Podsumowanie „Matura 2018” w LO Grójec

14 listopada 2018; 13:42

Informacja prasowa

5 komentarzy

Publikujemy podsumowanie tegorocznej matury w Liceum Ogólnokształcącym w Grójcu.

Średnie wyniki egzaminu pisemnego z przedmiotów obowiązkowych na poziomie podstawowymWarto wspomnieć również o wynikach absolwentów grójeckiego liceum z egzaminów na poziomie rozszerzonym. Wszak to one stanowią przepustkę na studia i decydują o zdobyciu indeksu wymarzonej uczelni.

Nasi absolwenci najchętniej wybierali jako przedmiot dodatkowy na poziomie rozszerzonym (co już jest tradycją) matematykę, a liczba zdających ten przedmiot w LO Grójec stanowiła niemal połowę w całym powiecie grójeckim. Również średni wynik (33,56%) stanowi powód do zadowolenia (w kraju to 29%, w powiecie 24%). Na drugim miejscu, jeśli chodzi o liczebność, uplasowała się geografia, przedmiot najchętniej wybierany w innych szkołach średnich powiatu grójeckiego (i tu średni wynik 38,08% znacznie przekroczył średnią powiatu - 25,84% oraz krajową - 30%). Warto wspomnieć również o dobrych wynikach z historii, języka polskiego, chemii, biologii, czy wreszcie informatyki i fizyki - tych ostatnich przedmiotów wybieranych w liceach powiatu grójeckiego niemal wyłącznie przez absolwentów naszej szkoły.

Wśród języków obcych niezmiennie najpopularniejszym na poziomie rozszerzonym jest język angielski, z którego średni wynik naszych absolwentów o 10 punktów procentowych przewyższa wyniki innych szkół powiatu (63,32%, w powiecie średnio - 46,64%, w kraju - 57%). Cieszy nas, że uczniowie naszego liceum wybierają na egzaminie rozszerzonym wszystkie języki z oferty realizowanej w szkole, osiągając z języka niemieckiego i rosyjskiego wyniki ponad 80% (w powiecie odpowiednio 45% i 52%, w kraju - 54% i 59%).

Grójeckie Liceum Ogólnokształcące im. Piotra Skargi jest więc placówką, w której nauka przekłada się na wyniki - to ciężka praca uczniów i nauczycieli, ale satysfakcja z wyników kolejnego rocznika absolwentów ogromna. Ta szkoła przygotowuje do matury i daje możliwość wyboru z szerokiego zakresu przedmiotów, ułatwiając tym samym skorzystanie z oferty wielu uczelni wyższych.

LO Grójec

TAGI:

Komentarze (5):

Haha ; 14 listopada 2018, 13:54

I po co mydlic... Lepiej niech zmiana na stanowisku dyrektora wniesie konkretne zmiany a wtedy można będzie mówić o sukcesie. Wierzę w nowa Panią dyrektor. Może wreszcie będzie normalnie!

absolwent; 14 listopada 2018, 14:02

Jeżeli ktoś chce się uczyć to nie będzie dla niego problemu ze zdaniem matury i dostaniem się na wymarzony kierunek studiów. Ukończyłem LO w Grójcu i na maturze (oraz dostaniem sie na studia renomowane) nie było problemu. Wydaje mi się że wyniki w głównej mierze zależą od uczniów, a nie od dyrektora.

sens porównań; 14 listopada 2018, 20:23

Wg mnie porównanie w skali powiatu nie ma sensu, gdyż edukacyjnie jest on jednym z najgorszych w województwie... Najlepszym wyznacznikiem jest właśnie samo województwo, gdyż jest w nim najwięcej renomowanych liceów. A w skali województwa już tak różowo nie jest. Co prawda wyniki są powyżej średniej ale: niemiecki zaledwie o 3,71% więcej, polski o 5,59%, angielski o 7% więcej, powód do dumy ma tylko matematyka - +14,96% i rosyjski +16% względem województwa. Co i tak nie zmienia faktu, że w stosunku do pomyj wylewanych na LO w Grójcu i jego uczniów wyniki uważam za bardzo przyzwoite. Życzę ciągłych postępów.

Grojecczanka; 19 listopada 2018, 23:04

Jestem teraz na studiach, jestem tez absolwentka liceum, które znajduje sie w pierwszej 15 warszawkich liceów. Żałuję, ze po dobrym gimnazjum w Grojcu musialam opuscic moje miasto, aby isc do liceum, ktore przygotuje mnie do matury, bez uczeszczania na roznego rodzaju korki. To miasto ma naprawde wiele mądrych, mlodych ludzi, ktorych traci na rzecz stołecznych liceów. Zastanowcie sie na tym, bo coraz wiecej dzieciakow ucieka

Dobre gimnazjum?; 20 listopada 2018, 11:33

Dobre gimnazjum w Grójcu? To jest dopiero dobry żart... Widocznie byłaś bardzo zdolna i w każdej szkole byś sobie poradziła. Generalnie dobrze, że likwidują gimnazja, bo jest to totalna porażka. Dziecko z rodziny po 3 latach nauki nie zna zastosowania podstawowych czasów z angielskiego, myli litery z rosyjskiego, a z matematyki nie ma nawet żadnych podstaw... Dodam, że co roku zdawało z czerwonym paskiem. I teraz szok, że musi chodzić na korepetycje z większości przedmiotów. PS. Uczeń o którym mowa jest w liceum warszawskim z pierwszej setki rankingu perspektyw. Więc nie siej propagandy, że w Warszawce nie chodzą na korki.

Napisz komentarz:

Twój nick:

Treść komentarza:

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Redakcja portalu Grojec24.net nie ponosi odpowiedzialności za ich treść. Każdego użytkownika obowiązują zasady komentarzy.

 


Najnowsze artykuły

Tryumf Mazowsza w Wierzbicy. Hattrick Arkadiusza Gałki! Podopieczni Macieja Soroki wygrali czwarte zawody z rzędu....
Groźnie wyglądający wypadek w Goszczynie W niedzielę w godzinach popołudniowych doszło do groźnie...
Błędów. Policjanci odzyskali skradzioną koparko-ładowarkę Skradziona w nocy koparko-ładowarka, została odzyskana...
III Grójecki Piknik Służb Mundurowych Konkursy, pokazy tresury psów służbowych i obezwładniania...
Otwarte spotkanie konsultacyjne z mieszkańcami W czwartek 23 maja w Urzędzie Gminy i Miasta w Grójcu odbył...
www.AUTOdoc.pl

Najnowsze ogłoszenia

Monter płyt k-g 8-12 tys. netto/m... Globale Ressource Humaine nr licencji 16997

Monter płyt...
Niemcy, zlecenie dla Opiekunki z... Dołącz do MEDIPE i wyjedź do pracy w Niemczech jako Opiekun lub Opiekunka...
Armeniac Reszka Dzień dobry, poszukujemy osoby poszkodowane przez działalność firmy...
Sprawdzona metoda dla dorosłych –...
Pomagam osobą dorosłym w pokonaniu niemieckiego.
... Hotel Anker poszukuje pracownika do swojej restauracji na stanowisko...

Firmy z Grójca i okolic

2strony 2strony.pl to serwis dla ludzi przedsiębiorczych. Interesujemy się tematyką...
Corda amar.nowak@o2.pl
Fabskin - centrum medycyny estetycznej... Centrum Medycyny Estetycznej Fabskin to miejsce w Warszawie, którego...
Sklep elektryczny - ABCelektro Zapraszamy do zapoznania się z ofertą sklepu internetowego ABCelektro.pl....
... Chciałbyś mieć w swoim domu meble tapicerowane wykonane idealnie pod...

2013-2019 © Grojec24.net - informacyjny portal mieszkańców.

Wydawcą portalu jest AaaMedia.pl.