Grójec, Powiat Grójecki - portal Grojec24.net

Po nowej S7 gnał prawie 200 km/h! Śpieszył się na samolot [VIDEO!]

16 listopada 2023; 08:36

Informacja prasowa

2 komentarze

Fot. KPP w Piasecznie Fot. KPP w Piasecznie

5000 złotych mandatu i 15 punktów karnych - to efekt pośpiechu i lekceważenia obowiązujących ograniczeń prędkości. 24-latek gnał blisko 200 km/h! Funkcjonariuszom tłumaczył, że spieszy się bo... za pół godziny ma samolot.

Pomimo licznych apeli policjantów, jak również ciągłych przypomnień, że to nadmierna prędkość jest przyczyną większości wypadków drogowych, nadal nie brakuje amatorów szybkiej jazdy. Można mieć wrażenie, że niektórzy przy dobrych warunkach atmosferycznych zaczęli traktować drogę jak tor wyścigowy.

Przykładem takiego właśnie kierującego jest 24-latek, którego jazdę zarejestrował policyjny wideorejestrator. Mężczyzna, siedzący za kierownicą audi, rozwinął prędkość sięgająca blisko 200 km/h. Mundurowi nie omieszkali zatrzymać go do kontroli drogowej, by ustalić co skłoniło go do takiego naruszenia przepisów. 24-latek tłumaczył, że jedzie szybko bo... za pół godziny ma samolot. Takie tłumaczenie nie przekonało jednak policjantów, tym bardziej, że w trakcie kontroli okazało się, że ta szybka jazda i pośpiech towarzyszą mężczyźnie nie tylko dziś! Przekroczenie prędkości było recydywą, a co za tym idzie mandat za naruszenie przepisów również musiał być dużo wyższy. Wyniósł w tym przypadku aż 5000 złotych. Na konto kierującego dopisane zostało również 15 punktów karnych.

Stare mądre przysłowie głosi, że "człowiek uczy się na własnych błędach". Ten kierujący, jak widać, z poprzedniej kontroli drogowej nie nauczył się niestety niczego!

st. asp. Magdalena Gąsowska/mg

TAGI:

Komentarze (2):

obywatelski; 17 listopada 2023, 16:13

Rzeczywiście, jeszcze trochę do dechy i leciał by jak samolot. Może nowe przysłowie "człowiek uczy się na cudzych błędach", np. takich jak tego pilota.

Artur; 19 listopada 2023, 13:59

Ciąg dalszy nagonki na kierowców ze strony mentalnych oprawców. Niemądrzy ludzie, finansowani z zagranicy, próbujący nam wtłoczyć paradygmat, jakoby najważniejsze było zachować życie. Zachować życie za wszelką cenę. Perfidni ludzie nieużywający rozumu i nieznający istoty ruchu drogowego. Technokratycznym głupcom wydaje się, iż stworzą idealny świat, w którym nikt nie ginie na ulicach, nie dając tym samym żyć zwyczajnym ludziom. Witam w bezpiecznym, stresującym świecie, w którym ideałem jest bezruch. Totalny bezruch, ażeby nic nie istniało.

Napisz komentarz:

Twój nick:

Treść komentarza:

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Redakcja portalu Grojec24.net nie ponosi odpowiedzialności za ich treść. Każdego użytkownika obowiązują zasady komentarzy.

 

Najnowsze artykuły

W trakcie libacji zaatakował kompana 30-centymetrowym nożem Policjanci zatrzymali 53-latka, który jest podejrzany o usi...
Nauka Pływania | instruktor Emil Siedlarz | Chełmiec - Nowy Sącz - Korzenna
Księgowość w stolicy. Jakie są realia pracy księgowych w Warszawie? Praca w księgowości należy do zawodów cieszących się dużym...
Podpisano umowę! Wkrótce rusza przebudowa stadionu przy Laskowej W czwartek burmistrz Dariusz Gwiazda podpisał umowę na...
Ostatnie pożegnanie podinspektora Pawła Korczaka W środę w Tarczynie obyła się uroczystość pogrzebowa...

Najnowsze ogłoszenia

Firmy z Grójca i okolic

OSK MANEWR PATRYK TOMASZ KUJAWA Dlaczego My? Odpowiedź jest prosta i zawarta w tym krótkim opisie.

2013-2023 © Grojec24.net - informacyjny portal mieszkańców Grójca i Powiatu Grójeckiego.

Wydawcą portalu jest AaaMedia.pl.