Podsumowanie pracy grójeckich policjantów w 2022 roku

24 stycznia 2023; 09:21

Informacja prasowa

2 komentarze

23 stycznia 2023 r. w Komendzie Powiatowej Policji w Grójcu odbyła się odprawa roczna podsumowująca stan bezpieczeństwa na terenie powiatu oraz efekty pracy funkcjonariuszy w minionym roku. W uroczystej naradzie uczestniczył I Zastępca Komendanta Wojewódzkiego Policji zs. w Radomiu insp. Jakub Gorczyński. Wśród zaproszonych gości byli przedstawiciele władz samorządowych, prokuratury oraz sądu.

23 stycznia 2023 r. w Komendzie Powiatowej Policji w Grójcu odbyła się odprawa roczna podsumowująca stan bezpieczeństwa na terenie powiatu oraz efekty pracy funkcjonariuszy w minionym roku. W uroczystej naradzie uczestniczył I Zastępca Komendanta Wojewódzkiego Policji zs. w Radomiu insp. Jakub Gorczyński. Wśród zaproszonych gości byli przedstawiciele władz samorządowych, prokuratury oraz sądu.

Odprawę służbową rozpoczął Komendant Powiatowy Policji w Grójcu mł. insp. Wojciech Bednarski uroczystym przywitaniem przybyłych gości oraz kadry kierowniczej grójeckiej komendy. Komendant zaprezentował wyniki osiągnięte przez policjantów realizujących swoje działania na terenie powiatu. W trakcie wystąpienia Komendant podziękował przedstawicielom wszystkich władz samorządowych i instytucjom za codzienną współpracę z naszą jednostką. Zwrócił uwagę jak ważne jest ich wsparcie, także to finansowe. Dzięki funduszom otrzymanym od samorządów, grójecka Komenda wzbogaciła się o nowe radiowozy. Komendant podziękował wszystkim uczestnikom odprawy za wspólny wysiłek na rzecz poprawy bezpieczeństwa mieszkańców powiatu.

Następnie I Zastępca Komendanta Powiatowego Policji w Grójcu mł. insp. Michał Skwarczyński przedstawił dane odnoszące się do pionu prewencyjnego i ruchu drogowego. Zaprezentował m.in. ilość ujawnionych wykroczeń, ilość przeprowadzonych interwencji oraz wylegitymowanych osób. Komendant oprócz podania wyników w liczbach wspomniał także o czynniku mającym wpływ na poprawę stanu bezpieczeństwa mieszkańców powiatu jakim były działania prewencyjne i profilaktyczne. W zakresie bezpieczeństwa w ruchu drogowym przedstawił m. in. ilość kolizji i wypadków drogowych oraz ujawnionych wykroczeń drogowych.

Kolejnym prelegentem był Zastępca Komendanta Powiatowego Policji w Grójcu mł. insp. Robert Janik, który zaprezentował wyniki pracy pionu kryminalnego za rok 2022, wskazując na szereg obszarów, w których grójecka Policja osiągnęła bardzo dobre wyniki w garnizonie mazowieckim. Komendant zwrócił uwagę m.in. na ilość zlikwidowanych plantacji marihuany oraz wysoki wskaźnik ujawnionych osób poszukiwanych.

Praca mundurowych z powiatu grójeckiego została pozytywnie oceniona również przez I Zastępcę Komendanta Wojewódzkiego Policji zs. w Radomiu insp. Jakuba Gorczyńskiego. Podsumowując pracę i wyniki osiągnięte w ubiegłym roku Komendant Wojewódzki podziękował wszystkim funkcjonariuszom za zaangażowanie i pracę na wysokim poziomie oraz przedstawił główne kierunki pracy na 2023 rok.

nadkom. Agnieszka Wójcik

TAGI:

Komentarze (2):

obywatelski; 24 stycznia 2023, 16:42

Nie mogło być inaczej :-)
Oczywiście brakuje podziękowania obywatelom za pomoc...

Do Obywatelski; 24 stycznia 2023, 18:23

Dziękujemy za pomoc. Rzeczywiście, czujność mieszkańców, jest bezcenna. Życzę dużo spokoju- wszystkim ;))))

Napisz komentarz:

Twój nick:

Treść komentarza:

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Redakcja portalu Grojec24.net nie ponosi odpowiedzialności za ich treść. Każdego użytkownika obowiązują zasady komentarzy.

 

Najnowsze artykuły

Planowane wyłączenia prądu Publikujemy listę miejscowości w powiecie grójeckim, w któ...
Gloria Victis. Powstanie Styczniowe - 160. ocznica zrywu – wystawa plenerowa Muzeum im. Kazimierza Pułaskiego w Warce zaprasza na wystaw...
Ogólnopolski Konkurs Poetycki O Laur Jabłoni Miejsko-Gminna Biblioteka Publiczna im. W. S. Laskowskiego...
Mecz towarzyski: Mazowsze Grójec – LKS Osuchów 4:1 Od przekonującego zwycięstwa 4:1 (1:1) nad LKS Osuchów seri...
Policja: "szeryf" na krajowej siódemce w Tarczynie (VIDEO!) 43-letni kierowca osobowej skody wyprzedził ciężarówkę z...

Najnowsze ogłoszenia

Firmy z Grójca i okolic

INTENSON S.A. - sklep z ekologiczną... INTENSON to producent zdrowej żywności. Jestesmy również sklepem, zajmującym...
Wędlina Mięso Garmażerka Grójec Kościelna... Sprzedaż zdrowej mało przetworzonej żywności, a nawet bez konserwantów...
Twoje Wnętrza Katarzyna Siedlecka Jesteśmy firmą zajmującą się aranżacją wnętrz oraz elementami wnętrzarskimi....
KP Produkcja Archi-Tektury KP Produkcja Architektury to pracownia projektowania wnętrz utworzona...
OSK MANEWR PATRYK TOMASZ KUJAWA Dlaczego My? Odpowiedź jest prosta i zawarta w tym krótkim opisie.

2013-2022 © Grojec24.net - informacyjny portal mieszkańców Grójca i Powiatu Grójeckiego.

Wydawcą portalu jest AaaMedia.pl.