Grójec, Powiat Grójecki - portal Grojec24.net

Pniewy. W trakcie libacji zaatakował kompana 20-centymetrowym nożem

1 grudnia 2023; 11:14

Informacja prasowa

1 komentarz

Policjanci zatrzymali 53-latka, który jest podejrzany o usiłowanie zabójstwa. Mężczyzna zaatakował nożem 47-latka, z którym pił alkohol. Pokrzywdzony z obrażeniami ciała trafił do szpitala. Zatrzymany usłyszał zarzut, a najbliższe 3 miesiące spędzi w areszcie. Grozi mu kara nawet dożywotniego pozbawienia wolności.

News will be here

Polecamy

Do zdarzenia doszło w minioną niedzielę (26.11.). Po godzinie 19 policjanci zostali wezwani na interwencję do jednej z miejscowości w gminie Pniewy. Ze zgłoszenia wynikało, że jedna osoba została ugodzona nożem.

W trakcie podjętych czynności funkcjonariusze ustalili, że dwaj mężczyźni i kobieta w jednym z domów spożywali razem alkohol. Pomiędzy dwoma z nich doszło do kłótni, podczas której 53-latek zaatakował nożem 47-latka. Z ustaleń śledczych wynika, że napastnik zadał pokrzywdzonemu jeden cios w okolicę pachy. Mężczyzna z zagrożeniem życia został przetransportowany śmigłowcem Lotniczego Pogotowia Ratunkowego do szpitala w Warszawie.

Mundurowi na miejscu zatrzymali napastnika, który trafił do policyjnego aresztu. Grójeccy dochodzeniowcy od razu podjęli skrupulatne czynności w celu zgromadzenia materiału dowodowego, zabezpieczając m. in. blisko 20 centymetrowy nóż. Na tej podstawie Prokuratura Rejonowa w Grójcu wszczęła śledztwo.

Prokurator postawił 53-latkowi zarzut usiłowania zabójstwa. Z uwagi na konieczność zabezpieczenia prawidłowego toku postępowania, do sądu skierowano wniosek o zastosowanie środka zapobiegawczego w postaci tymczasowego aresztowania. W środę Sąd Rejonowy w Grójcu przychylił się do wniosku i zastosował wobec podejrzanego areszt na najbliższe 3 miesiące. Podejrzanemu grozi kara nawet dożywotniego więzienia.

nadkom. Agnieszka Wójcik

TAGI:

Komentarze (1):

obywatelski; 1 grudnia 2023, 16:52

20 cm to mały nóż, chyba że chodzi o ostrze.
Okolice pachy, nie 'po wojskowemu', chyba że od str. 'pikawy'. Może chronił głowę.
Poza danymi z 'pegasusa' :-) pozostaje przemaglować towarzystwo - metody przesłuchań: ślepa uliczka, wszechwiedza, szybkie pytanka, granie motywem, przypominanie - bo może było nie pamiętam, bo przecież po %...

Napisz komentarz:

Twój nick:

Treść komentarza:

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Redakcja portalu Grojec24.net nie ponosi odpowiedzialności za ich treść. Każdego użytkownika obowiązują zasady komentarzy.

 

Najnowsze artykuły

Wybory samorządowe 2024. Specjalna oferta reklamy - Grójec i Powiat Grójecki W związku ze zbliżającymi się wyborami samorządowymi portal...
Grójecka Policja: jazda motocyklem i quadem po lesie jest zabroniona! Grójeccy policjanci przypominają kierowcom quadów i...
Uwaga! Wzmożony ruch wojsk. To wielkie ćwiczenia Rozpoczęło się ćwiczenie DRAGON-24 - najważniejszy...
Zderzenie ciężarówki i trzech busów na DK50 Do zdarzenia z udziałem ciężarówki i trzech busów doszło we...
Mundurowi namierzyli volkswagena. Kierowca przekroczył dozwoloną prędkość o 54 km/h Policjanci z grójeckiej drogówki kontrolowali prędkość...

Najnowsze ogłoszenia

Firmy z Grójca i okolic

OSK MANEWR PATRYK TOMASZ KUJAWA Dlaczego My? Odpowiedź jest prosta i zawarta w tym krótkim opisie.

2013-2023 © Grojec24.net - informacyjny portal mieszkańców Grójca i Powiatu Grójeckiego.

Wydawcą portalu jest AaaMedia.pl.