Grójec, Powiat Grójecki - portal Grojec24.net
Autoryzowany punkt sprzedaży Bruk-bet Bruk Designer Olszany

Podpisanie Porozumienia o Współpracy ze Światowym Związkiem Żołnierzy Armii Krajowej

13 czerwca 2016; 14:06

Informacja prasowa

7 komentarzy

Fot. st. sierż. Adam Krawczyk Fot. st. sierż. Adam Krawczyk

W dniu 10.06.2016 r. miało miejsce doniosłe wydarzenie, którym było zawarcie porozumienia o współpracy 1. Grójeckiego Ośrodka Radioelektronicznego im. ppłk Jana Kowalewskiego ze Światowym Związkiem Żołnierzy Armii Krajowej.

News will be here

Aktu uroczystego podpisania porozumienia o współpracy – m.in. w zakresie działań promujących Wojsko Polskie, jak i szeroko rozumianej działalności proobronnej – dokonał Dowódca 1.ORel. Pan płk Andrzej KOZERA oraz reprezentujący tę organizację Pan płk dypl. rez. Ryszard Dorf i Pan kpt. w st. spocz. Zygmunt Latoszyński. W ceremonii uczestniczył także Pan Jacek Marzec, który piastuje obecnie funkcję Dyrektora Liceum Ogólnokształcącego im. Ireny Sendlerowej
w Tarczynie współpracującego ze ŚZŻAK.

Po podpisaniu porozumienia, Dowódca wraz z zaproszonymi gośćmi, dokonał w Klubie Wojskowym uroczystego otwarcia Sali Pamięci Armii Krajowej.

Tekst Sekcja Wychowawcza
Zdjęcia st. sierż. Adam Krawczyk

TAGI:

Komentarze (7):

Dariusz Gwiazda; 13 czerwca 2016, 18:03

Szkoda, że nie w Grójcu, w miejscu takim jak były Klub Garnizonowy. Jednak zawsze krok do przodu w stronę upamiętnienia tych, o których należy pamiętać i przybliżać innym ich oddanie dla Ojczyzny. Żeby radni miejscy w Grójcu, którzy za tydzień będą mieli możliwość pokazania swojego patriotyzmu mieli odrobinę tej odwagi co bohaterowie z orłem w koronie, dla których Bóg Honor i Ojczyzna były drogowskazem życia.

ddd; 13 czerwca 2016, 22:58

I kto to pisze ...? Dobre.

Dariusz Gwiazda; 13 czerwca 2016, 23:39

pisze ten, któremu zależy na przywróceniu godności i pamięci ofiarom komunizmu i stalinizmu. Niestety potomkowie ofiar tamtego okresu są dzisiaj w mniejszości, w małych miasteczkach mało jest osób, które chcą to zmienić. W dużych miastach jest większe znaczenie i moc inteligencji, która upomina się o ich pamięć. A w Grójcu cóż mamy tak jak mamy, że nie liczy się pamięć i prawda historii tylko jeśli jemu było dobrze za komuny to czemu upominać się za ludzi którzy zginęli w walce przeciwko stalinizmowi i w obronie Niepodległej.

?; 14 czerwca 2016, 00:07

ciekawe kto to jest ddd? .... dobry spadkobierca PRL który bardziej cieszyłby się z rocznicy zwycięstwa bolszewików niż z upamiętnienia Żołnierzy Wyklętych!

polak; 15 czerwca 2016, 12:07

Prawda jest taka że nasz Grójec jest ubeckim miastem. Obchodzonych jest więcej ubeckich uroczystości na których czele stoi p.Rzdzanek a drugi Gaweł niż swiąt państwowych.

J23; 16 czerwca 2016, 10:57

trafił się kolejny chłopczyk na forum w podkolanówkach tworzący nową historię. Miasto teraz jest tak ubeckie, jak za okupacji partyzanckie.

do: J23; 16 czerwca 2016, 12:35

Jednakże ty niezmiennie jesteś głupi na równie wysokim poziomie!

Napisz komentarz:

Twój nick:

Treść komentarza:

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Redakcja portalu Grojec24.net nie ponosi odpowiedzialności za ich treść. Każdego użytkownika obowiązują zasady komentarzy.

 

Najnowsze artykuły

Niebezpieczna noc na S7 pod Grójcem. Doszło do dwóch zdarzeń W nocy z czwartku na piątek na drodze ekspresowej S7 w...
Będzie zmiana warty na parafii w Zbroszy Dużej Dotychczasowy proboszcz parafii św. Jana Chrzciciela w...
Rowerem przez Mazowsze Jak zapewnić sobie czas pełen wrażeń? Odpowiedź jest prosta...
Fałszywi kominiarze grasują po Grójcu. Jest ostrzeżenie Spółdzielnia Mieszkaniowa Samopomoc w Grójcu ostrzega...
Już w sobotę 63. edycja Święta Kwitnących Jabłoni. Kto wystąpi w Grójcu Kubańczyk, Mesajah oraz Bajm to gwiazdy, które wystąpią...

Najnowsze ogłoszenia

Firmy z Grójca i okolic

OSK MANEWR PATRYK TOMASZ KUJAWA Dlaczego My? Odpowiedź jest prosta i zawarta w tym krótkim opisie.

2013-2023 © Grojec24.net - informacyjny portal mieszkańców Grójca i Powiatu Grójeckiego.

Wydawcą portalu jest AaaMedia.pl.