Grójec, Powiat Grójecki - portal Grojec24.net
Autoryzowany punkt sprzedaży Bruk-bet Bruk Designer Olszany

Podsumowanie grójeckiej debaty społecznej dotyczącej bezpieczeństwa

30 listopada 2017; 09:20

Informacja prasowa

2 komentarze

Fot. KPP w Grójcu Fot. KPP w Grójcu

W środę w budynku Grójeckiego Ośrodka Kultury odbyła się piąta już debata społeczna dotycząca bezpieczeństwa mieszkańców powiatu grójeckiego.

News will be here

W debacie udział wzięli przedstawiciele Policji, lokalnych samorządów oraz mieszkańcy. Podczas spotkania omówiono stan bezpieczeństwa na terenie powiatu, jak również zwrócono uwagę na obecne problemy sygnalizowane przez mieszkańców.

Spotkanie poświęcone analizie bieżącego stanu bezpieczeństwa na terenie powiatu grójeckiego oraz wymianie informacji o dostrzeganych przez mieszkańców problemach związanych z bezpieczeństwem, zostało zorganizowane przez kierownictwo Komendy Powiatowej Policji w Grójcu.

Do udziału w dyskusji zaproszeni zostali nie tylko przedstawiciele samorządu lokalnego w osobach Wicestarosty Grójeckiego p. Dariusza Piątkowskiego, Burmistrza Miasta Grójec p. Jacka Stolarskiego, Wójtów gmin z terenu naszego powiatu, ale także przedstawiciele szkół, instytucji publicznych odpowiadających za bezpieczeństwo, młodzież szkolna i oczywiście zainteresowani poprawą bezpieczeństwa mieszkańcy powiatu.

Po powitaniu uczestników debaty oraz przedstawieniu założeń debat społecznych i zaplanowanego harmonogramu spotkania, głos zabrał Komendant Powiatowy Policji w Grójcu nadkom. Robert Faryna, który omówił osiągnięte efekty i aktualny stan bezpieczeństwa na terenie powiatu grójeckiego w odniesieniu do ubiegłych lat, wybrane działania profilaktyczne realizowane przez funkcjonariuszy w 2017 roku, rolę dzielnicowego i aplikacji „Moja Komenda”, jak również zaprezentował sposób realizacji wniosków zgłoszonych podczas debaty ewaluacyjnej w 2016 roku.

W kolejnym etapie debaty Neczelnik Wydziału Prewencji podinsp. Paweł Korczak w sposób praktyczny przedstawił działanie Krajowej Mapy Zagrożeń Bezpieczeństwa.

Po zakończonych prezentacjach przyszedł czas na dyskusję podczas której uczestnicy zgłaszali swoje spostrzeżenia związane z akcjami dotyczacymi badań stanu trzeźwości kierowców oraz znaków drogowych.

W trakcie spotkania uczestnicy debaty wypełnili anonimowe ankiety dotyczące oceny stanu bezpieczeństwa oraz oczekiwań wobec Policji. Zebrani na debacie mieszkańcy mieli również okazję do bezpośredniego poznania swojego dzielnicowego.

Zasygnalizowane przez mieszkańców spostrzeżenia niewątpliwie pomogą grójeckim funkcjonariuszom oraz instytucjom odpowiedzialnym za bezpieczeństwo ukierunkować swoje działania celem poprawy szeroko pojętego bezpieczeństwa.

/AW

TAGI:

Komentarze (2):

Obywatel; 30 listopada 2017, 17:49

Srata tata.
Akurat policję grójecką obchodzą obywatele i ich problemy...
Zorganizowali debatę bo to odgórne polecenie. W całym kraju debaty.
Taka propaganda. Że niby nasza kochana policja wsłuchuje się w problemy ludzi. Guzik prawda.

tratatata; 1 grudnia 2017, 21:18

najlepiej to wygląda w serialach telewizyjnych, a nie w realu

Napisz komentarz:

Twój nick:

Treść komentarza:

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Redakcja portalu Grojec24.net nie ponosi odpowiedzialności za ich treść. Każdego użytkownika obowiązują zasady komentarzy.

 

Najnowsze artykuły

Niebezpieczna noc na S7 pod Grójcem. Doszło do dwóch zdarzeń W nocy z czwartku na piątek na drodze ekspresowej S7 w...
Będzie zmiana warty na parafii w Zbroszy Dużej Dotychczasowy proboszcz parafii św. Jana Chrzciciela w...
Rowerem przez Mazowsze Jak zapewnić sobie czas pełen wrażeń? Odpowiedź jest prosta...
Fałszywi kominiarze grasują po Grójcu. Jest ostrzeżenie Spółdzielnia Mieszkaniowa Samopomoc w Grójcu ostrzega...
Już w sobotę 63. edycja Święta Kwitnących Jabłoni. Kto wystąpi w Grójcu Kubańczyk, Mesajah oraz Bajm to gwiazdy, które wystąpią...

Najnowsze ogłoszenia

Firmy z Grójca i okolic

OSK MANEWR PATRYK TOMASZ KUJAWA Dlaczego My? Odpowiedź jest prosta i zawarta w tym krótkim opisie.

2013-2023 © Grojec24.net - informacyjny portal mieszkańców Grójca i Powiatu Grójeckiego.

Wydawcą portalu jest AaaMedia.pl.