Grójec, Powiat Grójecki - portal Grojec24.net
Autoryzowany punkt sprzedaży Bruk-bet Bruk Designer Olszany

Plac Wolności, Plac Targowy, GOK - tutaj legalnie napijesz się alkoholu

25 kwietnia 2018; 11:50

10 komentarzy

Plac Wolności w Grójcu (fot. Mateusz Adamski) Plac Wolności w Grójcu (fot. Mateusz Adamski)

W poniedziałek grójeccy radni zdecydowali o wyłączeniu Placu Wolności, Placu Targowego w Kobylinie oraz budynku Grójeckiego Ośrodka Kultury z miejsc objętych zakazem sprzedaży i spożywania napojów alkoholowych podczas imprez organizowanych przez Grójecki Ośrodek Kultury.

News will be here

Przypomnijmy, iż na mocy ostatnich zmian w ustawie o wychowaniu w trzeźwości i przeciwdziałaniu alkoholizmowi "zabrania się spożywania napojów alkoholowych w miejscu publicznym, z wyjątkiem miejsc przeznaczonych do ich spożycia na miejscu, w punktach sprzedaży tych napojów”. Jednocześnie posłowie dali samorządom wprowadzenia odstępstwa od tego generalnego zakazu. Przepis stanowi, iż „Rada gminy może wprowadzić, w drodze uchwały, w określonym miejscu publicznym na terenie gminy odstępstwo od zakazu spożywania napojów alkoholowych, jeżeli uzna, że nie będzie to miało negatywnego wpływu na odpowiednie kształtowanie polityki społecznej w zakresie przeciwdziałania alkoholizmowi (...), i nie będzie zakłócało bezpieczeństwa i porządku publicznego”.

Z tej możliwości skorzystała już m.in. Warszawa, która zezwoliła na legalne spożywanie alkoholu na terenie Bulwarów Wiślanych. W poniedziałek w ślad za stolicą poszedł samorząd Grójca. Przy czym, co istotne odstępstwo dotyczy tylko imprez organizowanych przez Grójecki Ośrodek Kultury, czyli de facto przez miasto.

Zgodnie z uchwałą podjętą na wniosek burmistrza Jacka Stolarskiego, wprowadza się odstępstwo od zakazu spożywania napojów alkoholowych w następujących miejscach publicznych na terenie Gminy Grójec:

1) teren Placu Wolności w trakcie imprez kulturalnych, koncertów, pikników i festynów organizowanych przez Grójecki Ośrodka Kultury w Grójcu;

2) teren Placu Targowego w Kobylinie w trakcie imprez kulturalnych, koncertów, pikników i festynów organizowanych przez Grójecki Ośrodka Kultury w Grójcu;

3) budynku Grójeckiego Ośrodka Kultury w Grójcu w związku z organizacją imprez kulturalnych.

Podczas sesji swoje wątpliwości do uchwały zgłosił radny Dariusz Gwiazda. Jego zdaniem nie była ona dobrze ona przygotowana. - Miejsca powinny być zróżnicowane pod względem rodzaju spożywanego alkoholu (piwo czy też mocniejsze alkohole). Nie ma mapy zasięgu terenu objętego spożywaniem alkoholu oraz wytypowania pomieszczeń w lokalu GOK-u, gdzie spożywanie okazjonalne będzie dopuszczalne. Moim zdaniem zabrakło debaty i możliwości wypowiedzenia się różnych środowisk na ten temat - napisał na swoim facebookowym profilu radny Gwiazda.

TAGI:

Komentarze (10):

Jola; 25 kwietnia 2018, 15:28

Burmistrz stawia przed wyborami?

Pełnomocnik; 25 kwietnia 2018, 15:53

Dzisiaj w szkole gminnej dzieci miały szczególnego gościa: Pana Karola Biedrzyckiego zastępcę Burmistrza Gminy i Miasta Grójec i Pełnomocnika Burmistrza ds Uzależnień. Dzieci poprzez założenie specjalnych gogli mogły się przekonać jak widzi i porusza się człowiek po spożyciu alkoholu.
Proponuję aby podobną akcję Pełnomocnik przeprowadził na imprezach organizowanych przez GOK na Rynku i na Święcie Kwitnącej Jabłoni.

polar; 25 kwietnia 2018, 17:31

Dariusz Gwiazda dobrze mówi.

obserwator; 25 kwietnia 2018, 20:25

a może chciał żeby dodać harcówkę bibliotekę stadion i szkoły. Pan Radny ma same super pomysły

M; 25 kwietnia 2018, 20:39

Pisze co innego mówi co innego

Z Gro; 25 kwietnia 2018, 21:48

Najlepsze pomysły to ma obecny imperator Grójca. patrz boisko przy hali do piłki nożnej twarde jak do koszykówki...

Obatel Grójca; 26 kwietnia 2018, 08:15

Dlaczego mieszkańcom naszego miasta to nigdy nic nie pasuje? Słuchajcie dalej gwiazdora krutkospodenkowca to "dobrze "na tym wjdziecie!!! To populista i zamęciarz!!!

do obatel; 26 kwietnia 2018, 08:30

dlatego nic nie pasuje bo czuja sie jak pod zaborem rosyjskim...i maja tyle do powiedzenia co im imperator zezwoli. Najważniejsze by były dobre posadki dla klakierów i ich rodzin i dużo alkoholu dookoła. Pijanymi łatwiej sie manipuluje, szczególnie przed wyborami

haha; 26 kwietnia 2018, 08:34

po co hala sportowa, boisko, żłobek - napijesz się wódki i będziesz na haju i szczęśliwy przez parę godzin - obyś głową nie walnął w kamienie Stolarskiego

Kampania; 6 czerwca 2018, 07:40

Z Wódka latwiej wygrac wybory...pobijemy kolejne rekordy w spożyciu alkoholu. Juz nikt nad tym nie panuje ... ryba psuje się ...

Napisz komentarz:

Twój nick:

Treść komentarza:

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Redakcja portalu Grojec24.net nie ponosi odpowiedzialności za ich treść. Każdego użytkownika obowiązują zasady komentarzy.

 

Najnowsze artykuły

Włamał się i ukradł zaparkowany na podwórku samochód Decyzją sądu najbliższe 3 miesiące spędzi w areszcie 40-...
Czy przechowywanie żywności w lodówce jest bezpieczne? Przechowywanie żywności w lodówce jest praktyką powszechnie...
Remonty czterech dróg w gminie Grójec zakończone! Wiosna jeszcze trwa, a my już zakończyliśmy remonty...
Prezydent Aleksander Kwaśniewski przyjedzie do Grójca Miejsko-Gminna Biblioteka Publiczna w Grójcu zaprasza na...
Łączność w Twoim kasku motocyklowym: jak znaleźć idealnego towarzysza drogi? Łączność jest bardzo istotna dla motocyklisty. Dzięki niej...

Najnowsze ogłoszenia

Firmy z Grójca i okolic

OSK MANEWR PATRYK TOMASZ KUJAWA Dlaczego My? Odpowiedź jest prosta i zawarta w tym krótkim opisie.

2013-2023 © Grojec24.net - informacyjny portal mieszkańców Grójca i Powiatu Grójeckiego.

Wydawcą portalu jest AaaMedia.pl.