wszystko na NIE. I oczywiście nie odpuści. Władza za wszelką cenę.Sorry- już mi niedobrze.

Ali; 24 listopada 2014, 18:59

O czy ta gadka ludzie. Mówicie o demokracji w naszy kraju? Żartujecie chyba.

oro; 24 listopada 2014, 19:03

Komentarz został ukryty z powodu naruszenia zasad komentarzy.

kierowca ; 24 listopada 2014, 19:48

Komentarz został ukryty z powodu naruszenia zasad komentarzy.

opinia; 24 listopada 2014, 20:11

Rdzenny PiS będzie unikał odpowiedzialności za rządzenie w powiecie jak diabeł wody święconej. Mimo wszystko trzeba mieć nadzieję, że zrobią trochę porządku.

wiesiek; 24 listopada 2014, 21:13

Pan Dobrzyński to taki gość,że w\"Naszych Czasach\" na czołówce tej gazety zamieszczał wywiady
z panem Banasiewiczem i z panią Wróbel,kiedy ta odeszła z P i S .
Trudno mi zrozumieć tego człowieka a jego \'sukces\"polityczny to 2 radnych.

do Ali; 24 listopada 2014, 21:30

Zgadzam się z pana/pani opinią. Nic merytorycznego, godnego do czytania nie piszą, tylko wyzwiska, insynuacje i oskarżenia bez pokrycia. Nie chcę odnosić się do opinii życia osobistego polityków, którzy są rozwodnikami. To mnie zupełnie nie interesuje, ale czepianie się polityków PIS-u, z naszego regionu, to trzeba być nie w porządku, bo skoro niektórzy piszący używają takich argumentów - z tego co mi wiadomo poseł Suski w tym roku obchodził rocznicę ślubu, i na razie nic mi nie wiadomo, że się rozstaje z żoną. Trochę przyzwoitości ludzie!!!!!!!

Ali; 24 listopada 2014, 21:56

@ do Ali:
Primo: pan Marek Suski nie jest zawodowym politykiem tylko perukarzem
Secondo: żaden polityk partyjny dobry nie jest
Terzo: o co kaman? Polemiki małych o jeszcze mniejszych

Niekumaty; 24 listopada 2014, 22:43

A skąd się wzięły w Radzie Powiatu PSL i PO ? !!!! nie widziałem ich na listach !

qwerty; 24 listopada 2014, 23:22

PiS udaje świętszych od papieża, a jest tam wielu rozwodników (nikt nie twierdził że poseł Suski,ale na przykład Czarnecki, Gosiewska, Kamiński), wszędzie widzą oszustwa, a wobec własnego oszusta, który kupował głosy nawet się nie zająkneli. Lepper czy Lipiec w rządzie też im do czasu nie przeszkadzali. Chcesz kogoś uczyć dobrego zachowania - najpierw sam bądź bez zarzutu

mali; 24 listopada 2014, 23:59


Jeżeli twierdzisz,że poseł Marek Suski jest perukarzem to nie jesteś wielki.
Polemika rodem z kurnika lub z chlewika.

wiesiek; 25 listopada 2014, 00:38

Ja zamieszkam w beczce . Idę zapalić latarnię
Panie Dobrzyński,niech pan pije mleko!!!
Będziesz WIELKI!

1

pytanko; 25 listopada 2014, 09:20

Komentarz został ukryty z powodu naruszenia zasad komentarzy.

kurnik; 25 listopada 2014, 11:08

Piszący na tym portalu dochodzą do takiego absurdu, że trudno jest odpisywać. Nazwisk tu nie będę wymieniać, ale PIS uchodzi za partię, która jest uczciwa, chcąca coś zrobić dla Polski i Polaków, ale jak w każdej partii są osoby z mankamentami, dobrze że jest ich mało w tej partii. Jedno trzeba poruszyć w tym temacie, że rządzącym dzisiaj wszystko uchodzi na sucho toteż pan Dobrzyński myśli że jako starosta wymiga się prawu. Podkreślę że starostą powinna być osoba nieskazitelna, uczciwa a nie mająca kłopoty z prawem.

Ali; 25 listopada 2014, 11:32

@ mali: to ze strony sejmowej:

Marek Suski

Wybrany dnia: 09-10-2011

•
Lista: Prawo i Sprawiedliwość

•
Okręg wyborczy: 17 Radom

•
Liczba głosów: 17251

•
Staż parlamentarny: poseł IV kadencji, poseł V kadencji, poseł VI kadencji

•
Klub/koło: Klub Parlamentarny Prawo i Sprawiedliwość


•
Data i miejsce urodzenia: 11-06-1958, Grójec

•
Wykształcenie: średnie policealne/pomaturalne

•
Ukończona szkoła: Pomaturalne Studium Zawodowe, Technik teatralny (1980)

•
Zawód: poseł

nick ; 25 listopada 2014, 13:41

Jakby PiS był rzeczywiście uczciwy to by przynajmniej przeprosił za swojego przewodniczącego w Grójcu Prusia i go z hukiem wyrzucił z partii, a nie chował sprawę pod dywan przez 4 lata licząc że wszyscy o niej zapomną. Pozostał smród którego teraz nie łatwo będzie się pozbyć. W czym Dobrzyński jest gorszy od Prusia?

odpowiadam; 25 listopada 2014, 15:41

Do nick- tym, różni się jeden od drugiego, że pan Dobrzyński ma postawione zarzuty (jeszcze nie ma finału tej sprawy), a pan Grzegorz Pruś nie miał zarzutów. Jednym panowie się nie różnią, tym że ani jeden ani drugi nie startowali z list PIS-u. Uważam, iż niektórzy popadają w jakąś paranoję.

do odpowiadam; 25 listopada 2014, 16:16

czyli to że kupował głosy PiS-owi nie przeszkadza, gdzie tu moralność? Prawo stanowione ponad prawem naturalnym? Może powinniście się przemianować na placówkę Ruchu Palikota? Coś mi się wydaje że daleko tak nie zajedziecie

znowu odpowiadam; 25 listopada 2014, 18:38

Niech pan czyta ze zrozumieniem, nie tłumaczę pana Prusia, ale nie miał postawionych zarzutów i nie był skazany. Na jakiej podstawie ktoś miałby go zdyskredytować? To, że w tym roku były ewidentnie kupowane głosy za alkohol to panu nie przeszkadza, bo to słusznie kupione głosy dla osób, które być może panu odpowiadają nie prawda?

wiesiek; 25 listopada 2014, 19:42

Każdy może mieć swoje problemy osobiste ale powiat to zbyt duża jednostka samorządowa aby realizować
na niej własne ambicje.Zbyt dużo słyszę głosów \'dajcie Dobrzyńskiemu władzę\'. Niech każdy pomyśli czy
człowiek uwikłany w swój problem osobisty może swobodnie realizować interes publiczny?
Ludowe powiedzenie uczy,że \'tonący i brzytwę chwyci\"
W takim przypadku nie ważne są sympatie polityczne.

ask; 25 listopada 2014, 21:13

Ludzie !!! O czym Wy mówicie? Zakładam, że każdy kto tu \"politykuje\" jest dorosłym przedstawicielem homo sapiens a myślicie, że którykolwiek z nowo wybranych radnych zrobił to dla Was? No to nasz gatunek jest zagrożony :-( Nie, panie i panowie, oni zrobili to tylko i wyłącznie dla siebie.

WER; 26 listopada 2014, 09:07

KTO NAPRAWDĘ ZNA DOBRZYŃSKIEGO , TO WIE ŻE TO DOBRY CZŁOWIEK A ZARZUTY MOŻNA POSTAWIĆ KAŻDEMU I PRÓBOWAĆ GO ZGNOIĆ

do wer; 26 listopada 2014, 09:40

Co to znaczy dobry człowiek? Sprzedał cały majątek i rozdał biednym? Od rana do wieczora wydaje posiłki bezdomnym? W swojej gazecie nie oczernia przeciwników politycznych?
Dobry to on jest we własnym sumieniu. Jakby był dobry to by poczekał z pędem do władzy aż zarzuty prokuratorskie zostaną wyjaśnione.

pytanie; 26 listopada 2014, 19:33

a co będzie jeśli pan Dobrzyński zostanie skazany? będzie musiał złożyć mandat radnego?

wiesiek; 26 listopada 2014, 19:34

Jeżeli Dobrzyński znajdzie się zarządzie powiatu to ja z wątpię w człowieka.
Strach pomyśleć,że to są Nasze Czasy dla Naszych Dzieci.

brumbel; 27 listopada 2014, 10:46

Jak nazwać partię, która donosi do PE na swój kraj?

Rysiek; 27 listopada 2014, 12:13

Jako że liczba głosów nieważnych w całym kraju była podobna, to znaczy że były fałszowane we wszystkich komisjach wyborczych, w tym w Grójcu (ciekawe co robili wtedy mężowie zaufania PiS-u i jego przedstawiciele w komisjach). To by poniekąd wyjaśniało sukces PiS-u w wyborach do powiatu w Grójcu. Mój wniosek to powtórzyć wybory do powiatu w Grójcu. To musi być oszustwo że w Grójcu do rady miasta nie dostali żadnego mandatu na 21, w do powiatu 2 z 5. Mam nadzieję że PiS się pod tym podpisze.

@Rysiek; 27 listopada 2014, 14:50

W okręgu do gminy głosujesz na osobę, która pewnie znasz i oceniasz jako człowieka. W powiecie głosujesz na listę, bo ludzi raczej nie kojarzysz. Jakbyś poczytał ulotki i program kandydatów do powiatu, to byś zrozumiał ich niewiedzę. Ale piątka z prezesem robi wrażenie

zwolennik; 27 listopada 2014, 19:21

Podpisuję się pod tym, że wybory w całości powinny być powtórzone. Do gminy też, ale nie będzie, bo co niektórzy by stracili. Niektórzy np: wykorzystali głosy ludzi nieżyjących-może teraz ktoś by złapał i nie znalazłby się we władzach, inni by już nie mogli brać kredytu na alkohol- bo ryzyko i też mogli by nie wejść do władz itd.

Liza; 27 listopada 2014, 23:26

P.Dobrzyński z PIS został wyrzucony za jakąś aferę ze stacją kontroli pojazdów a reszta łącznie z Sitarkiem sama odeszła obrażona, Dokonała rozłamu. Teraz chce rządzić z PISem ?
W koalicję wchodzić?

kronikarz; 28 listopada 2014, 13:16

http://wyborcza.pl/1,75478,17040881,Uczciwe_wybory_2014___wersja_PiS__Jak_walcza_o_prezydenture.html

Zak; 28 listopada 2014, 19:18

Do kronikarza- Wyborcza, a kto ją jeszcze czyta. Nie pracują tam autorytety, więc proszę nie promować ludzi, tam piszących. Można znaleźć w internecie jaką kasę dostają od rządzących, więc proszę odpowiedzieć, czy ci pseudo dziennikarze będą obiektywni i piszą całą prawdę.

wiesiek; 28 listopada 2014, 19:52

Do LIZY.Dobrzyński nie chce rządzić z Pi S ,on rządzi nimi.Proszę zajrzeć do ostatniego numeru \'Nad Wisłą\"
Wnioski nasuwają się jednoznaczne.Centrum władzy PiS wspiera władze Warki o reelekcje .
W co zaangażowali się Górski i Dobrzyński.

Apel; 30 listopada 2014, 22:06

Pan Dobrzyński chce rządzić PIS-em? Z kim z p. Sitarkiem? To jest chore. PIS powinien szukać do większości człowieka uczciwego, nie ważne z jakiego komitetu startował, myślę, że taki się znajdzie. Jeżeli nie to nie wiem co PIS wtedy powinien zrobić, przecież muszą znaleźć większość.

Radomiak; 1 grudnia 2014, 09:28

A ja jestem dumny, że Radom pozbył się pisowskiego prezydenta.

lupa; 1 grudnia 2014, 10:26

do radomiak: pomnik wyprowadzić

radomianka; 1 grudnia 2014, 12:17

Do radomiaka i lupy - chyba Was panowie olśniło, że PO będzie rządzić w Radomiu. Oj trudno im będzie, ponieważ tam jest większość radnych z PIS-u. Aż dziwię się, że Radomianie dali się ogłupić w kampanii platformie obywatelskiej. Zobaczycie co PO zrobi z Radomiem. Przykład jednego szpitala na Józefowie. Małymi kroczkami to samo zrobią ze szpitalem miejskim. Ale myślę, że w Radomiu ludzie nie dopuszczą do prywatyzacji ostatnich instytucji. Przypomnę że PIS nie niszczył i nie likwidował zakładów pracy, w przeciwieństwie do innych formacji politycznych.

lupa; 1 grudnia 2014, 12:24

do Radomianki:
Pożyjemy, zobaczymy. W pisowskim Lublinie na 2 kadencję wybrano prezydenta z PO, dlaczego? bo ludzie zobaczyli zmianę. Podobnie jest w Płocku i innych miastach.
Pisowcy zamiast dróg, budują pomniki dla wątpliwych postaci.
Gratulacje dla mieszkańców Radomia.

Jeszcze raz do lupy; 1 grudnia 2014, 12:42

Jest pan bezczelny -Jeżeli pan/pani twierdzi, że Lech Kaczyński, który nie chciał sprzedać naszego kraju za parę srebrników, to wątpliwa postać to chyba nie jest pan obiektywny i sprawiedliwy. Co do prezydenta Radomia -Kosztowniaka, zrobił bardzo dużo. Radom zmienił się nie do poznania. to jest moje zdanie.

lupa; 1 grudnia 2014, 19:24

Jeszcze raz do radomianki: a co zrobił Pan Kosztowniak, chyba tyle co L Kaczyński za swojej kadencji w Warszawie.

puszek; 1 grudnia 2014, 19:37

małe pytanko do radomianki: A kto od najlepszego przywódcy tysiąclecia chciał kupić Polskę?, przepraszam Wolskę w języku pislandu.

kabaret; 1 grudnia 2014, 19:42

Komentarz został ukryty z powodu naruszenia zasad komentarzy.

NONO; 1 grudnia 2014, 21:51

Radom rozdziobały wróbelki.To jest tak ,jak gospodarz nie chroni swojego pola i nie ma stracha na wróble.
Teraz wróbelki usadowiły się w radzie powiatu w Grójcu.Zasiewy PiS splądrują i jeszcze raz oplują
Może też dojść do ptasiej grypy.Niektórzy od dawna chorują na WRÓBLYZM.

.
.

wyborca2; 4 grudnia 2014, 21:03

Oj coś mi się wydaje,że jeszcze w powiecie wszystkie klocki nie rozdane jeszcze wiele może się zmienić oj wiele

radomianka; 5 grudnia 2014, 00:53

Jeszcze raz do lupy. Proszę się nie kompromitować. Pomnik Św Pamięci prezydenta Lecha Kaczyńskiego ufundowali ludzie dobrej woli, a nie prezydent Radomia. Proszę nie kłamać bo to już poniżej pasa. Jeżeli pan/pani uważa, że wybory wygrała PO i PSL uczciwie to też dla mnie jest dziwne. Chociażby stwierdzenie przez jeszcze kandydata na prezydenta Radomia z PO na konwencji, jeżeli wygram to będzie w Radomiu to i owo. To jest korupcja polityczna.

do radomianki i lupy; 5 grudnia 2014, 10:23

Tu jest GRÓJEC a nie Radom, gó**********o nas obchodzą Wasze problemy

king; 5 grudnia 2014, 11:25

ale kandydat PiS też twierdził że jak wygra to będzie to i owo - czyli też jest skorumpowany? Chyba ostatni uczciwi to byli Lepper z Łyżwińskim

radomianka; 5 grudnia 2014, 13:09

Ja wiem że wszyscy coś obiecują kandydując, ale jest różnica. Ten człowiek, który obiecywał należy do władzy rządzącej i mówił, że Radom dostanie pieniądze na to i owo, ale warunek jest jeden do spełnienia przy jego prezydenturze. Czyli zrozumieć to można jednoznacznie mając do dyspozycji pieniądze unijne, Radom dostanie tylko przy prezydencie promowanym przez panią Kopacz. Czy nie jest to korupcja polityczna a może mobbing. Proszę odsłuchać sobie nagranie.

king; 5 grudnia 2014, 13:30

Jak rządził PiS to obiecał przed wyborami przystanek szybkiej kolej we Włoszczowej i to zrealizował pomimo iż większe miasta nie miały takiego przywileju, ale nie głosowały na PiS. Rozumiem że to przykład gospodarności. Radom jako jedyne duże miasto w Polsce nie ma hali sportowej, bo podobno nie potrafiono napisać dobrego wniosku.

radomianka; 5 grudnia 2014, 16:49

Podobno to pan się myli. Jeszcze raz odsyłam do nagrania, może wtedy pana olśni. A gdyby panu się nie chciało to odpowiem, że partia podobno obywatelska na halę sportową nie dała wynegocjowanych pieniędzy od 2012 roku. \"Nie bo nie\" bez uzasadnienia. Są na to dowody. Myślę że to było celowo zrobione, żeby dyskredytować prezydenta z PIS-u twierdząc że dokumenty nie były przygotowane. Kłamstwo w najlepszym wydaniu.

Paszli; 5 grudnia 2014, 17:30

Paszli Wy do Radumia !!! Ino szybciutko !!! Jeszcze Was partyjnioki radomskie nam tu potrzeba !!!

king; 5 grudnia 2014, 18:35

Rozumiem że co do Włoszczowej nie ma wąpliwości

King i radomianka; 5 grudnia 2014, 19:16

A jeden wuj czy to PiS, czy PO, PSL, czy iina partia. Oni są tylko po to, by nas orżnąć

wiesiek; 6 grudnia 2014, 20:50

Najgorzej to zarządzanie wygląda na szczeblu lokalnym,gdy w tym uczestniczy wuj i stryj.W związku z tym,
nie szyld zdobi człowieka.Krzyk został wywołany w Grójcu tylko powiatem.Na szczeblu gminnym jest spokojnie.Myślę że to całe opluwanie PiS w Grójcu jest wynikiem zawiści.Jeszcze nic nie zrobili a zostali
trędowatymi.Przyjmując pewne podobieństwa w wyborach do gminy i powiatu w

ojciec Nietadeusz; 7 grudnia 2014, 07:33

Komentarz został ukryty z powodu naruszenia zasad komentarzy.

Napisz komentarz:

Twój nick:

Treść komentarza:

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Redakcja portalu Grojec24.net nie ponosi odpowiedzialności za ich treść. Każdego użytkownika obowiązują zasady komentarzy.

 

Najnowsze artykuły

Niebezpieczna noc na S7 pod Grójcem. Doszło do dwóch zdarzeń W nocy z czwartku na piątek na drodze ekspresowej S7 w...
Będzie zmiana warty na parafii w Zbroszy Dużej Dotychczasowy proboszcz parafii św. Jana Chrzciciela w...
Rowerem przez Mazowsze Jak zapewnić sobie czas pełen wrażeń? Odpowiedź jest prosta...
Fałszywi kominiarze grasują po Grójcu. Jest ostrzeżenie Spółdzielnia Mieszkaniowa Samopomoc w Grójcu ostrzega...
Już w sobotę 63. edycja Święta Kwitnących Jabłoni. Kto wystąpi w Grójcu Kubańczyk, Mesajah oraz Bajm to gwiazdy, które wystąpią...

Najnowsze ogłoszenia

Firmy z Grójca i okolic

OSK MANEWR PATRYK TOMASZ KUJAWA Dlaczego My? Odpowiedź jest prosta i zawarta w tym krótkim opisie.

2013-2023 © Grojec24.net - informacyjny portal mieszkańców Grójca i Powiatu Grójeckiego.

Wydawcą portalu jest AaaMedia.pl.