Grójec, Powiat Grójecki - portal Grojec24.net
Autoryzowany punkt sprzedaży Bruk-bet Bruk Designer Olszany

Pod Grójcem zlikwidowano największą w Europie fabrykę tytoniu!

25 marca 2015; 12:44

Grojec24.net

29 komentarzy

Fot. nadwislanski.strazgraniczna.pl

Funkcjonariusze Nadwiślańskiego Oddziału Straży Granicznej zlikwidowali działającą pod Grójcem największą w Europie nielegalną fabrykę tytoniu. Zabezpieczyli m.in. 20 mln sztuk papierosów i 2,5 mln kg tytoniu.

News will be here

Rozbiciem międzynarodowej zorganizowanej grupy przestępczej trudniącej się przemytem, nielegalną produkcją i dystrybucją papierosów zakończyły się szeroko zakrojone działania funkcjonariuszy Nadwiślańskiego Oddziału Straży Granicznej.


A to nie wszystko…! Funkcjonariusze zabezpieczyli co najmniej 2,5 mln kilogramów nielegalnego tytoniu i krajanki tytoniowej o szacunkowej wartości 1,5 mld złotych, 4 nielegalne linie produkcyjne, 20,5 mln sztuk papierosów bez polskich znaków skarbowych o szacunkowej wartości ponad 13 mln zł oraz ok. 33 mln złotych w gotówce, pochodzących prawdopodobnie z przestępczych transakcji. 5 mężczyzn podejrzanych w sprawie usłyszało już zarzuty. Grozi im do 8 lat pozbawienia wolności oraz wysokie kary grzywny.


Trwające od ponad roku śledztwo prowadzone przez funkcjonariuszy Nadwiślańskiego Oddziału Straży Granicznej doprowadziły do rozbicia zorganizowanej grupy przestępczej, wyspecjalizowanej w nielegalnej produkcji i dystrybucji wyrobów akcyzowych – głównie papierosów oraz ich przemycie do krajów Europy Zachodniej. Trzon grupy stanowili Polacy i jeden Ormianin.

Dzięki sprawnie przeprowadzonej akcji, funkcjonariuszom Nadwiślańskiego Oddziału Straży Granicznej udało się zatrzymać na gorącym uczynku wyjeżdżający z podgrójeckiej fabryki tytoniu samochód ciężarowy z 6.5 mln załadunkiem papierosów bez polskich znaków skarbowych.

Następnie funkcjonariusze kontynuując realizację, nadzorowaną przez Prokuraturę Okręgową w Bydgoszczy, dokonali wejścia i przeszukania fabryki–składu podatkowego, na terenie której dokonali ujawnienia dodatkowych nielegalnych papierosów w ilości 14 mln szt. o szacunkowej wartości 9 mln złotych, ogromnych ilości krajanki tytoniowej i tytoniu liczonych w milionach kilogramów.


Tytoń składowany był w ponad 12 000 pudeł po ok. 200 kg w każdym. Warto podkreślić, że większość zabezpieczonego towaru przechowywana była nielegalnie, poza obszarem składu podatkowego, naruszając wszelkie dopuszczalne procedury. Z ustaleń wiadomo, że ujawniony tytoń pochodził m.in. z Ameryki Płd. Azji, Afryki i Bałkanów.

W momencie wejścia do fabryki funkcjonariusze zastali działające 4 kompletne linie produkcyjne (maszyna produkująca wraz z maszyną pakującą), przy obsłudze których pod osłoną nocy pracowało kilkudziesięciu cudzoziemców – ob. Ukrainy, z czego 44 nielegalnie. Wobec nich zostały wydane decyzje zobowiązujące ich do opuszczenia terytorium naszego kraju.


Dodatkowo na jednej z posesji, gdzie znajdowała się fabryka, funkcjonariusze ujawnili ponad 33 mln złotych w gotówce. Pieniądze ukryte były w domowych skrytkach oraz meblach i prawdopodobnie pochodziły z przestępczych transakcji.

Wszystkim zatrzymanym przedstawiono m.in. zarzuty za udział w zorganizowanej grupie przestępczej. Grozi im do 8 lat pozbawienia wolności, a także wysokie kary grzywny. Czterech mężczyzn zostało tymczasowo aresztowanych, wobec piątego zastosowano środki zapobiegawcze w postaci zakazu opuszczania kraju oraz dozoru policyjnego.

Czynności funkcjonariuszy Nadwiślańskiego Oddziału Straży Granicznej wspierane były przez funkcjonariuszy z Podlaskiego OSG oraz organy celne Ministerstwa Finansów.

Więcej szczegółów można przeczytać na portalu Onet:

http://wiadomosci.onet.pl/warszawa/odkryli-najwieksza-w-europie-fabryke-nielegalnych-papierosow-akcja-strazy-granicznej/s8ecfw

onet.pl, nadwislanski.strazgraniczna.pl

TAGI:

Komentarze (29):

xyz; 25 marca 2015, 13:41

Czy to jest prawda czy jakiś Spam znów się wkradł? Jeśli tak no to gratuluję, widzę że zaczęli brać się za tą bandę złodziei.

GG; 25 marca 2015, 13:44

Respekt. Nawet sobie nie wyobrażam jak wygląda 2,5 mln kg w sumie dość lekkiego towaru. 20 mln papierosów to też w szafce się nie zmieści. Chociaż 33 mln PLN w szafkach się zmieściło ;)
no i 1,5 mld wartości. też kwota trudna do wyobrażenia.
Ktoś wie gdzie to dokładniej było?

Mario; 25 marca 2015, 13:59

Ciekawe kto bardziej okrada, państwo obywateli swoimi podatkami i akcyzami na wyroby tytoniowe, czy złodzieje państwo??Dla mnie chociaż nie pale te ceny jak zobacze na paczce papierosów 11-15 zł są chore, napewno tyle nie kosztuje produkcja.

złośnica; 25 marca 2015, 14:26

na terenie dawnego spichlerza w Przęsławicach. Już nawet kiedyś w Wiadomościach o tym mówili...

...; 25 marca 2015, 14:57

Mała Wieś, dokładnie koło Belska Dużego. Miał pecha właściciel fabryki bo wjazd na chatę mu zrobili parę godzin przed 13 w piątek albo już 13 marca w piątek.

oburzona; 25 marca 2015, 15:16

Dziwne jest to, że wszystkie \"problemy\" które dzieją się na terenie Grójca i jego okolic, nie są rozwiązywane przez policję z Grójca!!!!!! Nielegalną produkcję papierosów zatrzymała Nadwiślańska Straż Graniczna, ostatnio głośny napad w sklepie PEPCO w Grójcu, napastnik został zatrzymany przez policję z Białobrzegów, nie dawno też była sprawa z nielegalnym tytoniem gdzieś koło Jasieńca i Warki, tam również Białobrzeska policja zatrzymała przestępców!!!!!! Ja się tylko pytam, czy Policja w Grójcu ŚPI ?????? Na terenie Grójca notorycznie dochodzi do włamań mieszkań z rabunkiem, a policja Grójecka NIC NIE ROBI W TEJ SPRAWIE!!!!!!!! Jedynie co się u nich dzieje to zmiana komendanta.........

rocoo; 25 marca 2015, 16:08

A z Grójca też ktoś był w to zamieszany?

TYMON; 25 marca 2015, 19:32

JEDNYCH SKASUJĄ NASTĘPNI POWSTANĄ WALKA Z WIATRAKAMI.PAPIEROSY W POLSCE SĄ ZA DROGIE ,TO CHORE CENY ALE W TO WSZYSTKO SĄ ZAMIESZANI LUDZIE Z RZĄDU.I TAK BĘDĄ SIĘ BAWILI DALEJ.........................

dewoz; 25 marca 2015, 19:36

Policja z Grójca wypisuje mandaty za jazdę bez zapiętych pasów bezpieczeństwa.

wspolpraca; 25 marca 2015, 19:41

Grójecką policja współpracuje :D
Akurat nie padło na ich patrol, jednak nie można powiedzieć, ze do końca nic nie robią. Nie wyrozniaja się , bo to skromnie chłopcy są xD

kinoman; 25 marca 2015, 19:48

POLICJA !!! Przed kinem jest nowy parking. Stoi tam bus z ogłoszeniami. W grudniu długo stał bus reklamujący szkołę nauki jazdy. Może choć tym razem POLICJA się wykaże i cwaniaka ukarze.

ass; 25 marca 2015, 20:13

złośnica co ty gadasz, nie masz pojecia o co chodzi a takie głupoty piszesz

henio ; 25 marca 2015, 20:20

ja wiem blisko mnie około 8 km

Do oburzonej...; 25 marca 2015, 21:41

Do tego typu spraw są powołane specjalne służby/ jednostki które działają na terenie całego kraju tam gdzie jest tego taka potrzeba!!! Poza tym o takich akcjach nikt nie wie poza kilkoma osobami, wyobrażasz sobie sytuacje gdzie każdy policjant z Grójca wie ze taka akcja się szykuję ? myślę że momentalnie ta informacja rozniosłaby się po Grójcu a jeszcze szybciej trafiła do osoby zainteresowanej... o efekcie chyba nie muszę pisać, lecz napisze że warto spojrzeć na wiele spraw znacznie szerzej!!! i nasza mentalność staje się chora bo tylko krytykujemy... Policja i osoby mieszkające w Grójcu doskonale wiedzą co się tu dzieje i nie ma konieczności wytykania tego palcami bo jeśli ktoś ma coś ukraść zrobi to... a dlaczego??
PONIEWAŻ KARA JEST ZBYT MAŁA, gdyby Kary były srogie każdy by się zastanowił dwa razy zanim by cokolwiek zrobił a tak albo się uda albo się nie uda!!! Więc zacznijmy zmieniać ale od Góry bo to góra dyktuje prawo!!

do oburzona; 25 marca 2015, 22:04

niechże pani nie wylewa tyle jadu pod adresem policji z Grójca, oni mają sporo skarg i takież załatwiają bez powiadamiania prasy, nie tyle zebym bronił, bo nie mam nic wspólnego z posterunkiem, ale nie jest tak, że nic nie robią policjanci z Grójca, a wszelkimi sprawami naprawdę zajmują się rzetelnie i sumiennie, Załatwiałem jakiś czas temu pewną sprawę na posterunku w Grójcu. Pozdrawiam panów i panie również, policjantów z Grójca.

xxx; 25 marca 2015, 22:23

Tymczasem Grójecka policja jest zajęta łapaniem mieszkańców miasta na przechodzeniu przez ulicę w niedozwolonych miejscach i wypisywaniem mandacików za tak poważne wykroczenia.

Profesor; 26 marca 2015, 06:18

Pewnie gdyby nie czynności policji z Grojca bialobrzescy nie mieliby sukcesu w postaci zatrzymania, tak samo jak gwałciciela z Dobryszewa zatrzymano w raszynie ale to nasi odwołali całą robotę i nadali wszystko w eter, nie są tacy źli

jo; 26 marca 2015, 07:13

brawo

wgr wgr; 26 marca 2015, 07:57

policjanty z Grójca jedzą kebaba na Skargi

1989; 26 marca 2015, 11:43

nie zazdrośćcie białobrzeskich policjantów bo oni tylko zatrzymują i mandaty wlepiają

Yko; 26 marca 2015, 12:14

Luxor mala wies

Pewniak; 26 marca 2015, 13:40

Olszamy gm. Goszczyn

konik; 26 marca 2015, 14:20

Policja z grają to też pewnie przestępcy wszyscy się znają z cywilami,to co swoich bendom łapać, jeżdżą pewnie na legie się wyszumiec itd

uc ; 26 marca 2015, 20:40

Jesli juz to nie olszamy tylko jakubow kolo goszczyna.

TYMON; 27 marca 2015, 04:04

SZKODA TYCH TANICH PAPIEROSÓW... POLICJA TEŻ JE PALI JAK TAK DALEJ BĘDĄ ŁAPAĆ TO WYPŁATY IM NIE STARCZY NA TE RZEKOMO Z KIOSKU.POLSKI RZĄD TO DOPIERO GANG ZORGANIZOWANYCH PRZESTĘPCÓW I ZŁODZIEI ICH TO NIE POZAMYKAJĄ ................????????

bidny; 27 marca 2015, 08:27

Za osiem latek ( do 8 ) chętnie przytulę te 33 banki :)

gość; 27 marca 2015, 10:49

wszyscy wiedzieli gdzie jest nielegalna fabryka ,od kilku lat,ale nie odpowiednie służby,to nie posesja tylko warownia.....

n; 28 marca 2015, 13:22

Jak masz łeb kombinuj zazdrosnicy

polak; 25 kwietnia 2015, 23:57

a zapalcie te papirosy pluca wyrwie

Napisz komentarz:

Twój nick:

Treść komentarza:

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Redakcja portalu Grojec24.net nie ponosi odpowiedzialności za ich treść. Każdego użytkownika obowiązują zasady komentarzy.

 

Najnowsze artykuły

Liga okręgowa: Pilica Nowe Miasto – Mazowsze Grójec 0:2 W kończących sezon 2023/24 derbach powiatu grójeckiego...
Artur Banasiewicz nowym kierownikiem PT KRUS w Grójcu Sołtys Częstoniewa Artur Banasiewicz został w czwartek 20...
ZWiK: fetor nie ma swojego źródła w oczyszczalni ścieków w Kobylinie Nie jest uprawnione stwierdzenie, że odczuwany przez...
Czas na Słomczyn! W weekend Driftingowe Mistrzostwa Polski Tor Słomczyn kojarzy się fanom sportu motorowego przede...
Douglas otwiera swoją pierwszą perfumerię w Grójcu Douglas otwiera swoją pierwszą perfumerię w Grójcu, w...

Najnowsze ogłoszenia

Firmy z Grójca i okolic

OSK MANEWR PATRYK TOMASZ KUJAWA Dlaczego My? Odpowiedź jest prosta i zawarta w tym krótkim opisie.

2013-2023 © Grojec24.net - informacyjny portal mieszkańców Grójca i Powiatu Grójeckiego.

Wydawcą portalu jest AaaMedia.pl.