Grójec, Powiat Grójecki - portal Grojec24.net
Autoryzowany punkt sprzedaży Bruk-bet Bruk Designer Olszany

Podróż patriotyczno-historyczna z 1.Grójeckiem Ośrodkiem Radioelektronicznym

20 kwietnia 2017; 09:09

Informacja prasowa

0 komentarzy

Uczniowie Zespołu Szkół Ponadgimnazjalnych im. Wincentego Witosa w Jasieńcu z opiekunami Anną Górecką i Anetą Lewandowską uczestniczyli w dniu 7 kwietnia 2017 r. w podróży wojskowo-historycznej.

News will be here

Wycieczka ta została zorganizowana   przez 1.Grójecki Ośrodek Radioelektroniczny im. ppłk. Jana Kowalewskiego w ramach porozumienia o współpracy pomiędzy ZSP Jasieniec a 1.ORel. Z ramienia 1.ORel podczas wycieczki towarzyszył nam ppłk rez. Ryszard Piotr OLIK , który dzieli się z młodzieżą swoją wiedzą historyczną i był znakomitym przewodnikiem wycieczki.

Nasi uczniowie zwiedzili Muzeum Katyńskie w Cytadeli Warszawskiej, placówkę martyrologiczno – muzealno – badawczą dokumentującą zbrodnię katyńską, popełnioną na 22 tysiącach jeńców i więźniów przetrzymywanych w latach 1939 – 1940 w sowieckich obozach i więzieniach. Była to prawdziwa lekcja historii kształtująca postawy patriotyczne wśród młodego pokolenia. Podczas zwiedzania młodzież zapoznała się z genezę zbrodni, jej bestialskim przebiegiem i tzw. Kłamstwem katyńskim. Pamięć o ludziach, którzy ponieśli największą ofiarę , jaką jest własne życie to najważniejszy element edukacji historycznej wśród młodego pokolenia.

W ramach tej podróży gościliśmy także w 1. Bazie Lotnictwa Transportowego  przeznaczonej do realizacji transportu powietrznego naczelnych organów władzy państwowej Rzeczypospolitej Polskiej. Możliwość obejrzenia z bliska wojskowych śmigłowców transportowych: ŚMIGŁOWIEC W-3A  "SOKÓŁ" i ŚMIGŁOWIEC Mi-8 dostarczyła młodzieży niezapomnianych wrażeń. Ta wycieczka zapadnie na trwale w pamięci uczniów i opiekunów biorących w niej udział.

Anna Górecka

TAGI:

Komentarze (0):

Na razie nie ma żadnych komentarzy - Twój może być pierwszy!

Napisz komentarz:

Twój nick:

Treść komentarza:

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Redakcja portalu Grojec24.net nie ponosi odpowiedzialności za ich treść. Każdego użytkownika obowiązują zasady komentarzy.

 

Najnowsze artykuły

Rusza przebudowa parku miejskiego w Grójcu! Rozpoczynają się prace przy kolejnym etapie rewitalizacji...
Dariusz Gwiazda: Wznawiamy rozbudowę Publicznej Szkoły Podstawowej nr 1 w Grójcu Burmistrz Dariusz Gwiazda poinformował, że w czwartek zosta...
Były sędzia poszukiwany listem gończym! Był zameldowany w Grójcu Były już sędzia Tomasz Szmydt, który zbiegł na Białoruś i...
Zmiany w kierownictwie Komendy Powiatowej Policji w Grójcu W środę (15.05) podczas uroczystej zbiórki w sali...
Przy stacji PKP Warka powstanie parking na 150 miejsc Mieszkańcy dojeżdżający na co dzień do pracy i szkoły ł...

Najnowsze ogłoszenia

Firmy z Grójca i okolic

OSK MANEWR PATRYK TOMASZ KUJAWA Dlaczego My? Odpowiedź jest prosta i zawarta w tym krótkim opisie.

2013-2023 © Grojec24.net - informacyjny portal mieszkańców Grójca i Powiatu Grójeckiego.

Wydawcą portalu jest AaaMedia.pl.