Grójec, Powiat Grójecki - portal Grojec24.net
Autoryzowany punkt sprzedaży Bruk-bet Bruk Designer Olszany

Podróżne stacje zasilające do dronów

18 maja 2022; 15:48

Informacja prasowa

Jednym z największych wyzwań, przed jakimi stają ci, którzy wprowadzają drony do swoich systemów i łańcuchów dostaw, jest ograniczona moc, jaką są w stanie zapewnić obecne akumulatory dronów. W przypadku większości komercyjnych dronów średnia maksymalna żywotność baterii wynosi około 22 - 27 minut, po których należy wylądować dronem i naładować baterię. Ogranicza to maksymalny zasięg drona, a także złożoność lub długość zadania, które można wykonać na jednym ładowaniu. Z pomocą przychodzą Mobilne stacje zasilania EcoFlow, które w szybki i wygodny sposób naładują baterie dronów.

News will be here

Zasilanie dronów

Pandemia COVID-19 w 2020 r. ujawniła kilka wyzwań operacyjnych związanych z ręcznym wykonywaniem lotów dronem w różnych zastosowaniach, takich jak inspekcje i monitorowanie postępu prac. W związku z tym korzystanie z technologii automatyzacji stało się raczej koniecznością niż udogodnieniem. W roku 2022 firma DJI wkroczy do świata stacji dokujących dla dronów dzięki niedawno zaprezentowanej stacji dokującej DJI Dock, zapewniając bardzo potrzebny impuls do autonomii dronów. To sprawi, że stacje dokujące staną się de facto akcesorium dla dronów w taki sam sposób, w jaki kamery stały się standardowym wyposażeniem dronów kilka lat temu.

Podczas gdy DJI przygotowuje swój produkt do wprowadzenia na rynek, istnieje kilka świetnych stacji dokujących, które są już w produkcji, gotowych do pomocy w rozpoczęciu automatyzacji istniejących dronów w szerokim zakresie zastosowań, takich jak zautomatyzowana ochrona z powietrza, monitorowanie mienia, bezpieczeństwo publiczne i reagowanie w sytuacjach kryzysowych. Mobilne stacje zasilanie EcoFlow to kolejny sposób na zasilanie dronów.

Dostawy dronów

Dostawy z bezzałogowych statków powietrznych, czyli dronów, zostały uruchomione w niektórych miastach, a wkrótce stanie się to regularnym zjawiskiem. Jednak najpierw należy rozwiązać szereg problemów związanych z zasilaniem, aby mieć pewność, że dron będzie utrzymywał ładunek wystarczająco długo, aby latać do i z miejsc podrzutu z dodatkowym ładunkiem. Aby dostawy przebiegały sprawnie, drony musiałyby być ładowane pomiędzy dostawami bez znacznych opóźnień. Obecnie większość UAV musi być ręcznie podłączona do źródła zasilania w celu naładowania, lub też pakiet baterii musi być ręcznie wymieniany. Dlatego mobilne stacje zasilania EcoFlow są niezbędne do ładowania dronów.

Proponowana stacja ładująca wykorzystuje sprzężenie indukcyjne do zasilania drona. Ta technika działa na zasadzie indukowania napięcia w cewce nadajnika umieszczonej na ładowarce, która wytwarza pole magnetyczne indukujące napięcie w cewce odbiornika na dronie w celu bezprzewodowego naładowania go. Im bliżej drona znajduje się ładowarka, tym większe napięcie i ładunek można wygenerować. Naukowcy ustalili, że odległość 12 cm lub mniejsza jest idealna do naładowania baterii drona. Gdy główne cewki na podkładce i cewki odbiorcze w dronie zostaną oddalone od siebie na większą odległość, ładowanie zostanie przerwane.

Sprawdź przenośne stacje ładowania na stronie https://megadron.pl/pl/menu/gadzety/ecoflow-820.html

 

Najnowsze artykuły

Działania grupy SPEED: aż trzech kierowców straciło prawo jazdy W ubiegłym tygodniu policjanci z Wydziału Ruchu Drogowego...
Targi browarniane - jakie gadżety reklamowe się sprawdzą? Targi browarniane to doskonała okazja dla przedsiębiorstw z...
Przyjechała do swojego domku letniskowego i bardzo się zdziwiła Policjanci z Błędowa zatrzymali kobietę i mężczyznę...
Panele winylowe - hit czy kit? Moda na winyle trwa... i wcale nie mamy tu na myśli...
Z zadrapaniami, bez butów, szedł drogą krajową na S7 Kiedy funkcjonariusz próbował dowiedzieć się co robi w tym...

Najnowsze ogłoszenia

Firmy z Grójca i okolic

OSK MANEWR PATRYK TOMASZ KUJAWA Dlaczego My? Odpowiedź jest prosta i zawarta w tym krótkim opisie.

2013-2023 © Grojec24.net - informacyjny portal mieszkańców Grójca i Powiatu Grójeckiego.

Wydawcą portalu jest AaaMedia.pl.