Grójec, Powiat Grójecki - portal Grojec24.net
Autoryzowany punkt sprzedaży Bruk-bet Bruk Designer Olszany

Plany gminy Grójec 2018: hala, stadion i budynek komunalny

19 października 2017; 08:50

25 komentarzy

Na poniedziałkowej sesji Rada Miasta zdecyduje o ustaleniu wykazu przedsięwzięć realizowanych w latach 2018-2020. Wśród nich są nowa sala gimnastyczna, modernizacja stadionu oraz nowy budynek komunalny.

News will be here

Polecamy

Rozpoczęcie tych trzech inwestycji burmistrz Grójca, Jacek Stolarski zapowiedział w swoim wrześniowym felietonie na łamach „Życia Grójca”. - Pracuję nad budżetem na przyszły rok. Część jego zadań będzie miała charakter wieloletni. Zwłaszcza trzy największe inwestycje, które zaplanowałem – oświadczył Stolarski.

- Będę starał się zrealizować te trzy duże inwestycje z jak najmniejszym udziałem budżetu gminy, z udziałem prywatnych inwestorów, może w ramach partnerstwa publiczno-prywatnego – podkreślił burmistrz.

O planach modernizacji stadionu przy ulicy Laskowej, jako pierwsi, na łamach Grojec24.net pisaliśmy już w czerwcu. Prace mają ruszyć wczesną wiosną przyszłego roku (jeśli pozwolą na to warunki atmosferyczne). W ramach inwestycji wymieniona ma zostać murawa, powstanie nowa trybuna (na razie bez zadaszenia), tartanowa bieżnia lekkoatletyczna, a także wymieniony zostanie płot okalający obiekt. – Mamy projekt i ważne pozwolenie na budowę – poinformował  wówczas Grojec24.net burmistrz Stolarski. Dodał, iż samorząd będzie chciał w ramach inwestycji wybudować także parking (trzeba go jednak doprojektować). Na tę inwestycję gmina chce przeznaczyć 5,5 mln zł.

Z kolei zamiar budowy nowej sali gimnastycznej burmistrz ujawnił w styczniowym wywiadzie dla naszego portalu. - Chcemy przede wszystkim poprawić infrastrukturę sportową przy szkole nr 1. Jest to obecnie największa szkoła, a będzie jeszcze większa kiedy dojdą siódme i ósme klasy. Ta szkoła potrzebuje sali gimnastycznej z prawdziwego zdarzenia – przyznał wówczas Stolarski. - Obecna hala Spartakus nie spełnia wielu oczekiwań. Nie można rozgrywać tam wielu dyscyplin. Chciałbym w tej kadencji rozpocząć budowę takiej hali – zapowiedział.

We wrześniowym felietonie dla „ŻG” Stolarski poinformował, że "sala gimnastyczna przy SP 1 będzie pełnowymiarowym obiektem sportowym z widownią". Ma kosztować 10 mln zł.

Łyżkę dziegciu do tej jakby mogło się wydawać "beczki miodu" dodał radny Dariusz Gwiazda. Na swoim facebookowym profilu poinformował, iż zgłosił burmistrzowi by projektowanie tego obiektu poprzedzone było konsultacjami z fachowcami (trenerami) a nie tylko z urzędnikami. - Niestety, komisja infrastruktury nie zajęła się tym wnioskiem – napisał Gwiazda.

Stosunkowo mniej wiadomo o budowie budynku komunalnego w Grójcu. Pewne jest jedynie, że inwestycja będzie kosztować 3,9 mln zł, a budynek będzie miał 24 lokale mieszkalne. - Zasady przydziału mieszkań i kwot czynszu nie jest jeszcze znany - podał na swoim profilu radny Dariusz Gwiazda.

TAGI:

Komentarze (25):

z Grojca; 19 października 2017, 09:13

nie jedna ale az trzy kielbaski wyborcze ;)

rodzic młodych sportowców; 19 października 2017, 09:27

nie liczy się co mogę obiecać tylko co i jak robię.

ja się pytam; 19 października 2017, 11:39

gdzie przy jedynce powstanie hala sportowa, tam nie ma miejsca na normalną halę, chyba, że sale gimnastyczną typowy kurnik gdzieś przykleją.

WGR; 19 października 2017, 12:39

Witać stolarski już rozpoczyna swoją żałosną kampanię, przepełnioną bezwartościowymi obiecankami bez pokrycia ...

czas; 19 października 2017, 16:41

gmina już będzie zadłużona na 35 mln. zł, stare 15mln + nowe 20 mln zł. Przy tym wszystkim dotychczasowe wykonanie inwestycji jak basen (4,5 mln zł), pokazuje, że kończy sie grubo powyżej (6,5 mln zł.) i efektów oszałamiających nie widać. Z 20 mln zł moze się zrobic 30 mln zł. @0 mln z kredytu i 10 mln.zł z podatków. W innej gminie budowa sali gimnastycznej jest wykonywana za 5 mln zł. przy 30% dofinansowaniu z ministerstwa.

Grójec na modernizację basenu i boiska przy gimnazjum nie dostał ani złotówki - więc musimy zapomnieć, ze dostaniem cos na Mazowsze i sale przy SP 1. I to nie dlatego, że źle piszemy wnioski o dofinansowanie, tylko dlatego, ze wydajemy na wiele rzeczy pokazując kto bogatemu zabroni. Burmistrz przez cztery lata pracuje nad opłacaniem swoich ludzi i swojego elektoratu. A kredyty trzeba brać, bo na wszystko nie starczy, tylko 50% to już chyba przesada jak na i bogaty Grójec

gosc; 19 października 2017, 17:16

Stolarski w swoje gazetce wyborczej pt. Życie Grójca tak zaciekle krytykuje rozdawnictwo PiS i zamach na samorządy a sam robi to samo i ze swoimi posłami i ze swoim urzędem. Zawładnął całym Grójcem,i wszyscy maja wiedziec ze jest tylko jeden Pan Burmistrz. Od 20 lat Nie przypominam sobie, żeby realizowany był inny pomysł inwestycyjny czy zmiana planu na wniosek kogoś innego niz nasz Prezes. Chyba, że cos mu nie wyjdzie to powie, ze to Radni uchwalili (bezradni i posłuszni do bólu za dobrze płatną dietę). Jakoś nigdy dotąd, ani teraz kiedy ma taka bezwzględną większość nie próbuje zmniejszyć wynagrodzenia radnych mając ich jak płatnych najemników, którzy mają słuchać Prezesa Grójca.

RedIsBad; 19 października 2017, 18:02

Widać, że burmistrz stale coś robi dla miasta i okolic a nie tylko składa puste obiecanki jak co niektóre platformowe miękkie faje...

Obiecanki; 19 października 2017, 20:35

A ul Batalionów Chłopskich znowu w odstawkę .K p i n a.

młody; 19 października 2017, 21:30

robi bo faktury trzeba wystawiać dla p. dyrektorów GOK GOS i innych przydupasów

do czas; 19 października 2017, 21:45

Zgadzam się całkowicie z pana/pani komentarzem. Trzeba dodać, że (moje przypuszczenia) prawdopodobnie, jeżeli znowu wygra wybory podniesie podatki, opłaty za wodę, wywózkę śmieci, bo te kredyty trzeba spłacić. Zupełnie jak w powiecie. Na szczęście w tej drugiej instytucji dług się zmniejsza.

Sadek; 19 października 2017, 22:22

stale coś zmienia na Rynku, raz jest kostka, raz asfalcik, raz jabłuszko, wnet ławeczki i drzeweczka. Wszystko na pokaz i do zdjęcia ale nic dla ludzi by się spotykali, zżyli ze sobą i rozmawiali. Wszyscy są be i tylko narzekają. Na wszystkie postulaty młodych czy starszych jest jedna odpowiedz przecież tyle Wam daje ... więcej się nie da., przecież ja też chce żyć. Wszystko jest załatwiane po cichu a tyle Pan Burmistrz mówi o transparentności to poprosimy o wszystkie umowy jakie gmina podpisuje .... ..... nie doczekanie Wasze. Ok to może nawet tylko ogólnie sumy jakie gmina wydaje na umowy....? ale tego i tak przy obecnej władzy nie dowiemy się ....raCZEJ.
GOK zamurują, bo znowu remont nie poszedł po myśli DYREKTORA, I OKNA SIE SYPIĄ. Boisko przy gimnazjum po remoncie ale po deszczu trzeba uważać by nie wpaść po kostki w wodę i glinę. Skocznia w dale dla wyczynowców a nie dla dzieci. Jest jednak jakaś korzyść jest bo ludzie mogą chodzić po bieżni a nie walking po chodnikach. GOK to KINO a nie miejsce przyjazne do spotkań kulturalnych. Ale cieszcie się, że chociaż to macie i chwalcie Pana. kultura jest tylko tłem do komercji, która tam rządzi ... jak i w całym mieście.... Burmistrzu Stolarski pomyśl, że nie jesteś najmądrzejszy i daj mieszkańcom zdecydować co chcą zmienić w swoim otoczeniu a wybiorą Cie na następną kadencję!!!

Podatnik; 19 października 2017, 22:50

Przeciez to ściema . Zadna duża poważna inwestycja w Grójcu nie jest wspolfinansowana ze środków unijnych. Wiecie dlaczego? Bo wtedy trzeba się rozliczyć z agencją.

Kibic; 20 października 2017, 07:08

Może tą halę sportową wybudować koło tego pięknego zalewu lub amfiteatru.

Ja; 21 października 2017, 00:39

Chyba wszystko jest złe no i dyktaturą burmistrza

do Ja - niech ten pierwszy rzuci kamieniem kto jest bez winy; 21 października 2017, 14:06

krytyka rządu PiS w Życiu Grójca 08.2017 r.

Media w jednym ręku, sprawiedliwość w jednym ręku, marionetkowa „rada ministrów”, a ponad nimi wszechwładny pierwszy sekretarz, żadnej dbałości o ekologię, powrót do starych, nieudanych, skompromitowanych pomysłów na wieś i jej ekonomikę, podporządkowanie sił policyjnych aparatowi rządzenia, zupełna marginalizacja Konstytucji, która niby jest, ale jej nie ma, nikt na nią nie zwraca uwagi,

to kopia Grójca

pawel1492; 23 października 2017, 11:07

ciekawe co z ulicą Wyszyńskiego, rozbabrana dalej mimo obietnic Burmistrza sprzed 2 lat,że ulica będzie w ekspresowym tempie.

grójczan; 24 października 2017, 07:59

Czytam te komentarze i zaczynam mieć odruch wymiotny w kierunku grójeckich "pisarzy" malkontentów!!! Nic Wam mieszkańcom nie pasuje, przecież burmistrzem może zostać każdy dorosły człowiek. Jest tylko jeden drobny szczególik: trzeba wystartować i zdobyć poparcie większości mieszkańców gminy. Jak do tej pory przez cztery kadencje obecnego burmajstra nikt nawet się nie zbliżył (oczywiście w wyborach bezpośrednich) do Niego na odległość przysłowiowego kija. Już za rok kolejne wybory samorządowe i krytykanci będą mieli wielkie szanse się wykazać. Powodzenia.

do grójczanina; 24 października 2017, 19:59

Tam gdzie " mafia" tam nie ma żadnych szans człowiek, który może naprawdę coś dobrego zrobić dla mieszkańców. Proszę mi wskazać co takiego dobrego zrobił p. burmistrz? Jedno co zrobił to dla swojej rodziny zatrudniając tylko swoich.

grójczan; 25 października 2017, 08:27

Do "do grójczanina"
To o czym piszesz to tylko subiektywna ocena burmistrza, pracowników gminy oraz radnych. Pewnie, że każdy ma swój pogląd czy pomysł na swoje miasto i ma do tego pełne prawo. Ktoś kto ma otwarte oczy jeżdżąc czy spacerując po mieście, doskonale widzi jak ono zmieniło się na przestrzeni lat. Zdaję sobie sprawę, że każdy mieszkaniec ma inne priorytety, ale nie dajmy się zwariować. A "mafia" to mi osobiście bardzo negatywnie się kojarzy i nie nadużywał bym takich określeń bo słowa też potrafią "ranić". Jak posiadasz jakąś wiedzę o nieprawidłowościach w gminie, to podziel się nią z organami ścigania, one tylko czekają (szczególnie w obecnych czasach) na takie "sensacje", albo zamilcz!!!

tubylec; 26 października 2017, 14:48

A Aleja Niepodległości jak była nieutwardzona ( błoto) tak pozostanie. Za mało tam mieszka rodzin aby burmistrz mógł liczyć na głosy wyborców. Może urządzić tam skansen drogi grójeckiej z 18 wieku i zarabiać na biletach?

do grójczanina; 26 października 2017, 21:44

Wiem o czym piszę, ponieważ startując w wyborach ludzie z innych list wyborczych niż listy p. burmistrza, rezygnowali bo bali się o pracę a dlaczego to jest pytanie do p. burmistrza.

grójczan; 27 października 2017, 07:40

Do mojego adwersarza.
Twoje oskarżenia są bardzo poważne, ale mam nadzieję, że wiesz co piszesz i obronisz swoje stanowisko jak zajdzie taka potrzeba.

a2; 27 października 2017, 14:46

może wreszcie będzie ktoś inny burmistrzem

wyborca; 28 października 2017, 10:13

Grójec pięknieje bo jest skazany na sukces w związku z położeniem. W żadnym innym miejscu powiatu nie oddaje się tyle mieszkań co u nas. Warszawa i okoliczne miasta tez pięknieja. Gmina bardziej przypomina spółkę z o.o....a radni i adwersarze obecnej wladzy mogą tyle, na ile ona im pozwoli. Gdyby tylko przewietrzyl srodowisko wladzy, okazaloby sie ze mozna duzo wiecej i z mysla o mieszkancach, a nie tylko dla grupy, ktora chwali swojego Pana.

jam ci z Głuchowa; 14 grudnia 2017, 15:03

Ogromne inwestycje ok, ale dać na ogrodzenie boiska w Głuchowie rozoranego przez dziki 10tys nie ma szans od 2 lat. Mieszkam tu i serce się kraje, chłopaki szarpią się sami, a tu 5mln, 3mln ... szkoda bo głosowaliśmy na Pana ekipę

Napisz komentarz:

Twój nick:

Treść komentarza:

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Redakcja portalu Grojec24.net nie ponosi odpowiedzialności za ich treść. Każdego użytkownika obowiązują zasady komentarzy.

 

Najnowsze artykuły

Mazowsze Grójec pozyskało nowego napastnika Z myślą o następnym sezonie 2024/25 GKS Mazowsze Grójec...
Rzadziej chorujemy Liczba zgonów i hospitalizacji z powodu złej jakości...
Będzie transmisja meczów EURO 2024 w grójeckim kinie! Wspólne kibicowanie i mecz na dużym ekranie, czyli...
Opinie o kuchniach z Agaty: przewodnik po najnowszych trendach i funkcjonalnościach Kojarzące się ze stylem retro ryflowane fronty i niebanalne...
Dzień Dziecka na Osiedlu Ilona w Grójcu Osiedlowy Dzień Dziecka to świetna okazja do wspólnej...

Najnowsze ogłoszenia

Firmy z Grójca i okolic

OSK MANEWR PATRYK TOMASZ KUJAWA Dlaczego My? Odpowiedź jest prosta i zawarta w tym krótkim opisie.

2013-2023 © Grojec24.net - informacyjny portal mieszkańców Grójca i Powiatu Grójeckiego.

Wydawcą portalu jest AaaMedia.pl.