Grójec, Powiat Grójecki - portal Grojec24.net
Autoryzowany punkt sprzedaży Bruk-bet Bruk Designer Olszany

Podpalacz w rękach grójeckich policjantów

22 marca 2021; 11:34

Informacja prasowa

1 komentarz

Fot. KPP w Grójcu Fot. KPP w Grójcu

Na trzy miesiące do aresztu trafił mężczyzna zatrzymany przez grójeckich policjantów. 36-latek dokonał kradzieży z włamaniem oraz dwóch podpaleń. Zbieg okoliczności chciał, że przed pożarem budynku technik kryminalistyki z grójeckiej komendy będąc w czasie wolnym od służby zauważył znanego mu służbowo mężczyznę, który wychodził z tego pustostanu. Za popełnione czyny grozi mu do 10 lat pozbawia wolności.

News will be here

W minionym tygodniu policjanci otrzymali zgłoszenie o pożarze niezamieszkałego domu pod Grójcem. Zbieg okoliczności chciał, że przed zdarzeniem technik kryminalistyki z grójeckiej komendy będąc w czasie wolnym od służby zauważył znanego mu służbowo mężczyznę, który wychodził z tego budynku z tzw. chodzikiem dla osób niepełnosprawnych. Po chwili dowiedział się, że w tym właśnie budynku jest pożar. Funkcjonariusz natychmiast poinformował dyżurnego o możliwości popełnienia przestępstwa przez widzianego mu 36-letniego mężczyznę, który wcześniej był zatrzymywany za podobne czyny.

Dzięki szybkiej reakcji technika i czynnościom podjętym przez mundurowych z patrolówki zatrzymano mieszkańca gminy Grójec. Okazało się, że sprawca po włamaniu się do domu, dokonał kradzieży chodzika, a przed wyjściem podpalił budynek. Po analizie zebranego materiału zatrzymanemu przedstawiono trzy zarzuty, kradzieży z włamaniem oraz dwóch podpaleń. Ponieważ dodatkowo okazało się, że ten sam mężczyzna 13 stycznia br. podpalił inny pustostan. Powodując tym samym straty opiewające na kilkanaście tysięcy złotych.

Na podstawie zebranego przez policjantów materiału dowodowego prokuratura skierowała do sądu wniosek o zastosowanie środka zapobiegawczego w postaci aresztu. Decyzją sądu 36-latek trafił na najbliższe trzy miesiące za kratki. Za popełnione czyny grozi mu do 10 lat pozbawienia wolności

Sprawa ma charakter rozwojowy. Funkcjonariusze sprawdzają czy zatrzymany mężczyzna nie dokonał innych przestępstw.

Autor: nadkom. Agnieszka Wójcik

TAGI:

Komentarze (1):

Cvhjj; 22 marca 2021, 22:10

Komentarz został ukryty z powodu naruszenia zasad komentarzy.

Napisz komentarz:

Twój nick:

Treść komentarza:

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Redakcja portalu Grojec24.net nie ponosi odpowiedzialności za ich treść. Każdego użytkownika obowiązują zasady komentarzy.

 

Najnowsze artykuły

Włamał się i ukradł zaparkowany na podwórku samochód Decyzją sądu najbliższe 3 miesiące spędzi w areszcie 40-...
Czy przechowywanie żywności w lodówce jest bezpieczne? Przechowywanie żywności w lodówce jest praktyką powszechnie...
Remonty czterech dróg w gminie Grójec zakończone! Wiosna jeszcze trwa, a my już zakończyliśmy remonty...
Prezydent Aleksander Kwaśniewski przyjedzie do Grójca Miejsko-Gminna Biblioteka Publiczna w Grójcu zaprasza na...
Łączność w Twoim kasku motocyklowym: jak znaleźć idealnego towarzysza drogi? Łączność jest bardzo istotna dla motocyklisty. Dzięki niej...

Najnowsze ogłoszenia

Firmy z Grójca i okolic

OSK MANEWR PATRYK TOMASZ KUJAWA Dlaczego My? Odpowiedź jest prosta i zawarta w tym krótkim opisie.

2013-2023 © Grojec24.net - informacyjny portal mieszkańców Grójca i Powiatu Grójeckiego.

Wydawcą portalu jest AaaMedia.pl.